Masterpiece anime svih vremena
#21
(2016-07-04, 22:03)Wasp Wrote:
(2016-07-04, 18:01)Axela Wrote: Anime jeste zavrsen, manga nije.
Vredi ga gledati ako volis sporije naslove, misljenja su podeljena ali mislim da je odlican (sem himera arca sto je bila smorina).

Inace bi trebao baciti pogled na Fate serijale (Fate/Zero i Fate/UBW), postavljaju standarde za vrhunsku animaciju, a i prica je odlicna
(iako mi je UBW bio bolji).

Znam da je to donekle stvar ukusa, ali možeš li mi reći po čemu je tebi osobno UBW bolji of F/Z? Meni je to neshvatljivo.

Ne volim anime gde ima previse likova, vise volim one koji se fokusiraju na njih manje ili gde je jasno izrazen glavni lik.
F/Z sam gledao davno (ima godinu-godinu ipo) a UBW pre 1-2 meseca pa su mi mozda utisci sveziji.

Takodje, likovi koji su mi bili zanimljivi iz F/Z su presli u UBW pa samim tim je bilo manje "screen time-a" za monotone i dosadne likove.
I dalje mislim da je po prici F/Z kvalitetniji ali to ne znaci da mi je i bolji ili gledljiviji.
Svi znaju da je Mona Liza vrhunsko umetnicko delo ali bih ja radje gledao radove nekih karikaturista. (pokusavam da napravim poredjenje samo)
Reply
#22
Ja sam prvo pogledao Fate/Zero pa Fate/Stay Night i pravo da vam kažem u početku nisam kapirao ništa, tek kad sam pogledao Stay Night sam skontao o čemu se tu radi ali nije mi se nešto preterano dopalo, verovatno zato što nisam skontao u početku lepo jer je F/SN izašao pre F/Z iako prvo idu dešavanja iz F/Z pa posle iz ovog drugog.
-- bludni tata mata -- 
Reply
#23
Po meni najveća remek dela su Samurai Champloo, Eden of the East i Berserk. Bar od ovog što sam do sad gledao. Naravno, ovo je sve dosta subjektivno. Ali što se pojedinačnih kvaliteta svih aspekata tiče, mislim da Samurai Champloo mora biti negde pri vrhu bilo koje iskrene liste. Smile
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#24
Evo i ja da se javim. Mislim da je masterpiece za neke naslove sto si stvaio i PREJAKA rec.
Iako ja sam nov u animeu i nisam pogledao mnogo naslova, ne znam kako masterpiece moze da bude AOT. Em je poceo da smara u zadnjim epizodama (em me strah da ce bude jos losiji po onima sto su citali mangu). Onda Cowboy Bebop, da, ima odlicnu muziku, animaciju i sve, ali mi je prica nekako tanka, jednostavno mu fali nesto da bude masterpiece. Cesto sam se smarao dok sam ga gledao. Mislim da je precenjen mnogo i da ima mnoooogo boljih animea od njega. Za ostale mogu da se slazem. Isto i Death Note. MNOGO mi se svideo, ali prvi deo dok ne ubiju L-a. Posle sam znao sta ce biti i nije bilo to to. Do sada Bersek najjaci utisak mi ostavio. Steta sto nije zavrsen. ....
Pozdrav
Reply
#25
Sto se tice Samurai Champloo meni su likovi cool, a i borbe su ekstra uradjene retko gde su bolje.
Sto se tice price pa i nije bog zna sta.
   [Image: 9aaa3d0dedce91097f10ea19853a3a90_480.jpg]
Reply
#26
Meni je prica genijalna, mislim ja generalno posebno u zadnje vreme vise prefiriram te epizodicne naslove .. Treba biti umetnik, da svaka epizoda bude specificna i zanimljiva i da na kraju sve to povezes u jednu pricu ..
Reply
#27
Samurai Champloo ima zaista dobre borbe. Odlicna koreografija. Ne bih nesto preterano dodavao u ovu listu i sa 90 posto se ne slazem. Takodje je naslov malo previse. Pre bih rekao van vremenski naslovi, koji mogu uvek da se gledaju nego masterpiece. A sto se tice takvih, meni uvek nadodje na svakih par godina da pogledam prvi ghost in the shell. Ne znam zasto, ali taj naslov meni licno ima nesto posebno. Logh ne bih preporucio, jer nije za svakog. Treba covek da stasa i da se nagleda svega i svacega pa se zatim zazeli jednog takvog realisticnog naslova. Malo je naslova koji nemaju neku rupu ili u prici ili animaciji ili u samom tempu kojim prica ide. Mogao bih more naslova da preporucim, ali sumnjam da bih ista izdvojio kao masterpiece, iako logh i dalje drzi top 3 listu kod mene i nije se godinama pomerao odatle i dalje mislim da nije za svakog.
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)