Fate/stay night: Unlimited Blade Works
[Image: 67333l.jpg]

Epizoda: Nepoznato
Datum: oktobar 2014 -
Produkcija: Aniplex, ufotable, Aniplex of AmericaL
Žanr: Action, Fantasy, Magic, Shounen, Supernatural

Anime koji nas vodi kroz priču o borbi između sedam čarobnjaka, koji učestvuju u turniru u kojem je glavna nagrada Sveti Gral koji može da ispuni jednu želju ma koja ona bila. Svaki od sedam čarobnjaka može da prizove jednog heroja iz doba legendi, koji će im pomoći u borbi za ovu prestižnu nagradu. Priča prati drugi pravac u odnosu na predhodnika i ovde pratimo priču iz ugla Rin i Strelca.

Odgledao sinoc premijeru ili epizodu 00 (koja je kao uvod u one koji nisu upoznati s pricom ) i kao F/Z fana mi je extra pocetak. Nikada nisam bio zadovoljan kako je uradjen original F/S i vecito sam kukao sto nije u F/Z fazonu i ko bih rekao da ce da mi se ispuni zelja. Big Grin

Seriju radi ista kuca koja je radila F/Z, mada mi se cini malo zbrzano. Isti da se prati prica o Rin ali Emiya je jedan od glavnih likova, a nisu hteli ni facu da mu pokazu u ovoj epizodi. Nadam se da nece da nastave s tim posto su on i Saber bitni kao i ovo dvoje, cak je i Rin bila jedan od glavnih likova u originalu. Epizoda od 45 min je odlican pocetak, mogli bi cesce da praktikuju to u novim animeima. Smile

Borba protiv kopljonose je extra uradjena, animacija je vrhunska, verovatno najbolja koju sam video ove godine.
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
Borva je fakat bila vrhunska. I ost je bio vrhunski, nemam primjedbi. Samo neka se tako nastavi i biti će super.

Dobra animacija, ali ovim rawovima koje imaju fansuberi na svakoj malo mračnijoj sceni se pojavljuju kockice. Ista stvar je bila kod F/Z.
Reply
(2014-10-06, 18:55)sajber Wrote: Samo neka se tako nastavi i biti će super.

Secam se kada sam poceo da citam VN, i isto tako rekoh sebi da prolog nije bio los. Onda se pojavio Shirou i zestoko smorio haha. Ako se Saber pojavi tek na kraju prve epizode, onda ce epizoda biti bas bas dosadna. Daily life deo F/SN-a je sida.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
Jbg, mnogo je smorio u fsn, ali pretpostavljam da ovdje neće toliko. Čak mu ni facu nisu pokazali ovu epizodu.
Vjerojatno ako će netko smarati će to biti Rin.
Reply
Naravno, Rin je tsundere. Ali opet hvala bogu sto Saber ima minimalnu ulogu u UBW, tako da nece imati previse screen time. Ona je iskreno najgori lik u celom Nasuversu. Shiro koliko je los u Fate, znatno se popravlja u UBW i Heaven Feel, dok Saber ostaje losa haha.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
I druga epizoda je bila 45 min (uf samo kada bi nastavili tako XD ), takodje nemam zamerke na ovu epizodu koja je jos uvek neki uvod i Shirove strane. Kako god da okrenes Shiro je glavni lik price i morace da ima odredjeni screen time za sebe. Inace animacija opet savrsena, nemam pojma koliko taj studio ima para ali i ovde i u F/Z animacija je bez konkurencije tokom svih epizoda.
Reply
Da, animacija je bila wow. 0 epizoda nije bila toliko dobro animirana ko ova prva, ako se ne varam. Stvarno odlična animacija. Nadam se da neće odma spiskat sav buđet Big Grin
Reply
Ja stvarno ne znam ko plaća ove iz Funimationa kad ja, koji skoro ne znam ni beknuti japanski primjećujem greške u njihovim prijevodima.

"Ano aoi no otoko to akai no otoko" im je "čovjek u plavom i čovjek u bijelom"
Reply
A to sam i ja odmah pomislio, gde tu ima covek u belom... Smile
Reply
jel ima spojlera u ovoj temi? XD
Reply

Users browsing this thread: 1 Guest(s)