One Piece: Episode of East Blue - Luffy and His Four Friends` Great Adventure
#1
[Image: oFOBoZ.jpg]
Tip: Specijal
Žanr: Akcija, Avantura, Komedija, Super moći, Drama, Fantazija, Shounen
Studio: TOEI ANIMATION
Godina: 2017

Opis: Reči koje je Gold Roger, Kralj Pirata, izgovorio pre njegove smrti inspirisale su ljude i svet je ušao u Veliku Eru Pirata! Grupa mladih pirata koji se spremaju zaploviti Veličanstvenom Linijom. Monkey D. Luffy, gumeni čovek. Roronoa Zoro aka “Lovac na Pirate.” Usopp, snajperista. Sanji, morski kuvar. I “Maca Lopuža” Nami. Oni, Slamnati Šeširi, svi polažu zakletvu na brodu pre njihovog sledećeg putovanja po velikom okeanu. Luffy uzvikuje “S ciljem da postanem Kralj Pirata!” Pre deset godina u selu Vetrenjača... Mali dečak Luffy je očaran piratom Crvenokosim Shanks-om. Ali grupa planinskih bandita se pojavljuje i počinje da ismeva pirate. “Zašto im niste uzvratili”?! Luffy ljutito viče, ali Shanks govori da to nije vredno ljutnje. Istovremeno, Luffy je zgrabio Gumeno-Gumeno voće iz kovčega sa blagom i pojeo ga, i kao rezultat celo njegovo telo postaje guma i on gubi mogućnost da pliva do kraja života! Nekoliko dana kasnije, Luffy je okružen planinskim banditima i Shanks dolazi u pomoć. “Nebitno koji je razlog, ali ako neko povredi moje prijatelje mora da plati”! Shanks i njegova piratska posada su neizmerno jaki i oni isprebijaju bandite. Higuma, vođa bandita, kidnapuje Luffy-ja i beži ka moru. Međutim, susreću se sa lokalnim Morskim Čudovištem koje ih napada. Luffy se nalazi u očajnoj situaciji...Ali ponovo, Shanks ga spašava. On uspešno otera Morsko Čudovište ali u zamenu, on izgubi svoju levu ruku... Kada Shanks napušta selo, on ostavlja svoj slamnati šešir Luffy-ju. “Vrati mi ga jednog dana! Kada postaneš veličanstven pirat”! 10 godina kasnije, Luffy je odrastao i on se upušta u avanturu njegovim malim brodom. Na taj sudbonosni dan on se ponovo susreće sa morskim čudovištem. Međutim, Luffy ga je oborio sa jednim udarcem Gumenog-Gumenog Pištolja. Luffy-eva avantura da postane Kralj Pirata počinje sada!

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=JLlfYmKjNvM
Reply
#2
Posto ovaj prevod opisa previse lici na gugl trenslejt, cisto par stvari...

inspirisalo - inspirisale - posto se govori o recima G. Rodzera
aka - engleska rec, ako bas zelis skracenicu, na srpskom bi bilo tzv. (takozvani).
Englezi zatvaraju navodnike posle tacaka zareza i ostalih znakova interpunkcije, mi to ne radimo, osim ako se ne navodi citava recenica.
Lufi je ocaran piratom (nema „sa” izmedju)
on se upusta u avanturu njegovim malim brodom, opet bez „sa”, jer ne ide sa njim u drustvu, nego ga koristi kao prevozno sredstvo.

Pitanje, je l' planiras ovo da saljes na nas sajt, ili ti je neko rekao da dodjes i najavis iz nekog cudnog razloga?
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply
#3
(2020-03-14, 06:50)Pegla Wrote: Posto ovaj prevod opisa previse lici na gugl trenslejt, cisto par stvari...

inspirisalo - inspirisale - posto se govori o recima G. Rodzera
aka - engleska rec, ako bas zelis skracenicu, na srpskom bi bilo tzv. (takozvani).
Englezi zatvaraju navodnike posle tacaka zareza i ostalih znakova interpunkcije, mi to ne radimo, osim ako se ne navodi citava recenica.
Lufi je ocaran piratom (nema „sa” izmedju)
on se upusta u avanturu njegovim malim brodom, opet bez „sa”, jer ne ide sa njim u drustvu, nego ga koristi kao prevozno sredstvo.

Pitanje, je l' planiras ovo da saljes na nas sajt, ili ti je neko rekao da dodjes i najavis iz nekog cudnog razloga?

Ovaj opis sam ugrubo preveo, planiram da šaljem na sajt. Videćeš kad završim sa prevođenjem kako sve to izgleda. Nije me niko poslao na ovaj sajt. Novi sam ovde i hoću da se oprobam u prevođenju, gugl trenslejt uopšte nisam ni koristio u prevođenju filma, čisto ako mi je neka reč nepoznata izguglam značenje (ako je neka fraza ili idiom). Imena nikad ne prevodim, to volim da ostavim u originalu. Film ću verovatno završiti do nedelje, Pozdrav  XD XD XD
Reply
#4
Ok, ali ono, ako prevodis na srpski, trebalo bi da razmislis i o transkribovanju imena, posto je takav pravopis.
A i menjanje po padezima izgleda vrlo rogobatno kad ima crticu, a bez crtice jos gore.
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)