Masterpiece anime svih vremena
#1
Skoro sam počeo da gledam anime, ima možda 2 godine i već sam odgledao dobar deo najboljih anime-a. Na osnovu toga što sam odgledao napraviću listu masterpiece anime-a, a vi recite ako sam nešto izostavio pa da i to pogledam.

Bez nekog redosleda koji je bolji evo liste:

-Death Note
-Code Geass
-Attack on Titan (znam da nije završen ali svejedno)
-Monster
-Berserk
-Fullmetal Alchemist (Brotherhood)
-Steins;Gate
-Parasyte the Maxim
-Cowboy Bebop

Naravno, izostavio sam Naruto, Bleach, One piece, Fairy Tail, Dragon Ball i Hunter x Hunter jer su dugački jako a i neki se još nisu završili. I Saitama je neizostavan ali to je komedija ne bih rekao da je masterpiece Big Grin
-- bludni tata mata -- 
Reply
#2
Sve to sto si pomenuo je popularno, a i kvalitetno i ako kvalitet ne zavisi uvek od popularnosti i obicno se pocinje sa tim naslovima. Od te tvoje liste ja najvise gotivim Berserk, Cowboy Bebop i Death Note. Evo sta bih ja tebi preporucio, posto garantujem da je sve kvalitetno, a da li ce se tebi svideti sve od navedenog to je pitanje ukusa. Mislim da je svaki od ovih naslova sto cu ti napisati dobro ocenjen i na sajtovima.


Gyakkyō Burai Kaiji- Sto se tice kockanja garantujem ti da nije napravljen ni bolji film ni serija ni anime od ovoga, ako volis kockanje ne propustaj ovo. Sam osecaj kad se covek kocka i razmisljanje u toku kockanja sve je savrseno predstavljeno.

Gintama- Odlicna stvar ima dosta epizoda kad budes mogao gledaj obavezno neces se pokajati.

Hajime no Ippo- Jedan od boljih sportskih animea sigurno. Radi se o boksu borbe su ekstra odradjene

Soul eater- Retko ces naci nesto slicno ovome, ceo svet i crtez su ful bar sto se mene tice. Likovi malo podsecaju na likove iz grupe Gorillaz haha. Uglavnom zanimljiva stvar.

Elfen Lied- E ovo ti je bas popularno skoro je svako gledao cudi me da nisi pomenuo, a ima 13 epizoda nije puno tako da odgledaj neces se pokajati.

Nana- Ako volis rock muziku, patetiku i romantiku sa dobrom pricom ne propustaj sigurno jedan od boljih naslova ako ne i najbolji sto sam gledao.

Phantom: Requiem for the Phantom- Ovo i nije toliko popularno ali ubija koliko je dobro, steta ne odgledati sigurno, inace meni jedan od omiljenih animea. Ubistva, fantomi, pucnjava, odlicna i tuzna prica, ma ekstra stvar.

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin- Sto se tice prijateljstva i zatvorskog zivota tesko da ces nesto bolje naci.

Clannad- Romantika, patetika, odrastanje, skolski zivot tesko da ces nesto bolje naci sto se toga tice.

One Outs- Ako volis anime sa glavnim likom koji je mudar i snalazljiv i koji se izdvaja zbog svoje inteligencije i koji je maksimalno cool ne propustaj ovaj anime.

Black Lagoon- Ako volis dobru pucacinu, dobru akciju i mocan crtez ne propustaj.

Claymore- Nema potrebe da pisem ista o ovome, mnogo dobra stvar ne propustaj, brutalno je i krvavo haos, vecina pocinje sa ovim cudi me da nisi gledao.

Gun Grave- Isto ako volis akciju, pucacinu, mafiju i dobar crtez i dobru pricu ne propustaj. Mnogo dobra stvar meni jedna od omiljenih

Bakuman- E ako si stvarno bas veliki fan anime i mangi sramota je da ovo ne odgledas.

Zankyou no Terror-Zanimljiva stvar, odgledaj kad budes mogao nema ni puno epizoda.

