Poll: PES vs FIFA
This poll is closed.
PES
62.50%
10 62.50%
FIFA
37.50%
6 37.50%
Total 16 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

PES vs FIFA
#1
Big Grin 
Ajde da čujemo vaša mišljenja šta je bolje i zašto? Big Grin


[Image: 960-ea-sports-fifa-16-vs-konami-pro-evol...r-2016.jpg]
Reply
#2
Obe igre su teško smeće. Ali, uvek bih se opredelio za PES, jer ga japanci prave.
Inače, što se tiče license, PES iz godine u godinu napreduje. U svakoj igri dobije po 3 nova kluba i po 5 originalnih dresova za neke ekipe koje sigurno niko neće koristiti u igri.
Naravno, glavni razlog zašto ću glasati za PES je... Partizan. Mnogo mi je drago što su bili izbacili CZV iz PES-a jer nisu zabeležili nikakav "uspeh" u Evropi nakon 91, a pre svega već 2 decenije nisu ni ušli u LŠ. Dakle, nije im mesto tu.
Fifa je smorila. Ništa novo, svake godine sve je isto. PES barem pokušava da se razlikuje ali razvojni tim se ipak na kraju pogubi u svom lavirintu i dobije se splačina od igre sa bušarom od golmana dok u FIFI s druge strane na golu vlada Kung Fu Golman kome jedva da neki veteran može ugurati više 2-3 gola u mrežu a kamoli novajlija.
Toliko od mene.
[Image: maxresdefault.jpg]
Reply
#3
fifa ,jer ima više liga i klubova
Reply
#4
(2016-04-01, 06:55)Nightwalker Wrote: Obe igre su teško smeće. Ali, uvek bih se opredelio za PES, jer ga japanci prave.
Inače, što se tiče license, PES iz godine u godinu napreduje. U svakoj igri dobije po 3 nova kluba i po 5 originalnih dresova za neke ekipe koje sigurno niko neće koristiti u igri.
Naravno, glavni razlog zašto ću glasati za PES je... Partizan. Mnogo mi je drago što su bili izbacili CZV iz PES-a jer nisu zabeležili nikakav "uspeh" u Evropi nakon 91, a pre svega već 2 decenije nisu ni ušli u LŠ. Dakle, nije im mesto tu.
Fifa je smorila. Ništa novo, svake godine sve je isto. PES barem pokušava da se razlikuje ali razvojni tim se ipak na kraju pogubi u svom lavirintu i dobije se splačina od igre sa bušarom od golmana dok u FIFI s druge strane na golu vlada Kung Fu Golman kome jedva da neki veteran može ugurati više 2-3 gola u mrežu a kamoli novajlija.
Toliko od mene.


Ne znam zasto su smece, to su idealne igrice za okupljanja, okupi se drustvo , kupi se pivo i cepaj fudbal, PES 13 mi je svakko omiljeni uz FIFU 98 i 02 ..
Vise sam igrao Pes, ali FIfa je u zadnje vreme daleko ispred PESA , i mnogo vise ima novosti u FiFi zadnjih godina nego u Pesu.. Zadnji dobar pes je 2013, 14 i 15 su razocarenje, posebno 14 ica.

A to sto je Partizan ili Zvezda tu , nema veze sa uspehom, nego sa tim kome je sponzor KONAMI ... A i nije bas da Partizan ima neke rezultate u zadnjih 20 godina , al okej.
Reply
#5
Zadnjih godina pre svega mislim, na 2014 i 2015.. A do 2014 je Pes bio daleko bolji od fife, ali onda krece sunovrat, e sad ovaj PES 16 nisam igrao, kao ni fifu 16..
Reply
#6
Aktivno igram Fifa 16 vec pola god i dalje mi je zanimljiva Smile .Naravno mislim na FUT. pre nje igrao 15. Sam gameplay ,grafika ne moze da se poredi sa pesom al jbg ukusi su razliciti.Meni licno zanimljivija fifa,raznovrsnija .Naravno i dalje odigram nekad pes sa drustvom i sve
Reply
#7
Moja prva fudbalska igrica je bila PES 2013 i on mi je najbolji pes ikada, a FIFA 14/15 su ostavili dobar utisak kod mene takodje FIFU 16 nisam imao mnogo vremena da igram pa zato ne mogu dati bas neko misljenje o njoj Big Grin
Reply
#8
Rocket League. Troll

Selektah PES zbog dečarske nostalgije. Danas mi je zainteresovanost za sportske simulacije poprilično slaba.

FIFA je obično sadržajnija a PES ima bolji gejmplej.
[Image: 76561198088028945.png]
Reply
#9
za mene posle PES6, PES ne postoji, dok je next-gen FIFA odlična (mda igrao sam samo onu prvu koja se pojavila na PC), posle ima one silne drm-ove pa sa nisam cimao + EA bagra je to
Reply
#10
Ovo je nekada moglo da se polemise, sada samo hard-core fanovi govore da je PES bolji, ciji je kvalitet opao u poslednjih par godina.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)