Terra e... (2007)
#1
[Image: towardtheterra-cast.jpg]

Type: TV
Episodes: 24
Genres: Action, Drama, Sci-Fi, Space, Military

U budućnosti, ljudi žive na kolonizovanim planetama i kontrolisanu su u svakom aspektu od strane sistema kompjutera. Evolucijom među ljudima se pojavljuje nova grupacija, ljudi sa neverovatnim moćima znani kao "Mu". Omraženi i proganjani od strane ljudi , Mu sanjaju o mestu gde mogu živeti u miru: Zemlji - mističnoj udaljenoj planeti koju je čovečanstvo moralo da napusti nekada davno usled zagađenja i opustošenja.





Jedini naslov koji je pominjan na predavanju o svemirskim operama na Japanizmu koji nisam gledao.

Pa sam to skoro ispravio, anime je jako dobar, malo je početak spor. Manga je pisana pre 40 godina pa stil može biti malo odbojan i arhaičan za neke.
Posle desetak uvodnih epizoda u kojima upoznajemo likove, možemo videti mnogo dublju priču o genocidu, super kompjuteru koji će sve uraditi ne bi li očuvao čovečanstvo (u stilu onog iz I, Robot) itd. Likovi su zanimljivi, moj lični favorit je Keith. Svaka preporuka od moje strane.
Reply
#2
Znam odavno za Terra e, ali tek na japanizmu mi je privukao pažnju. Mora se reći da izgleda vrlo lepo, na slikama ne deluje tako. :> Gledaće se uskoro.
Reply
#3
Ovo me podseca malo na Galacticu , genocidi, misticna planeta zemlja itd.. I mene je posle japanizma zainteresovao ovaj naslov ..
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)