Monster
#1
[Image: 18793.jpg]

Godina snimanja: 2004-2005
Broj epizoda: 75

Quote:Dr. Kenzo Tenma is a renowned young brain surgeon of Japanese descent working in Europe. Highly lauded by his peers as one of the great young minds that will revolutionize the field, he is blessed with a beautiful fiancé and is on the cusp of a high promotion in the hospital he works at. However, all of that is about to change with one critical decision that Dr. Tenma faces one night—whether to save the life of a young child or that of the town's mayor. Despite being pressured by his superiors to perform surgery on the mayor, his morals force him to perform the surgery on the young child, saving his life and forfeiting the mayor's. All of a sudden, Dr. Tenma's world is turned upside down by his decision leading to the loss of everything he previously had. A doctor is taught to believe that all life is equal; however, when a series of murders occur in the vicinity of Dr. Tenma, all of the evidence pointing to the young child who he saved, Tenma's beliefs are shaken.

Naoki Urasawa's Monster is a tale full of mystery, suspense and intrigue as Dr. Tenma journeys to find out the true identity of the young child. In turn, the fate of the world may depend on it.

Izostavicu ovde opis i radnju anime i voleo bi da znam da li ima josh nekoga ovde na koga je ovaj anime ostavio utisak..

Spada u jednu od retkih anima u kojima koliko god da je prica isla nekako me je sve vise uvlacila u svoj svet i otkrivala malo po malo, hranila me svakom epizodom sa nekom novom informacijom koja je u tom momentu bila sitnica, ali u celokupnoj slici prethodnih epizoda velika stvar i samo preplitanje pocev od negativca koji je po mom misljenju jedan od najzanimljivijih i najupecatljivijih do sad svakako jedno fenomenalno ostvarenje...voleo bi da vidim sta drugi misle o ovom anime-u i po mogucstvu da mi kazete sta vam se svidelo, ako su likovi sta konkretno kod njih i slicno...ako opisujete neku scenu stavite u spoiler kako onima koji nisu gledali ili nisu gledali do kraja ne bi smucila tema Wink

P.S. Unapred se izvinjavam Mod and Admin ekipi ako ima thread, ali ja ga nisam nashao, jedino sam nasao u okviru prevoda tako da slobodno stavite pod lock ako ima Wink

Recenziju možete pročitati na Monster
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#2
Ovoliko popularan topic o Monsteru cool Big Grin.Salim se nisam gledao,ali hocu jednoga dana kada nadjem vremena.
[Image: i398735_SIGNATUREWATASHIWAONEGAINADESU.bmp]
Reply
#3
@Kod dziz shi cu is d best: Kontam da su ekipa na forumu real monster...come on nemojte zezati da niko nije gledao ovu zezanciju od anime XD ili ce biti da se nikome ne djuska sa mnom na ovoj temi XD XD XD
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#4
Izgleda da je tako kao sto kazes.Ima malo njih koji su pogledali ovaj anime.Siroti Masaki muci se a niko nece da gleda MONSTER :@.LJUDI BACITE SE NA GLEDANJE!!!!!!!!!!!!
[Image: i398735_SIGNATUREWATASHIWAONEGAINADESU.bmp]
Reply
#5
Evo ja sam došao do 50 i neke epizode i predobra je. Meni je ovo definitivno favorit, s moje strane gledano ovo je remek djelo, možete govorit šta hoćete al tako je. Jednostavno me fascinira to poigravanje s mozgovima i svime. Definitivno mi je najluđi lik Lunge sa svojom rukom XD I ono kad uđe u sobu, ako kužiš na šta mislim, kad je ne miče. Što si ti rekao, izgleda sitnica, al kad on progovori onda skužiš šta je Big Grin i naravno Johann i njegovo poigravanje mozgovima :love: Big Grin
[Image: hao-1.jpg]
Reply
#6
Stavit ču na listu za gledanjeBig Grin
[Image: Psychedelic_Skull.jpg]
Reply
#7
He he de si Manzi (Mazni) sto godina Big Grin evo meni mog jarana da baljuzgarimo ovu temu XD
Runge je definitivno faca, u pocetku mi je bilo ono kao, sha mu je to sa rukom, kasnije, neko krene da prica nesto on slusa i onda samo odjednom usred naizgled nebitnog razgovora krece kuckanje rukom po stolu XD onaj deo kad PAZITE OSTALI SPOILER (Nina cita bajku? Sto izgleda kao i odjavna spica) taj deo mi je tako predrkan, pogotovo ono kad govori ono mljac mljac i slicno...sta kazes na mister magnificent-a ako kontas na koga mislim? Big Grin
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#8
E da i on, on je definitivno najčudniji lik, vjerojatno su svi u tom domu imali mehanizam da probude tu "zvijer" u sebi. Vjerojatno je to njegov sistem. Ja san tu bajku prvi put vidija na Animebreakeru, kad san iša gledat šta bi moga skidat, i kad san je pročita reka san, jaoo ovo je žena - mislin anime za mene XD Al definitivno i Johann ima čudnih sklonosti, voli suknjice XD XD Al taj čovik je tako jeziv, i pogotovo onaj glas, zamisli da znaš nekoga s takvin glason i da stalno tako priča XD
Ali ipak meni je najdojmljivija scena kad Lnge ulazi u sobu i ruka se ne miče i on samo kaže "demon."
Uff, ta scena vridi miljon novaca.
[Image: hao-1.jpg]
Reply
#9
Dosta ljudi kažu kako su uvek prve epizode smor ili služe kao hype, dok je ovde kvalitet raste iz epizode u epizodu, naravno ima epizoda koje malo smire tenziju. Što se crteža tiče on je sasvim odgovarajući jer daje ton likovima. Op i Ed (prvi) su EPIC, a ep kada sam prvi put čuo žmarci su me podilazili. I za kraj evo jednog zanimljivog screena:

[Image: monster-err.jpg]
Reply
#10
He he pitam se o cemu je ta knjigica Big Grin
Da opening i ending su stvarno zlo...Meni je odmah od prve bio zanimljiv, ali iz epizode u epizodu mi je bio sve ludji i ono sto mi je bilo fascinantno jeste to sto sam vec u 20 i nekoj video kraj i pitao se sta bi sad mogli da ubace, garant ce nesto isfilozofirati i zeznuti stvar, kad ono...i tako je bilo do samog kraja, nijedna epizoda mi nije suvisna i pun je nekih zivotnih prica, pun je likova koji imaju neke zivotne price koje su jako zanimljive i poucne, tipa kao ona kad u sumi mu covek prica o njegovom odnosu sa zivotinjama, pa kako mu vise ne prilaze i slicno...
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)