Break Blade
#1
[Image: 58635l.jpg]

Tip: TV
Produkcija: Production I.G, Bandai Visual, Xebec, Lantis
Žanr: Action, Fantasy, Mecha, Shounen, Military


Stanovnici kontinenta Kruzon se rađaju sa sposobnošću da slobodno kontrolišu kvarc. Sva tehnologija je bazirana po ovoj sposobnosti, među koje spada i ispaljivanje projektila i pilotiranje Golemima (mecha). Rigart Erou je ''ne-magičan'', vrlo retka vrsta individue koja ne može da kontroliše ni najmanji kvarc. Rigart živi sa bratom na farmi. Jednog dana dobija pismo od starog prijatelja Hodra, trenutnog kralja. Bliski drug kralja i kraljice iz studentskih dana u Asam vojnoj školi, Erou saznaje da je rat na pomolu. Hodr ga je pozvao jer je pronađen drevni Golem u rudarskom oknu. Niko ne može da ga pokrene i kraljica Sigin, vrhunski inženjer, sumnja da bi ''ne-magičan'' tip čoveka mogao da bude rešenje.

Iznenadio sam se kada sam video da nema tema za ovaj naslov, a spominjali smo ga X puta. Smile

Inače u toku je serija (2014) koja je koliko sam shvatio (nisam gledao) u stvari oni 6 filmova prepolovljeni i dobili smo 12 epizoda. Nisam gledao pa ne znam ima li novih delova mada sumnjam. U najboljem slučaju možda se smiluju da urade nastavke ili izmene kraj. XD

Gleda li neko seriju, ima li nešto novo u priči?

Inače serija ima i novi opening:



[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#2
Mislim da nisi morao da otvaraš novu temu, jer osim openinga i endinga i par nekih scena (koje ukupno traju 3 minuta) nema nista novo u ovoj seriji. Samo podeljeni filmovi na pola radi dodatne zarade na tvu. Smile
Reply
#3
Ne bih je ni otvorio da je samo to, nego uopste nema tema za ovaj anime cak ni za onih 6 filmova pa je ovo za ceo naslov. Naravno ne racunam onu u zavrsenim projektima. Smile
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#4
Bio sam ubeđen da tema već postoji. XD
Dobra onda, mogu reći da je anime sasvim dobar. Zanimljiva priča i likovi, ceo svet taj.
Nadam da će se priča nastaviti kroz neki novi anime projekat jer ostale države i njihove likove nismo ni videli u filmovima.
Reply
#5
I ja sam mislio da je već bila tema za ovaj anime Smile Nisam se oduševio nikako. Previše borbe na blizinu, nema topova, nema artiljerije. Za nešto što pokušava da bude "realan" fantasy. Znam da netreba da očekujem nešto tako u mecha animeu, ali je bolje da me nekad iznenade nego stalo jedno isto.
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#6
Pogledala sam prvi film i stvarno mi se sviđa što napokon vidim da glavni likovi imaju 20+ godina (25 u ovom slučaju) što mi je pomak s obzirom da u dosada pogledanim mechama svi su tinejdžeri. Zbog toga mi je ocjena odmah skočila XD
Al inače, klasičan mecha anime. Borba između dva prijatelja koja je već viđena (CG, Gundam), ali mi je fora s magijom simpatična. Naravno, MC je lik sa sela i drugačiji od sviju i baš nađu Golema koji samo on može koristiti. Sve već viđeno. No dobro, te sitne detalje koji se provlače mogu zanemariti.
Malo za promjenu, jedan mecha bez CGIa među morem novih sa CGIom nije loše Big Grin
[Image: a3a77ab1208651095298401d936d852f141.jpg]
Reply
#7
Dream nema topove i artiljerija jer ljudi nisu sposobni za toliki domet. Većina može da koristi kvarc za ručne puške a ne za mecha puške. Seti se da je bilo čuđenje kako neprijatelj može sa te daljine da puca a oni ne mogu. Znaš li ti koliko bi im snage trebalo za artiljeriju, verovatno bi čovek umro kada bi ispalio jedan takav hitac... Tako da je sasvim realno.
Reply
#8
^Takodje bi dodao da ono sto mi se ovde svidelo je sto nisu samo mindless power up-ovi vec ima i strategije i roboti i oruzja se ostete i uticu na dalji ishod bitke i glavni likovi nisu neuinistivi samo zato sto su glavni likovi. Meni je ovo jedan od najzanimljivijih mecha anime u poslednjih 5-10 godina. Da gundami imaju ovakve borbe, a ne borbe u kojima uvek imamo odredjene super robote koji dodju i uniste hiljade robota kao da su od papira, gundam bi bio mnogo mnogo bolja fransiza. I naravno that music! Ne pamtim kad sam poslednji put video ovako brutalno ukombinovanu muziku, svaka borba mi je bila epic samo zbog muzike, covek je odradio fenomenalan posao po tom pitanju.
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#9
Odgledao sam ovih 6 filmova...Krenucu sa dobrim stvarima..Svidja mi se to sto su iskombinovali ssrendnji vek sa novom tehnologijom i robotima. Animcija mi se svidela. Pozitivno je i to, sto glavni likovi nisu unistavali po 100 robota u jednom naletu .. Bilo je dobro to sto su likovi umirali kao na traci, iako sad kad pogledam , likovi uopste nisu ni razvijeni tako da mi je bilo svejedno da li su zivi ili mrtvi .. Anime nije bio predvidiv, u smislu da ce glavni lik da dodje i pobije sve redom i postane heroj. Muzika je bilo fenomenalna, mozda i najbolji deo anime-a .

Sada negativne stvari..Glavni lik mi je mnogo isao na zivce, zbog njega je pomrlo ko zna koliko ljudi i one gluposti o tome kako nece da ubija u ratu.. Za onakvu neposlusnost i dezertiranje , bi proveo 5 godina u zatvoru i onda isao na javno pogubljenje.. Ona Clea i njene fantazije sa onom princezom su bile nepotrebne. Slazem se sa @Dream-om po pitanju borbi, bilo bi zanimljivije sa arrtiljerijom i ostalim stvarima, onako su se gadjali sa harpunima.

Ocena 6,5 ..Imao je anime vise potencijala, ali sve u svemu solidan naslov..Da su ubacili malo vise takktike (ne kazem da je nije bilo) , bolje razvili likove i ubacili malo politike, bolje prikazali sta je vojska, anime bi bio vrh..

P.S
Meni je ovo mozda 3 mecha naslov koji sam pogledao uz CG i NGE i bas sam razmisljao koliko roboti nisu prakticni za borbe, ovi veliki posebno..Uvek sam pre za tenkove , artiljeriju, avione ili one vojnike kao u Warhameru Big Grin
Reply
#10
Drago mi je što sam te zainteresovao za Warhammer 40k Smile stvarno je teško gledati na bilo šta vezano za fantasy i sf vojske posle 40k-a. Ako bi gledali mecha frančizu koja je odlično uradila vojse tu je Battletech.
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)