Koutetsujou no Kabaneri
#1
Kabaneri of the Iron Fortress
[Image: kabaneri_zpsfduwfbzp.jpg]

Tip: TV
Br. Epizoda: ?
Žanr: Akcija, drama, fantastika
Studio: Wit Studio
Godina: 08.04.2016
Opis:
Dok svet prolazi kroz industrijsku revoluciju, pojavljuje se čudovište koje se ne može poraziti osim ako mu se ne proburazi srce, zaštićeno slojem gvožđa. Svojim ugrizom čudovište može da zarazi ljude i preobrazi ih u agresivna nemrtva stvorenja po imenu Kabane.
Na ostrvu Hinomoto, na dalekom istoku, ljudi su izgradili stanice kao skrovišta od ovih stvorenja. Ljudi dolaze do tih stanica i prenose raznu robu putem parne lokomotive po imenu Hajađiro. Ikoma, dečak koji živi na stanici Aragane i pomaže u održavanju Hajađiroa, stvara oružje po imenu Curanukizucu kako bi porazili čudovišta.
Jednog dana, dok Ikoma čeka priliku da upotrebi svoje oružje, sreće devojku Mumei, koja je pošteđena obavezne „Kabane” provere. Te noći, Ikoma ponovo sreće Mumei kada vide lokomotivu Hajađiro van kontrole. Osoblje lokomotive je preobraženo u stvorenja, i stanica, sada pod napadom Kabanea, je prilika koju je Ikoma tražio.


Trejler:
http://www.youtube.com/watch?v=57s944PdlEA


Prve dve epizode su brutalne.Ali me strašno nervira tip ličnosti glavnog lika.
[Image: KE7F3FN.png]
Reply
#2
[amquote]
(2016-04-20, 22:02)FuRy Wrote: Prve dve epizode su brutalne.Ali me strašno nervira tip ličnosti glavnog lika.
[/amquo

Pre bih rekao "brutalno" lose.
Bas dosta lici na Attack on Titan, to jest ista su govna.
KnK sto bih ja rek'o je samo "lep na oko" , sve ostalo je blago receno OCAJ.
Sama prica je losa, kao i likovi(isti slucaj i sa pomenutim naslovom AoT).
Veoma lose osmisljen svet, glavni lik je stereotipican i veoma slabo razvijen. Ja bih za protagonistu rekao da je drugi Eren, samo malo pametnija verzija pomenutog lika.

Da napravim rezime, ovaj naslov nece biti ni blizu proseka, a kamoli dobrog. Big Grin
Reply
#3
Ako je prva epizoda i malo nade dala , druga je pokopola sve... Od devojcice sa satarama na nogama do polutitan fore. Da ne pricamo da se zombiji potpuno nelogicno krecu, kada je potrebno za scenu mile a kada je potrebno za scenu trce kao Bolt.

Ali animacija jeste lepa, muzika je ok i serija nije dosadna, iskljuci se mozak i gleda se.
Reply
#4
Jel moguce da niko nije iskomenatrisao kao su "zaustavili virus". Mislim potpuno je logicno da se zaustavi bioloski virus koji ljude pretvara u neke nazovi zombije gusenjem... XD

Iskreno ovo mi je losije i od AoT, bar u prve 2 epizode AoT nismo znali koliki ce Eren da bude debil i imalo se neki ocekivanja sto se serije i likova tice.

Al ono sto kaze Yuspawn pustis mozak i ok je kakvih ima, animacija mi je super i muzika nije losa, a i sigurno ce biti dobre akcije u seriji ne mora svaka da bude za oskara. Smile

Nadam se da ce imati bolji razvoj likova nego AoT, doduse jedini nacin da ima losiji je da niko ne progovori ni jednu rec do kraja serije. XD
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#5
(2016-04-21, 18:54)Lavi Wrote: Jel moguce da niko nije iskomenatrisao kao su "zaustavili virus". Mislim potpuno je logicno da se zaustavi bioloski virus koji ljude pretvara u neke nazovi zombije gusenjem... XD

Iskreno ovo mi je losije i od AoT, bar u prve 2 epizode AoT nismo znali koliki ce Eren da bude debil i imalo se neki ocekivanja sto se serije i likova tice.

