Dakara Boku wa, H ga dekinai. (だから僕は、Hができない。)
#1
Moje licno misljenje je da ovaj anime nije za mladje osobe od osamnaest godina, ali na internetu stoji da nije za mladje od sesnaest. Neka redakcija proceni da li ce biti dostupan samo za punoletne ili za sve.

[Image: dakara_boku_wa_h_ga_dekinai_01_thumb.jpg]

Vrsta: TV
Broj epizoda: 12 + OVA
Žanr: Akcija, komedija, perverzija, fantazija, golotinja, natprirodna
Studio: Feel
Godina: 2012

Opis:

Samoprozvani, ponosni, perverzni, mladic Rjoske, je lud za zenama. Njegove misli su okupirane zadnjicama, grudima, ramenima, nogama, stopalima... svime sto zenu cini zenom.
Jednog dana, vracajuci se iz skole kuci, naisao je na crvenokosu devojku kako stoji ispred njegove kuce; odeca joj je bila mokra, slepila se uz telo, gotovo do dela gde se providila. Kakav jeste, Rjoske nije mogao da dopusti ovoj prelepoj devojci da stoji na kisi i poziva je u svoju kucu. Na njegovu nesrecu, nije znao da ce ubrzo nakon upoznavanja misteriozne devojke zavrsiti sa balcakom, iz koga je izvirao polomljeni, kratki, deo ostrice, u svojim grudima.
Lisara, crvenokosa devojka koju je Rjoske tek upoznao, je zapravo Bog smrti. Ukoliko zeli da prezivi u svetu ljudi, mora da se hrani energijom ljudskog duha. Dok ne pronadje osobu za kojom traga, zadovoljava se na Rjosketovoj energiji koja je veoma slabog duha. Ipak, Rjoske crpi neverovatne moci iz svog "libida".
Ipak, Lisara nije jedini Bog smrti koji trazi osobu izvanrednih duhovnih sposobnosti. Sta ce se desiti u ovoj veoma kratkoj, brutalno perverznoj i komicnoj seriji koja mami smeh i plac, ostaje na vama da pogledate.

Prevodi se mogu ocekivati nakon prevoda za Madlaks, sto znaci da najverovatnije sve nece biti gotovo pre kraja jula. Ukoliko neko zeli da pomogne, mozemo se dogovoriti oko toga. Smile
Reply
#2
Iskreno znam da je ovo najava za projekat ali moram reci da je ovaj anime je medju najlosijim naslovima sto sam ikada video kada je anime zanr u pitanju (u top 3), ne postoje reci s kojima bih poceo pisati o ovome pa bolje i da ne krecem (a to kaze neko kome ni najmanje ne smetaju echi, demon, loli, superpower naslovi i ko na neki nacin i uziva u tim naslovima za ubijanje zimskog ili kisnog dana).

Uglavnom pogledao 5 epizoda i odustao, i nakon nekih mesec dana nateram sebe da pogledam jos 2. Te dve sam gledao preko 2 sata u fazonu pauza pa odem pogledam nesto drugo, posle nastavim i onda opet pauza, pogledam nesto na youtube pa nastavim itd... XD

Inace mislim nema razloga da bude 18+ s obzirom da nije nista perverzniji od recimo HSD x D i slicnih. Smile

U svakom slucaju na stranu moje licno misljenje o naslovu svaki preveden anime je i vise nego dobrodosao, srecno. Smile
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#3
Lavi, mogu se sloziti sa tobom oko stvari da je crtani film vise za takve osobe, ali meni je interesantno da uzmem da ga radim, jer tu realno pustim mozak na pasu. Big Grin Kod Madlaksa sam se bas namaltretirao jer tek posle par epizoda vidim da sam negde pogresno shvatio poentu onoga sto kazu, pa onda trazim, prepravljam... Smile

Doduse, meni je anime bio prvenstveno smesan. Smile Sta znam, meni nekada budu smesne te perverzije, izuzev tako tih fazona kao sto ima u Seikon no Qwaser i slicno. Big Grin Doduse, nisam ni ja uspeo pogledati ceo anime ovaj. Big Grin Zavrsicu ga kada ga budem radio. Big Grin

