Now and Then, Here and There
#1
[Image: now-and-then-here-and-th.jpg]

Šu je običan dečak iz Japana koji poseduje optimističan i vedar pogled na svet. Jednog dana dok pokušava da spasi tajanstvenu devojku Lala-Ru on biva uvučen u paralelni svet nalik Zemlji kojem preti uništenje od strane Sunca. Šu ovde otkriva užase rata koji uključuju genocid, mučenje, glad, žeđ, silovanje i eksploatisanje dece. Šu će pokušati da se suprostavi ludom diktatoru Hamdu pored koga Hitler deluje kao majka Tereza.

MAL
Aired: Oct 14, 1999 to Jan 20, 2000
Genres: Adventure, Drama, Fantasy, Sci-Fi, Military




sjajni dvd cover-i francuskog izdanja
[spoiler][Image: now-and-then-here-and-th.jpg]
[Image: now-and-then-here-and-th.jpg]
[Image: now-and-then-here-and-th.jpg][/spoiler]

Uf šta reći za ovaj sjajan naslov, definitivno jedan od najtužnijih i najtežih animea koji postoje. Neki alkohol je preporučljiv prilikom gledanja, za osetljivije i jedno poveće pakovanje maramica. Svaka preporuka
Reply
#2
Odlican anime, upravo zavrsio... Veoma depresivan naslov, ovaj anime najvise cenima zbog ozbiljnih tema kojima se bavio , kao sto je rat i cinjenica, da u ratu mozes da pobedis samo ako budes veca zver...Imate i moju preporuku, ima neke falinke (pucaju iz onih M 48 pusaka , koje su koriscene u WWII, maltene su kao muskete, a ovamo putuju izmedju svetova i imaju robote..i nisu objasnili na koji nacin to oni putuju izmedju svetova, iako vec to mogu zar nije logicno da tamo uzmu vodu ili tako nesto, zatim koji je onaj brod sto ih je napao, logicno je da to nije Zair Bair), ali kao sto kazem ovde cenim vise ideju price, ne znaci da se u potpunosti slazem..Inace, kad se on vrati na kraju u svoj svet, mozda sam umislio, ali mi se cini da su prikazili kako je ona fabrika unistena, aludirajuci na taj beskonacni krug ratova i ponovni dolazak itd...necu da spojlujem Big Grin .

Ocena 8,5.
@Yuspawn..
Da nisi izbacio ovo ne bih ni znao za ovaj anime Big Grin
Reply
#3
Eto, širi glas dalje Big Grin
Reply
#4
hah.. naravno i jos da napomenem odlicnu muziku , koja se uklapa u celu melanholicnu atmosferu anime-a..98 i 99 su stvarno bile plodne godine anime industrije .. Big Grin
Reply
#5
Now and Then, Here and There je jedan od tuznijih i depresivnijih animea ,definitvno je malo tezi i nije za blic gledanje.Ali ko voli takav zanr animea nek izvoli,malo za promenu od happy happy fun time ili bad ass power pull iz dupeta Smile.
"Unbearable isn't it? The suffering of viewers, the agony of watching english dubbed anime.
Reply
#6
Jedna od najzanimljivijih pilot epizoda koje sam ikada pogledao... I definitivno most misleading. Mislio sam da ce biti neki caroban, mocan anime o hrabrosti... A ono... Besmisao i gorak ukus. Odlican anime, sve dok se nije zavrsio, a onda mi postao njesra. Big Grin
Reply
#7
Da prva epizoda je kao da gledaš recimo dragon ball pilot...
Reply
#8
Joj, koliko sam dugo tražio ovaj anime i nikako da ga nađem i da mu saznam naziv... tek sam sad video ovu temu.
Idem odmah sad da gledam, nažalost nema prevoda ali nema veze.

Evo odmah sam našao i super link. Odmah stavljam da se skida. Big Grin

Link od torrenta
[Image: maxresdefault.jpg]
Reply
#9
ima prevod na AO ali ne ceo, fale valjda 3-4 epizode.
Reply
#10
Heh, secam se kad sam ga gledao, nije cak ni engleski prevod bio kompletan na ripu koji sam imao, nego je bilo rupa.

Inace definitivno depresivan naslov, mada sam vec i zaboravio kako se sve zavrsilo. Secam se (heavy spoiler)
[spoiler]
- da je neki vojnik silovao onu devojku sto je upala u taj svet u isto vreme kad i glavni lik
- da je ono valjda zemlja u buducnosti?
- dal' se zrtvovala ona cudna devojka na kraju kako bi... bilo vode? Ili sam to pomesao sa plavom princezom XD
[/spoiler]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)