Al ono sto kaze Yuspawn pustis mozak i ok je kakvih ima, animacija mi je super i muzika nije losa, a i sigurno ce biti dobre akcije u seriji ne mora svaka da bude za oskara. Smile

Nadam se da ce imati bolji razvoj likova nego AoT, doduse jedini nacin da ima losiji je da niko ne progovori ni jednu rec do kraja serije. XD
Iskreno ti kažem tu si upravu, ono pa čoveče prošla epizoda svi ćute XD, ja gledam ne verujem, takođe art i sound su vrhunski, ali neke delove su uradili kao "slučajno", vidi se da ima AOT reference, plus sve je tu skockano na takav fazon. Takođe ako niste znali na seriji rade kinezi zaj sa jap, tako sam pročitao dal je to istina ne znam vidi se da je malo drugačija grafika po meni, zbog toga je došlo do kineskog "hakovanja". Ne znam da li će ove nedelje biti epizode tri ali dobra je serija, i što kaže YUS pustiš mozak na ispašu malo i geldaš kako little GRIL ubija zombije. Takođe nisam nekih ljubitelj zombi apokalipsa mada ovo mi se svidelo XD. Od mene jaka 7 mada videću šta ću dati na kraju Wink
Jedan od članova tima typekitworks.

Reply
#6
Čuo sam da je ovo žestoki ripoff AoT-a, vredi li gledati? Inače, ja volim anime sa uber cool akcijom i osrednjom pričom, kod mene to može da prođe. Big Grin
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#7
(2016-04-22, 12:48)vele Wrote: Čuo sam da je ovo žestoki ripoff AoT-a, vredi li gledati? Inače, ja volim anime sa uber cool akcijom i osrednjom pričom, kod mene to može da prođe. Big Grin


Bukvalno je jedina razlika sto imaju vozove. XD

Ne ozbiljno imaju cak i onu opremu kao u AoT samo umesto lanacima za skakanje po zgradama/drvecu ovde daje pritisak pistoljima. A moze proci ako ne ocekujes nikakav poseban razvoj likova ili nesto konkretno (bar izgleda da nece biti ali mozda gresim).

Akcija je ok, animacija super, muzika isto ok, gledali smo i gore, a realno i mi mnogo izvoljevamo u zadnje vreme skroz prosecan naslov kao i vecina animea generalno nema razloga da se ne pogleda.

Ja sam u zadnje vreme dosta smanjio s anime naslovima tako da sam poceo ovo i nastaviti cu cisto onako da odmorim mozak od LoGH posto sam poceo da pratim to ali onako po malo da razvucem. Smile
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#8
izasla druga epizoda sa pravim prijevodom Smile
Reply
#9
(2016-04-22, 13:16)Lavi Wrote: realno i mi mnogo izvoljevamo u zadnje vreme skroz prosecan naslov kao i vecina animea generalno nema razloga da se ne pogleda.

Ne mogu se složiti s ovim.
Nekad davno jedna je osoba izjavila (Trinity, GA Ogame) "kako će firma naprijed ako mušterije kake" braneći browser bulšit.
Stara je narodna, ako javna kuća ne radi dobro, mijenjaj kurve, a ne posteljinu.

To što nas se podcjenjuje, posebno s onim što si naveo "zombiji potpuno nelogicno krecu, kada je potrebno za scenu mile a kada je potrebno za scenu trce kao Bolt", ne znači da je problem u nama.
Imamo svako pravo na izvoljevanje.

Pogledao sam prve dvije epizode, iako ljubitelj steampunka, ne nastavljam ovo gledat. Radije ću pogledat 2000 epizoda Santa Barbare za koju ne postoji hajp, u koju nije utučena hrpa love i koja ne glumi da je dramsko remek djelo.
Reply
#10
(2016-04-22, 18:19)JoxerTM Wrote:
(2016-04-22, 13:16)Lavi Wrote: realno i mi mnogo izvoljevamo u zadnje vreme skroz prosecan naslov kao i vecina animea generalno nema razloga da se ne pogleda.
Ne mogu se složiti s ovim.
Nekad davno jedna je osoba izjavila (Trinity, GA Ogame) "kako će firma naprijed ako mušterije kake" braneći browser bulšit.
Stara je narodna, ako javna kuća ne radi dobro, mijenjaj kurve, a ne posteljinu.

To što nas se podcjenjuje, posebno s onim što si naveo "zombiji potpuno nelogicno krecu, kada je potrebno za scenu mile a kada je potrebno za scenu trce kao Bolt", ne znači da je problem u nama.
Imamo svako pravo na izvoljevanje.

Pogledao sam prve dvije epizode, iako ljubitelj steampunka, ne nastavljam ovo gledat. Radije ću pogledat 2000 epizoda Santa Barbare za koju ne postoji hajp, u koju nije utučena hrpa love i koja ne glumi da je dramsko remek djelo.


Hahahah ovo je jedna od najboljih izreka ever. XD
Ja bih pre stao na Lavijevu stranu, jer se u poslednje vreme očekuje da svaki anime bude mindfuck masterpiece i ljudi često zaborave da je anime vid zabave i previše razmišljaju i obraćaju pažnju na sitnice. Zažmuriš na jedno oko i uživaš.
[Image: 317bpjd.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)