Rokka no Yuusha (2015)
#1
[Image: 74374l.jpg]

Tip serije: TV serija
Broj epizoda: 12 - Trenutno se prikazuje
Žanr: Akcija, misterija, fantastika, magija
Studio: Passione
Godina: 2015
Fansub grupa: [HorribleSubs]

Opis: Kada se demonski Bog bude probudio iz tame, Boginja sudbine će izabrati šest heroja i daće im moć da spasu svet. Adlet, koji tvrdi da je najjači čovek na svetu, izabran je da bude jedan od šest heroja i krenuo je ka mestu okupljanja - ali tamo se, umesto šest, okupilo sedam heroja. Među njima je neprijatelj koji sarađuje sa demonima. Ko je izdajica?

Komentar prevodioca: Sa obzirom da sam čitala originalan materijal, to jest, knjige, verujem da će se ovaj naslov svideti svima, osim naravno, ako ga ne budu uništili. Sa obzirom da je prva epizoda veoma lepo odrađena i da je pratila knjigu (barem 80%, neke scene su ipak izbacili i ubacili relevantne dijaloge), onda verujem da će anime pokriti celu prvu knjigu, a možda i dve. Autor je takođe napisao Book of Bantorra. Knjiga ima 5 za sada, a četvrtu sada trenutno prevode fanovi na engleski. Knjige svakako preporučujem, jer je misterija odlična, priča je zanimljiva, ima dosta akcije, a likovi su odlični. Iskreno se nadam da će ovo biti dobra adaptacija jedne od mojih omiljenih priča, ali ću ovaj anime u svakom slučaju prevesti do kraja, kako god ispao. Prva epizoda je prevedena. Kad bude ubačena kategorija, okačiću ga. Napomena: prevodim uz pomoć knjiga i HS grupe, i na osnovu mog delimičnog znanja japanskog jezika. Nadam se da će vam se svideti.
Reply
#2
Samo napred Smile
Reply
#3
Interesantno zvuci serija. Smile Srecno u prevodjenju! Smile

P.S.

Kada kazes "knjige", bas mislis da rade prema knjizi ili je u pitanju manga? Smile
Reply
#4
Pogledaću ovo kad bude ubačen prevod,
možda bude zanimljivo. Ne zvuči loše.
U svakom slučaju, srećno, i samo napred. Thumbs up!

A pod knjiga pretpostavljam da misli na
novel, kao neki roman ili šta već.
Nema slika kao u mangi nego samo tekst.
- Ponekad mora da boli da bi znao,
moraš da padneš da bi ustao,
moraš da izgubiš da bi stekao,
jer najveća životna lekcija
se uči kroz bol! :-)

- http://myanimelist.net/profile/Kohai7re
Reply
#5
Hahaha, ispasce da jos ne znam sta je knjiga kada mi tako objasnjavas. Big Grin
Reply
#6
(2015-07-05, 16:43)-T- Wrote: Hahaha, ispasce da jos ne znam sta je knjiga kada mi tako objasnjavas. Big Grin

Hahahahah, izvinii.. Toungue
Navikla sam da se meni crta, pa mi ušlo u naviku. Anime
- Ponekad mora da boli da bi znao,
moraš da padneš da bi ustao,
moraš da izgubiš da bi stekao,
jer najveća životna lekcija
se uči kroz bol! :-)

- http://myanimelist.net/profile/Kohai7re
Reply
#7
@-T-: Nije baš knjiga u pitanju, radi se o takozvanom "light novel" formatu.
Nešto slično nekadašnjim roto-romanima sa kioska.

@DeidaraxS7: Light novel-i su vrlo često ilustrovani.
[Image: 12919667-1054652541260501-1842689955405525214-n.jpg]
Reply
#8
Nema veze, oprosteno ti je Deidara. DBig Grin

E sada mi je vec jasnije o cemu se radi Kiba. Big Grin Malo sam se slogirao kada sam procitao da su radili anime po knjizi jer do sada za tako nesto nisam cuo. Smile
Reply
#9
Deluje zanimljivo, mozda pogledam.
Dobismo mi prevodioca koji odlicno radi i zavrsava projekte! Srecno.. XD
[Image: bged4w.jpg]
Reply
#10
(2015-07-05, 11:07)Yuspawn Wrote: Samo napred Smile


Hvala!

(2015-07-05, 15:43)-T- Wrote: Interesantno zvuci serija. Smile Srecno u prevodjenju! Smile

P.S.

Kada kazes "knjige", bas mislis da rade prema knjizi ili je u pitanju manga? Smile


Hehhee, nadam se da će ti se svideti!
U pitanju je light novel, setila sam se da sam to trebala negde da pomenem, ali nažalost posle više nisam mogla da editujem post....

[amquote]
(2015-07-05, 17:55)-T- Wrote: E sada mi je vec jasnije o cemu se radi Kiba. Big Grin Malo sam se slogirao kada sam procitao da su radili anime po knjizi jer do sada za tako nesto nisam cuo. Smile


Zapravo, Seirei no Moribito rađen po knjigama. Koliko ja znam, to nije bio Light Novel serijal, ali možda grešim....

(2015-07-05, 16:16)DeidaraxS7 Wrote: Pogledaću ovo kad bude ubačen prevod,
možda bude zanimljivo. Ne zvuči loše.
U svakom slučaju, srećno, i samo napred. Thumbs up!

A pod knjiga pretpostavljam da misli na
novel, kao neki roman ili šta već.
Nema slika kao u mangi nego samo tekst.


Hvala puno! inače ima i manga, ali to niko nije prevodio, i zapravo je completed, tako da verovatno ima alternativni ending ili tako nešto. Ali zato LN prevode jako brzo.

Hehehehe

(2015-07-05, 17:50)Kiba Wrote: @-T-: Nije baš knjiga u pitanju, radi se o takozvanom "light novel" formatu.
Nešto slično nekadašnjim roto-romanima sa kioska.

@DeidaraxS7: Light novel-i su vrlo često ilustrovani.


Jeste Light Novel i ima ilustracije. Artist je Miyagi, i za sada me je oduševio.

(2015-07-05, 19:37)D3xter Zoldyck Wrote: Deluje zanimljivo, mozda pogledam.
Dobismo mi prevodioca koji odlicno radi i zavrsava projekte! Srecno.. XD


Hvala puno!!! Uglavnom se trudim da uvek završim ono što počnem, pa zato prevodim samo ono što mi se najviše dopalo u trenutku ili ono što već znam. Prevodila bih Gangsta, sa obzirom da sam čitala mangu (koja je strava), ali tu su me prestigli (baš mi je drago), pa posao manje. [/amquote]
Reply




Users browsing this thread: 2 Guest(s)