Popularnost anime i manga kulture na Balkanu
#1
Imam utisak da sve više ta japanska anime i manga kultura ima veći uticaj kod nas. Na primer vidim u okruženju u kom se nalazim, tipa moja sestra, celo njeno društvo, većina mog društva itd. I to ne ono samo Naruto i One piece i to je to, nego svako gleda ili čita bar desetak naslova.
Pre, toga nije bilo što se moje okoline tiče, čak ni ja nisam imao pojma šta je to, samo Naruta sam gledao i to na Ultri, a nisam ni znao da je to anime.
-- bludni tata mata -- 
Reply
#2
Da popularnost raste. Od male sekte koja voli neke tamo kineze sada imas ogromne konvencije i sve to polako postaje mainstream.
Reply
#3
Pojava, uslovno rečeno, masovne anime i manga kulture kod nas je počela sa uvođenjem širokopojasnog interneta na ove prostore.

Moja generacija je prvi dodir sa ovakvim vidom zabave imala u vreme video klubova i TV stanica koje su, s vremena na vreme, emitovale amerikanizovane anime tipa Saber Rider, Voltron, Robotech. Kasnije su usledili i Triton of the Sea i Mado King Granzort.

Video klubovi su, po tom pitanju, imali posebnu draž jer nikad nisi znao na šta možeš da naletiš (a nisu znali ni oni koji su nabavljali materijal). XD

Sada je sve dostupno na jedan klik, tako da se ovakav vid zabave omasovljava i kod nas, nauštrb kvaliteta, nažalost.

@Yuspawn: ako smo mi, u svoje vreme, bili sekta, onda su današnji One Piece, Naruto, Attack on Titan klinci postali organizovana religija. XD
[Image: 12919667-1054652541260501-1842689955405525214-n.jpg]
Reply
#4
Iznenadio sam se što u Nišu ima puno omladine što prati anime i mange... zapad Srbije je najslabiji što se toga tiče.
U Beogradu i u Novom Sad se sve vijori od fanova.
[Image: maxresdefault.jpg]
Reply
#5
Jeste u Novom Sadu nas ima ko mrava. Prava religija što @Kiba kaže. Big Grin

Samo što sam ja jedan od retkih koji vole starije stvari i da kažem seinen stvari. Vagabond što kupujem ne da sam oduševljen nego je to haos dobro. Vagabond na papiru je raj.
-- bludni tata mata -- 
Reply
#6
Eto uskoro u nisu ce biti dvodnevna japan/anime konvencija.
Reply
#7
Šta bude na tim konvencijama?
-- bludni tata mata -- 
Reply
#8
http://www.sakurabana.rs/japanizam/
Reply
#9
Ništa valjda ću da dočekam da bude u NS jednom. Big Grin
-- bludni tata mata -- 
Reply
#10
Ih daleko ti bg Toungue
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)