Hunter x Hunter [MANGA]
#1
[Image: hunterxhuntervolume1zc3.th.jpg]

Autor: Yoshihiro Togashi

Tip manga- e: Akcija, Fantazija

Vrijeme izdavanja: 4. srpanj 1998. god. [još uvijek izlazi]

Broj volumena: 24 sa 270 chapter- a

Izdavač: Shueisha [Japan]


Kratak opis manga- e:
Manga je priča o Gon Freecss- u koji želi postati Hunter kao i njegov otac. Kako bi uspio u svom naumu morao je krenuti na Hunter Exam kako bi dobio licencu Hunter- a. Hunter- i su elitna skupina ljudi koja ima licencu da idu gdje god žele i rade što god žele. Na početku Hunter Exam- a Gon upoznaje Kurapika- u i Leorio- a. Dvije osobe koje također imaju namjeru postati Hunter- i. Tijekom Hunter Exam- a Gon upoznaje Killua- u, dečka koji potječe iz obitelji plaćenih ubojica [najboljih] s kojim se najviše sprijateljuje. Svaki od njih ima svoje razloge zašto žele pristupiti Hunter Exam- u i zašto žele dobiti licencu. Gon kako bi pronašao svog oca, Kurapika kako bi osvetio smrt svojih članova klana [posljednji u svom klanu je on], Leorio kako bi postao najbolji doktor i pomagao ljudima, a Killua je na početku pristupio Hunter Exam- u iz dosade, a kasnije je odlučio pomagati Gon- u u pronalasku njegovog oca.
Tijekom svojih pustolovina oni nailaze na svakakve probleme, a jedan od najvećih im je Hisoka [čovjek s nepoznatom prošlosti, ali nevjerojatnim moćima] i Genei Ryodan [skupina od 13 ljudi s najjačim serijskim ubojicama. Tijekom svojih pustolovina, izazova i bitaka upoznaju svijet Nen- a. Sposobnosti da kontroliraš svoju chakra- u.

Nadam se da nisam previše spoilera dao. Toungue
Reply
#2
Fantasticna manga!
Volim mange Yoshiro Togashi-ja (Yuyu Hakusho...Velicanstveno).

Jedva cekam prve rezultate HinoSmile
[Image: hardug2.png]
Reply
#3
Odlicna manga, no bas su ju morali stopirat kad je postalo napeto Sad
[Image: forumrulesi.gif]
Reply
#4
Meneldor Wrote:Odlicna manga, no bas su ju morali stopirat kad je postalo napeto Sad
Manga je predobra... Anime
I meni smeta što je Yoshihiro uze opet odmor.. To je već drugi ili treći za sada. Dobro, onaj prvi je opravdan jer je tada bio bolestan, ali kasnije neznam šta je bilo...
Nastavit će on pisati manga- u.... jedva čekam.

Pogledao sam cijelu anime- u, zbilja mogu reći da sam se navukao na Hunter x Hunter... Big Grin
Reply
#5
Ovo je interesantna informacija koju sam procitao negdje na netu:

Togashi-ism je pojam koji koriste u uredu Shonen Jumpa da opisu osobu koja je privilegovana i uzima mnogo odmora

Evo sta pise na Wikipediji:

Since the phenomenal success of Hunter × Hunter, several major changes have been made at the offices of Shonen Jump, specifically to accommodate Yoshihiro Togashi. He receives longer vacations and bigger advances than any of Shonen Jump's other mangaka, and this situation has come to be known as "Togashi-ism".
[Image: hardug2.png]
Reply
#6
Foste Wrote:Ovo je interesantna informacija koju sam procitao negdje na netu:

Togashi-ism je pojam koji koriste u uredu Shonen Jumpa da opisu osobu koja je privilegovana i uzima mnogo odmora

Evo sta pise na Wikipediji:

Since the phenomenal success of Hunter × Hunter, several major changes have been made at the offices of Shonen Jump, specifically to accommodate Yoshihiro Togashi. He receives longer vacations and bigger advances than any of Shonen Jump's other mangaka, and this situation has come to be known as "Togashi-ism".

Znam za to. Big Grin
Prvo razlog zašto je bio uzeo odmor, tj. zašto ga je morao uzeti je bila njegova bolest. Tada kada je on bio u bolnici je njegova žena radila jedan dio manga- e Hunter x Hunter. A drugi put neznam koji je bio razlog. Sada zašto je uzeo odmoro, isto neznam... Samo se nadam da neće biti kao prošli što je trajao 8 mjeseci.
Reply
#7
Evo da osvjezim ovaj thread. Manga se nastavila za one koji nisu znali Toungue
[Image: forumrulesi.gif]
Reply
#8
To je bilo brzo. Očekivao sam da će potrajati još dva mjeseca. Big Grin
Reply
#9
Konacno!

Ja sam skoro izgubio nadu...

Damn Togashi-ism... T-T

Ali hej... zasluzuje u neku ruku.
[Image: hardug2.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)