92% prodaje PC igara čini digitalna distribucija
#1
Quote:Prema izveštaju analitičarskih kompanija, 92 odsto ukupne prodaje igara na PC platformi ostvaruje se putem digitalne distribucije, dok na maloprodaju odlazi manje od deset odsto ukupne prodaje. Analitičarska kompanija DFC Intelligence ističe da ne samo da je digitalna prodaja igara dostigla neverovatnih 92 odsto ukupne globalne prodaje na PC platformi u kalendarskoj 2013. godini, već će ove brojke dodatno rasti u narednim godinama. Kompanija je takođe početkom godine objavila izveštaj po kome je PC tržište igara nadmašilo konzolni gejming sektor u pogledu prihoda. Ovde naravno treba naglasiti da se ovo ne odnosi na prodaju gejmerskog hardvera i pribora, već samo igara.

Šta uradi Steam za 10 godina postojanja Big Grin Doduše mislim da i Origin ima barem 15-20% udela u ovoj računici.

Ova rečenice se posebno ističu.
Quote:Kompanija je takođe početkom godine objavila izveštaj po kome je PC tržište igara nadmašilo konzolni gejming sektor u pogledu prihoda. Ovde naravno treba naglasiti da se ovo ne odnosi na prodaju gejmerskog hardvera i pribora, već samo igara.
Toliko o PC pirateriji koja je pogubna za igrače.
Reply
#2
Naravno da ce se prodavati kada Steam cesto drasticno obara cene. Za vreme letnje i zimske akcije, za cenu jednje nove AAA igre mozes kupiti igre za citavu godinu.

E sad, kada bi i Nintendo tako funkcionisao preko eShop-a bilo bi odlicno. Kod njih igre na eShop-u kostaju isto koliko i fizicka igra. Cene nikada ne padaju i akcije uglavnom vaze za sranja koje niko ne kupuje.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#3
[Image: 15bnea.png]
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#4
Koliko je internet postao rasprostranjen i kako ljudima nudi sve na klik, sve da obaviš za stolom bez da izlaziš iz kuće nije ni čudo što je statistika takva, Sve je uvezano. Ljudi net kupovini pribjegavaju zbog pada plaća, što vodi padu potrošnje u fizičkim trgovinama, time i padu prihodi za poduezaća itd. Net je jednostavno jeftinija varijanta koju ljudi odabiru u skladu sa današnjim mogućnostima Smile
To važi za sve ne samo za tržište igara

Padaju prihodi duhanskih poduzeća...zbog.....rezanog jeftinijeg duhana XD
Reply
#5
Ja nikad nisam video problem sa piraterijom, barem ne za gejmera, jer mozes da testiras igru i da vidis kako radi, pre nego sto je kupis, mnoge igre koje se kupuju prvog dana imaju falinke, te FPS, te grafika, te razni bagovi, mislim samo pogledaj Watch Dogs...tip je trebalo da provali tajni kod da bi otljucao grafiku za PC...ovako je bila grafika kao na konzoli...e sad sto ne odgovara ogromnim kompanijama koji plasiraju razna sranja od igrica u poslednje vreme to je njihov problem...
[Image: slika.jpg]
Reply
#6
Nečudi me i ja sma ovako kupovao već par godina igre i skoro svi koje poznajem kupuju preko Steam-a i sličnih online prodavnica.
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#7
pa ovo uopce ne cudi, u bit logicno je, uopce ne vidim smisao u svim tim konzolama vise, prije kad su pc bili slabiji, ali trenutno sve se to moze pokrenut na laptopima, za pet godina mozda i mobitelima... XD
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
#8




Big Grin

Još su cene igara na Steamu skoro duplo jeftinije u nekim latinoameričkim zemljama i zemljama bivšeg SSSR-a. Evo uzmimo za primer The Witcher 3. Kod nas, u evropskom Steam Store-u je pre-oreder 47 evra. A npr. kod Rusa je 594 rubalja - to mu dođe oko 13 evra, haha. I onda ako imaš dobrog steam drugara iz bivšeg SSSR-a kažeš da ti uzme igru, a ti mu platiš tih 13 evra Dota 2/TF2/CS:GO ključevima koje si kupio na Steam Marketu ili kupiš igru kod pouzdanih trejdera. Kod nas ljudi u velikoj meri kupuju igre kod ruskih/brazilskih trejdera za ključeve i cene su smešne. Mada, neke igre su regionalno zaključane tako da se ne mogu aktivirati/dodati u biblioteku i igrati van pomenutih zemalja. Steam ima jako razvijenu ekonomiju koje se jednim delom bazira na kupoprodaji/trejdovanju raznih itema na Steam Market-u (kartice, pozadine, ključevi, itd). Koliko tek Valve lepo zarađuje samo na karticama kojima se prave bedževi. Danas je trend imati nabudžane Steam profile, ne samo igrama već i značkama. I velike pare se na to troše. XD Kao recimo ovaj Japanac. Čovek je potrošio više na bedževe nego na igre. XD http://steamcommunity.com/id/palmdesert
[Image: 76561198088028945.png]
Reply
#9
Ja sam se navadila da kupujem igre bitcoinima, bile su neke akcije pa sam se nakupila tih para. Uglavnom je sve otišlo na bundlove mada sam kupovala i po jednu igru sa odr sajtova koji prihvataju tu valutu. Samo sam štrecala kao ludak da nisu region locked igre, platim pa da se slikam Toungue
Reply
#10
Pa je. Kako korisnik playstationa 3, preko ps storea sam kupio 25 igara po bezobrazno jeftinim cijenama. Walking dead 1 i 2 za čak 4 eura, svaki posebno. Stalno pratim akcije i uvijek se nađu vrlo jeftino igre koje u trgovinama koštaju manje od 30 eura. A isti takav nađem deset puta jeftiniji na storeu.
[Image: harpy211.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)