Windows 10
#11
Ja imao windows 10 jos od insider programa, i svidja mi se. Jos samo da mi izbace DX12 za Unreal Editor i ja sam sretan Big Grin
Trenutno Prevodim: SSSS.Gridman
Trenutno na pauzi: Wake Up, Girls (Sezona 1)Fate/ExtraBang Dream (Sezona 2)
Reply
#12
Ne vjerujem. Preview je bio sr*, pa sam se vratila na 7. 8 mi je super, navikla sam se, i njega ću da instaliram na sve računare.
Reply
#13
(2015-07-31, 09:24)Akai Wrote: Iskustveno sam na win7 dok ne izbace win25 XD
same here, + jos mi nesto iskace da mi CPU ne podrzava Win 10 so i'll pass
[Image: 76561198098110211.png]
Reply
#14
meni je 8.1 dobra i zadovljna sam, super mi radi.. jedino što mi je veliki fail je skype na win8

uezt ću i 10... treba novo isprobati :p
Reply
#15
mislis skype kao aplikacija za win?

pa sto ne skines desktop skype?
Reply
#16
Zar nije fora da je Win 10 rastereceniji i da manje trazi nego prethodne verzije.
[Image: 76561198078674713.png]
Reply
#17
Zavisi, Goku. U tom aspektu nije jaci od Osmice, ali u gejmerskom aspektu je, ne verovatno najjaci sistem do sada, nego je i Windows ME bolji od Win8. Mada, Win10 ce imati podrsku za XBOX, u prevodu, sve XBOX igrice ce moci da se igraju na racunaru koji ima Win10, sto je verovatno ekstra stvar za sve gejmere. Smile Cak se i meni sada igraju neki XBOX naslovi. Big Grin Ali, nemoj me drzati za rec, mislim da ce taj detalj jos malo biti u razvoju, kao i DX12 podrzajna platforma.

Citao sam da ce Win10 imati podrsku za Cortanu. Sta je to, ne pitajte me, mozda neki od vas znaju, ali to je navodno jedan ogromni plus za Win10, a koliko sam procitao i uspeo da razumem to je nekakva vrsta "pretrazivaca" na fazon google-a. Takodje, plus kod Win10 je sto ce ubaciti novi browser koji se zove Microsoft Edge. Menjaju stari "dobri" internet eksplorer. Ja sam ga probao, ali nista posebno nije softver. Mada, ako su to realno najveci plusevi ovog sistema, nisam nesto bas zadovoljan. Kada pogledate na netu, stalno vrte 3 - 4 stavke da su bolje od Win8.1, a ja sam vec tri stavke izneo koje su. Cak ni tu nemam neki utisak da je Win10 nesto bolji. Uglavnom se hvataju za sitne detalje kada naglasavaju da je Win10 bolji od Win8, ali u krupnijem planu je Win8 za mene mnogo bolji sistem, jedino sto su kod Win10 otklonili gejmerski problem koji je bio na Win8 i onaj bag pri instaliranju o kojem sam vec pricao. Smile Za mene je to najveci plus ovog sistema, mozda se neko ne slaze, ali to je moje misljenje.
Kada bih trebao da ocenim sisteme (win7, win8, win10), ocenio bih ih u tri kategorije i ovo bi bile neke moje ocene, posto sam koristio sva tri sistema, naravno Win10 krace od Win8 i Win7, logicno.

Programi:
Win7 - 6
Win8 - 10
Win10 - 8

Igrice:

Win7 - 9
Win 8 - 3
Win10 - 10

Brzina (igrice):

Win7 - 9
Win8 - 8 (ako je moguce ih igrati)
Win10 - 10

Brzina (programi):

Win7 - 5
Win8 - 10
Win10 - 7+

*Ove ocene su neko moje vidjenje i neke male testove koje sam pravio sam za sebe na istom racunaru. Smile
*Ocene su uporednog karaktera!

Jedina kul stvar, za mene, je to sto ce Win10 imati multiple desktop system. Kako ce funkcionisati, ne znam, ali svakako da ce omoguciti lakse snalazenje, odnosno manje ikonica na desktopu i krtog koji mnogi od nas naprave. Big Grin Ili se barem nadam da ce tako funkcionisati ta funkcija. Ali su izbacili mogucnost trimovanja i podesavanja ekrana, odnosno meni omiljena opcija na Win8 da postavis dva, tri ili vise programa na ekran i onda podesavas gde ces sta koliko da vidis. Npr kod prevodjenja, nema onoga, e sada cu malo da bacim pogled na video, jao, moram da se vratim u Aegisub, e, da vidim na netu sta ovo znaci... Sve otvoris lepo, npr. levi deo ekrana Aegisub, desni deo (gore) video, desni deo (dole), Internet Explorer XD, i onda radis brzo. Big Grin

Napomena: Win8 koristi malo drugaciji sistem od Win10. Windows 8 nema opciju da se iskljuci vec koristi hibridan sistem koji pre podrazumeva "sleep" opciju. Kod Win10 je, ogradicu se, nisam sto posto siguran, izbacena ta opcija, tako da ce se pre podici Win8 nego Win10. Takodje, po slicnim hibridnim principima Win8 radi dosta brze od Win10 u programskoj sferi. Smile
Mada, Win10 je jos uvek u izgradnji. Mogu se neke stvari veoma brzo i lako promeniti. Smile
Reply
#18
(2015-08-02, 22:51)Yuspawn Wrote: mislis skype kao aplikacija za win?

pa sto ne skines desktop skype?


pa i koristim desktop verziju... samo sam se osvrnula na meni užaš točku glede win8 a to je -skype- Big Grin
Reply
#19
[amquote]
(2015-08-03, 14:24)-T- Wrote: Mada, Win10 ce imati podrsku za XBOX, u prevodu, sve XBOX igrice ce moci da se igraju na racunaru koji ima Win10, sto je verovatno ekstra stvar za sve gejmere.
Ovim bi opustenu izresetalii ionako malu prodaju XBOne konzola.
Ne, imace neku vrstu striminga na W10 PC, ali ti u svakom slucaju treba konzola.
Reply
#20
Mislis da ce trebati? Smile Ja sam razumeo da ce sve XBOX igrice moci direktno da se igraju na PC-ju. Smile
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)