Kuroko no Basuke- Sto se tice kosarke i sporta tesko da nesto bolje nadjes.

Deadman Wonderland- Sto se tice prezivljavanja u zatvoru i prosute krvi tesko da ces ista bolje naci. Dobar anime skroz.

Great Teacher Onizuka- Mozda najbolja komedija ikada, glavni lik smesan al mnogo kul, obavezno odgledaj.

Gantz- Jedan od prvih animea koje sam gledao. Spada u horore, sve je mnogo psiho, zanimljivo je skroz samo bedak sto nije zavrseno do kraja al imas nastavak u mangi vredi odgledati.

Higurashi no naku koro ni- E ovo nisam gledao stvarno jer mi je crtez mutav, ali vecina kaze da je mozda najbolji horor sa najvise krvi. Vidim da je dobro ocenjen tako da mislim da vredi odgledati, ja nisam jos ali verovatno cu se nakaniti nekad.

Eto napisao sam ti dosta stvari, nadam se da ce ti se svideti vecina ako ne i svaki, samo kreni da gledas.
   [Image: 9aaa3d0dedce91097f10ea19853a3a90_480.jpg]
Reply
#3
Hvala na odgovoru. Nisam napomenuo ali odgledao sam ja i više od onog što sam stavio u postu, samo sam stavio one za koje smatram da su masterpiece. Od ovih što si ti postavio sam odgledao skoro pola, ali i dalje smatram da nisu bolji od ovih što sam ja postavio. E sad za ove ostale što nisam odgledao moraću da se uverim Big Grin
-- bludni tata mata -- 
Reply
#4
Odgledaj neki koji te najvise privuce od tih sto nisi, ja sam ubedjen da ce ti makar jedan od ovih sto sam rekao biti u top 10, a mozda i par njih ko zna. Big Grin
   [Image: 9aaa3d0dedce91097f10ea19853a3a90_480.jpg]
Reply
#5
Odgledaću Claymore sledeće, počeo sam doduše da gledam i Shigatsu wa kimi no uso.
Najviše mi se sviđaju anime gde je stalno velika tenzija kao na primer Death Note ili AoT, ali nažalost nema ih puno, barem koje sam ja našao. Ta dva anime-a su i moji omiljeni.
-- bludni tata mata -- 
Reply
#6
Dobar izbor, treba claymore da odgledas.
Kad smo kod tenzije meni je najveca tenzija bila kad sam gledao Gyakkyō Burai Kaiji, tu je ima najvise, a i anime je skroz realno odradjen.
Ne mozes nikad da izvalis sta ce da se desi, uvek je neizvesno tako da si uvek pod tenzijom, a i od pocetka do kraja
sve je ekstra odradjeno.
   [Image: 9aaa3d0dedce91097f10ea19853a3a90_480.jpg]
Reply
#7
Našao sam taj Gyakkyo na Kissanime i tamo ga ljudi isto hvale tako da si uspeo da me nagovoriš da ga odgledam. Big Grin
-- bludni tata mata -- 
Reply
#8
Zadnje 3 epizode claymore su filler,kraj u animeu je posve promijenjen ,bas bi volio da bude druge sezone il da naprave remake koja ce obuhvatiti cijelu mangu
Reply
#9
Jeste bedak zbog kraja i bilo bi super kad bi uradili remake, ali i ovako kad uzmes sve u obzir opet je dobar i vredi ga odgledati.
Sa ove moje liste sto sam mu preporucio bilo mi je zao bas za gantz i nana sto nisu zavrsili sve do kraja, ali opet sve kad se sabere
nisam se smorio ni jednu epizodu i vredelo je odgledati.
   [Image: 9aaa3d0dedce91097f10ea19853a3a90_480.jpg]
Reply
#10
E, taman dok ste tu da vas pitam za Hunter x Hunter (2011), nisam ga pogledao ali ima previše dobrih opisa i komentara. Takođe sam čuo i da nije završen anime i to me odbija da ga odgledam. Da li vredi gledati uprkos tome?
-- bludni tata mata -- 
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)