Steam [Generalna tema]
(2016-02-02, 13:43)Lavi Wrote: Aj reko da malo eksperimentisem uzeo sam za 3$ CoD MW 3 i aktivirao preko VPN-a za minut sad koliko je to sigurno, da li je neko od vas vec koristio VPN?

I... jel ti radi? Možeš li da igraš? XD
[Image: 76561198088028945.png]
Reply
Anime games sale
http://store.steampowered.com/sale/anime_sale/
Reply
(2016-03-26, 15:30)Saša Pilja Wrote:
(2016-02-02, 13:43)Lavi Wrote: Aj reko da malo eksperimentisem uzeo sam za 3$ CoD MW 3 i aktivirao preko VPN-a za minut sad koliko je to sigurno, da li je neko od vas vec koristio VPN?

I... jel ti radi? Možeš li da igraš? XD


Radi normalno sve, vise nisam uzimao posle toga posto igram slabo bilo sta sem Dote. Big Grin
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
Daj dođi na League of Legends već jednom. :p
Reply
@Lavi

RU/CIS Steam ključevi ne rade kod nas sem Rise of the Tomb Raidera i novog Hitmana. Možda za taj CoD treba samo VPN za aktivaciju ne i za instalaciju i igranje. Dešava se, tako da je verovatno to u pitanju. Čak i da je igra zaključana za igranje, 3 do 6 meseci nakon aktivacije ključa iz zatvorenih regiona (Južna Amerika, eks-SSSR, itd) igra postaje dostupna za normalno igranje. Ali ne znam da li to pali kod svih naslova. Ja sam lično jednom probao kod jedne igre i upalilo je.

Ali ipak je bolje sačekati mnogobrojne bundleove i popuste.

Možda se Valve jednom smiluje pa napravi posebni region za ovo eks-SFRJ područje u kojem bi cene igara bile duplo jeftinije nego na Zapadu, kao što je to danas u Rusiji ili Brazilu.
[Image: 76561198088028945.png]
Reply
ex-yu dijelom spada pod EU tako da ništa od toga.

Ili VPN pa beri meksičke cijene ako nije region locked na neki način, ili keyreselleri tipa cdkeys, g2a, instant-gaming, itd. ili rasprodaje na steamu, originu, gogu i uplayu.
Reply
(2016-05-06, 11:06)Saša Pilja Wrote: @Lavi

RU/CIS Steam ključevi ne rade kod nas sem Rise of the Tomb Raidera i novog Hitmana. Možda za taj CoD treba samo VPN za aktivaciju ne i za instalaciju i igranje. Dešava se, tako da je verovatno to u pitanju. Čak i da je igra zaključana za igranje, 3 do 6 meseci nakon aktivacije ključa iz zatvorenih regiona (Južna Amerika, eks-SSSR, itd) igra postaje dostupna za normalno igranje. Ali ne znam da li to pali kod svih naslova. Ja sam lično jednom probao kod jedne igre i upalilo je.


Pa kao sto sam rekao koristio sam VPN samo da aktiviram igru na svom nalogu i uspelo je bez problema, igra moze normalno da se skida i igra samo sto sam je obrisao posto mi bezveze uzima prostor, a ne igram.

Ne znam za druge igre posto nisam uzimao ali verovatno mogu da se aktiviraju preko VPN-a, i ovu sam uzeo samo eto da probam jel moze. Smile
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
Brazilski sajt Nuuvem (zvanični i legitimni) je dobar izbor za kupovinu nekih region free igara. Gotovo sigurno je da su svi ključevi od Konamija i Warner Bros naslova ROW a za ostale treba proveravati.

Quote:Check if nuuvem steam keys are region locked or not : http://vps202375.ovh.net/STLOCKS/#ccPlaySelect

@ JoxerTM
Postoje dva evropska regiona na Steamu - EU1 i EU2. Mi smo u EU2. Apropo cena ne postoji razlika između njih premda je bilo retkih primera da je neki izdavač stavio nešto nižu cenu određenim igrama za EU2. Mogao bi da se npr. uvede EU3 za evropske države slabijeg ekonomskog standarda a koje su sa ovih prostora, i za one koje su u Evropskoj uniji (Bugarska, Grčka, Hrvatska, Slovenija) i za one koje nisu (Srbija, BiH, Crna Gora, Makedonija, itd).

Pa Turska ima jeftinije igre na Steamu od nas. -__-

Tržište bivše Juge od 20 miliona stanovnika plus još neke balkanske države ne treba marginalizovati. I narod bi više kupovao i Valve bi više zarađivao. I vuk sit i ovce na broju. Samo što Valve boli ćošak za nas ovde - zasad je tako. Mada, broj novouvedenih regiona se povećao pred kraj prošle godine ako se ne varam, tako da, nije isključeno da jednog dana Gabe i nas pogleda.
[Image: 76561198088028945.png]
Reply
nema više EU1 i EU2 region, sada je objedinjen.
Reply
Nisam znao da smo spojeni. Da... izgleda da se to desilo u februaru. Promaklo mi.

https://www.steamgifts.com/discussion/cu...rch?page=2

https://www.reddit.com/r/Steam/comments/...pplied_to/

Defakto i nije bilo neke koristi. Formalna podela još iz vremena kad je Steam bio region free. A prestao je da bude pre oko godinu i po dana. Pa... ako u nekoj bližoj ili daljoj budućnosti bude uveden pravi region u Evropi, i to kod nas, eto više igara za manje para.
[Image: 76561198088028945.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)