Drifters
#1
[Image: 80265.jpg]


Žanr: Akcija, Komedija, Samurai
Studio: Hoods Drifters Studio
Godina: 2016

Shimazu Toyohisa tijekom Bitke kod Sekigahare uspijeva smrtno raniti Ii Naomasu, ali i sam ostaje ranjen. Dok hoda kroz polje ranjen, odjednom se nađe u hodniku punom vrata gdje ga čovijek čeka iza stola. Taj čovijek pošalje Toyohisu u najbliža vrata te se on budi u drugom svijetu. Tamo upoznaje ostale ratnike koji su također prebačeni u taj svijet, te su poznati kao „Skitnice“.





Odgledao 2 epizode i nije lose, skroz ok, jedino mi malo bezveze onaj humor to jest one grimase i promena animacije kad se prica o ozbiljnim temama al aj videcemo kako ce ici. Prica me zainteresovala, animacija je ok, nema nesto preterano cenzure (lik sece glave pa nosa u ruci itd).

Slabo pratim anime nesto ove godine sto se tice ongoin naslova ali ovu za sada planiram da nastavim, izgleda da ce biti nesto od nje. Smile
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#2
Da, izgleda dobro i interesantno je samo po meni nisu trebali toliko komedije da ubace.

Nekako sam se naježio kad sam skontao da ja ustvari znam skoro sva imena koja su oni spomenuli iz raznih istorijslih igrica, serija, filmova, dokumentaraca. Uglavnom iz total war igrica. Smile
-- bludni tata mata -- 
Reply
#3
Ama ovaj je anime svjetski. Zasad jer 2 epizode su tu samo, možda zaseru, ali možda uleti i među top5 2016-e.
Reply
#4
Nisam skontao koji istorijski lik je onaj archer sa njima. Ali vecim delom zasto sto nisam siguran koliko je tacan prevod koji ide, a ton sam slabo cuo na momente XD Elem, zasad pogledao prvu epizodu i ok je. Svidja mi se sto ima krvi i letenje udova i tako dalje. E sad, videcemo sta je zamislio ovaj put, ali koliko vidim, po brutalnosti nece imati nekog manjka u odnosu na hellsing XD
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#5
Bas mi se svidja sto su likovi povijesne osobe ,npr shimazu toyohisa je povijesna osoba koji je poginuo u bitki kod Sekigahare 1600., u mangi se pojavljuje i adolf hitler,on se pojavljuje tek u 18 chapteru
Reply
#6
op je kul



Reply
#7
Baš je dobar OP, samo da su izbacili tu komediju bio bi možda potencijalno najbolji anime ove godine... Uz Re:zero.. Naravno mišljenje je čisto subjektivno.
-- bludni tata mata -- 
Reply
#8
Zanimljiva nova epizoda, krvi do kolena, samo kada bi ukinuli onu vrstu humora al ok cak i s tim cini se da ce biti dobar naslov. Big Grin
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#9
Ako niste znali OP je animirao francuz, zbog toga ima posebnu i kul animaciju kao i CGI koji pomalo liči na Bersek, mada mi više vuče na Hellsing Ultimate. Uglavnom, serijal je veoma dobar svidja mi se tematika i lepo je osmišljeno to što mešaju driftere iz ranzih doba. To sa humorom je jedna od posebnih stavki anime-a pogotovo kod ovakvih naslova i sa tim upečatljivim chibi figuricama i raznobojnim pozadinama. Čuo sam glasine da će se pojavljivati još neke od istorijskih ličnosti, možda Hitler nikad se ne zna XD. Sve u svemu veoma lepo formulisano, velika očekivanja!
Jedan od članova tima typekitworks.

Reply
#10
@bu , hitler se pojavljuje u mangi tek u 18 chapteru
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)