Inace, mislim da ovakvi tipovi crtanih dosta privlace publiku, mozda i gresim.
Reply
#4
Sta bi sa ovim projektom, ne vidim ga nigde?
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply
#5
Ne brini se, Peglo. Smile Planirao sam da ga zavrsim ove nedelje ali ne ide. Big Grin Objavicu ga kada bude ceo gotov, mada ipak nece biti skoro. Nemam puno vremena od obaveza i lekcija koje pisem za japanski da sve zavrsim. Smile
心未だあなたの記憶の中で、体探してる足りない私を
今日も何所かで誰かの流す泪、冷たく笑う定め生きて行く事
泣くせない物を握りしめ乍ら、私は今も此処にいるの
枯れない花は美しくて揺るぎない思いを胸に咲き続けてた
千切れた雲の断罪の空止まらない悲しみを抱き締めていた
どんな痛みにも始まりは合って、何時か訪れる終わりを待ってる
あの日あなたに感じた温盛も、気付けば手が好ける位色褪せてた

小坂 梨由 「断罪の空」




Reply
#6
nije ni neka šteta koliko anime loš
Reply
#7
oki, ja samo pitam posto videh da nema prevoda a davno je najavljeno Wink
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply
#8
Ma jasno mi je. Smile Sest meseci je proslo od objave... :/
心未だあなたの記憶の中で、体探してる足りない私を
今日も何所かで誰かの流す泪、冷たく笑う定め生きて行く事
泣くせない物を握りしめ乍ら、私は今も此処にいるの
枯れない花は美しくて揺るぎない思いを胸に咲き続けてた
千切れた雲の断罪の空止まらない悲しみを抱き締めていた
どんな痛みにも始まりは合って、何時か訪れる終わりを待ってる
あの日あなたに感じた温盛も、気付けば手が好ける位色褪せてた

小坂 梨由 「断罪の空」




Reply
#9
Hajde da bude oficijelno da me niko ne juri u vezi sa tim da li je anime preveden ili nije, ponovo.

Uradio sam prevode za par epizoda, nisam se mnogo pomakao iako sam mislio da cu zavrsiti serijal jos od proslog Peglinog pitanja u roku od dve nedelje. Posto sam se prihvatio posla da se postojece lekcije iz japanskog jezika unaprede (doduse unapredjivanje istih je bila moja ideja), pod nazivom Nippongo no jugyou, a pre toga sam paralelno sa pocetkom prevodjenja ovog naslova uzeo da pravim lekcije Nippongo o benkyou shimashou, doslo je do toga da je ovaj serijal konstantno zapostavljan. Trenutno, jedva postizem da sredim vec ispisane lekcije, cak nije bilo ni novih lekcija u skorije vreme, a postoje i grescice (kucanog formata) koje treba da se srede, ponekada se pitam da li sam pijan kucao i masio slova. Stoga, ovaj projekat mora oficijelno na pauzu. Precenio sam svoje slobodno vreme.

Znam da nije ogromna steta jer nije kao da je neko izrazio zainteresovanost za ovaj serijal, samo sto mi se ne dopada sto odmah posle zavrsenog jednog serijala sam upao u bulu da sam jedan projekat bio primoran da otkazem, a kako stvari stoje godinu dana od objave ce proci dok ovaj serijal ne bude gotov. Zaista se nadam da cu, kako ispitni rok prodje, biti u stanju da ga zavrsim jula, pocetkom avgusta.

Izvinjavam se na tome!

P.S. Nakon ovog projekta odlucio sam da ne radim vise samostalno anime serijale (nije kao da imam veliki broj projekata iza sebe) iako ako nekome bude trebala pomoc ili bude voljan za saradnju nastavicu sa prevodjenjem. Prvenstveno cu se, sto se prevodjenja tice, bazirati na filmove, ali za razliku od Koste na igrane filmove (eventualno na igrane televizijske serije), sto nisam siguran da ima svoj odeljak na ovom forumu. Big Grin

Nadam se, samo, da ce ovaj projekat za ucenje japanskog jezika pomoci trenutnim prevodiocima da poboljsaju tacnost i kvalitet svojih prevoda, pa da bar ima neke vajde od mene dok sam tu. Big Grin
心未だあなたの記憶の中で、体探してる足りない私を
今日も何所かで誰かの流す泪、冷たく笑う定め生きて行く事
泣くせない物を握りしめ乍ら、私は今も此処にいるの
枯れない花は美しくて揺るぎない思いを胸に咲き続けてた
千切れた雲の断罪の空止まらない悲しみを抱き締めていた
どんな痛みにも始まりは合って、何時か訪れる終わりを待ってる
あの日あなたに感じた温盛も、気付けば手が好ける位色褪せてた

小坂 梨由 「断罪の空」




Reply
#10
bolje tako nego da gubiš vreme na ovo i uzmeš nešto kvalitetnije ili mainstream a da nema prevod.

ja što volim ecchi i sve što uz to ide sam jedva pogledao koliko je loš
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)