Akatsuki no yona
#1
[Image: Akatsuki_no_Yona_Anime_Poster.jpg]

Broj epizoda:24
Zanr: Komedija, akcija, Romansa, Fantazija

Akatsuki no yona ili Yona of the Dawn ( Yona: The girl standing in the blush of dawn )

Yona je cerka kralja kraljevstva kouka, Tamosnji kralj je zabranio ratovanje i sve pokusava samo da bi bilo mira, zbog toga ga mnogi smatraju kukavicom.
Yona je zaljubljena u Soo won-a koji Yonu smatra za svoju mladju sestru.
Medjutim na Yoninom 16-stom rodjendanu Soo won ubija kralja i umalo ubija i Yonu ali nju spasava Njen cuvar i prijatelj Hak. Oni uspevaju da pobegnu, i odlaze u Fuuga glavni grad plemena vetra i tamo im Son Mundok predlaze da nadju svestenika koji ce im dalje reci sta da rade, Medjutim oni su napadnuti od strane trupa plemena vatre i padaju niz liticu. Da neduzim dalje oni nalaze svestenika koji im govori da moraju da nadju 4 zmajeva ratnika. XD

Ovako moj opis je verovatno srednje ocajan ali potrudio sam se jesam jesam jesam. XD

Moj prvi utisak o ovom naslovu je bio "ma ne mogu ja ovo da gledam ne svidja mi se uopste" ali eto izdrzao sam i odgledao sam prvu epizodu koja je po meni mnogo dosadna, doduse moze se reci da je prvih par epizoda dosadno no nebitno.
Kada sam zavrsio prvu epizodu, stvari su mi vec postajale zanimljivije, Animacija je poprilicno dobra i mislim da je humor ubacen na prava mesta i nema ga previse, likovi su zanimljivi, svi imaju vrlo zanimljivu pricu. Iskreno se nadam da ce anime dobiti drugu sezonu. Anime

Ovako nema previse borbe i nema natprirodnih bica ( osim 4 zmajeva ratnika )
ali moja ocena bi bila...pa 8/10 Anime
If you dont stand for something youll fall for anything.
Reply
#2
Zainteresovao si me , skinucu ovo . Samo da nema previse romance Big Grin
Reply
#3
Nemoj da brines Ashaman nema. Smile
If you dont stand for something youll fall for anything.
Reply
#4
Kada sam video sliku i kratak opis nije mi delovalo kao naslov koji ce da mi legne, medjutim ispalo do kraja pleasant surprise Smile Bilo bi kul ako odrade jos.
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#5
Odgledao sam 4 ep do sad, čoveče, imam osećaj kao da epizoda traje 50 minuta, brže mi je prolazilo vreme dok sam gledao Vikinge recimo (gde ep zaista traje preko 40 minuta)... Uglavnom dosadnjikavo i predvidljivo, ono malo što smo videli od borbi je bilo fino i Jona bi mogla da ispadne vrlo dobar lik ako urade sve kako treba. Ima potencijala da bude prosečan, valjda to iskoristi. Big Grin
Reply
#6
(2015-07-12, 12:29)Sagara Souske Wrote: Odgledao sam 4 ep do sad, čoveče, imam osećaj kao da epizoda traje 50 minuta, brže mi je prolazilo vreme dok sam gledao Vikinge recimo (gde ep zaista traje preko 40 minuta)... Uglavnom dosadnjikavo i predvidljivo, ono malo što smo videli od borbi je bilo fino i Jona bi mogla da ispadne vrlo dobar lik ako urade sve kako treba. Ima potencijala da bude prosečan, valjda to iskoristi. Big Grin


Bice bolje kad malo odmaknes u seriji Big Grin Otprilike posle 6te ep.
Yona ce se mnogo promeniti kasnije, videces, i meni je jedna od retkih zenskih likova koje volim.
A sto se tice mange... kasnije je strasno krvava, lete glave, ruke itd na sve strane... poslednjih 10 chaptera koji su izasli su strasno krvavi, mnogo me je iznenadilo
Nije ovo klasican shoujo, a ima i dosta interesatnih arkova... Nazalost, anime je pokrio samo oko 45 chaptera, manje vise... a izaslo je 108
Reply
#7
Licno mi je manga bolja ,al mi je i anime zakon . Svidjaju mi se borbe i super su odradjene. Da barem nastave anime jer je manga zarazna
Reply
#8
Odgledah ja ovo i mogu rec da mi se svideo naslov. Vidi se napredak u liku Yone od razmazene, slabe princeze koja nista sem zamka nije videla do ovoga na kraju.

Za sada se Su-Won ne cini kao neki negativac pod kojim kraljevstvo pati, sto vise izgleda da je uradio uslugu narodu kad je maknuo starog kralja pa mi nekako nema motiva da krenu na njega sem ciste osvete (sto bi bilo suvise glupo), al nije obradjeno ni pola onoga sto je izaslo u mangi pa ko zna.

Definitivno mi je najbolji lik u seriji Hak, i to iskljucivo zbog konstantnog trpanja drugih likova, u stvari komedija mi je najbolji deo serije. Nadam se da ce biti druga sezona.
[Image: 76561198247150340.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)