Kolekcija knjiga
#11
Šta je bre ovo, skoro svi imaju 'Pesma leda i vatre' XD

@Akai, da te pitam samo nešto. Ovu knjigu 'Horor priče' sam viđao već u nekim knjižarama. Kaži mi da l' vredi da se kupi? Mislim, da li su zanimljive priče, da nisu za decu ili tako nešto, pošto stvarno ne znam o čemu se radi tačno. Ili je bolje da umesto nje kupim neki horor roman.
Reply
#12
U pitanju je zbirka od 30 kratkih priča. Ukupno 450 stranica. Nisam još imao prilike da je pročitam, dobio sam je prošle godine od drugara. Neke od priča sam pročitao u drugim zbirkama. S obzirom da su priče dosta stare, sudeći po piscima - i horor je u tom starinskom stilu. Ako si čitao E.A. Poa, dobrim delom očekujem da liči na to. Takodje imaš priču od Brem Stokera ( koji je napisao Drakulu ) kao i Roberta Louisa Stivensa ( Dr. Džekil i G. Hajd ). Takođe i nekoliko priča Artura Konan Dojla, poznatom po Šerloku Holmsu ( tu je vise onaj detektivski horor pretpostavljam ).

Verovatno nije loša zbirka ako voliš taj stariji stil horora i imaš prilike da se kroz kratke priče upoznaš sa mnogim proslavljenim piscima. S druge strane ako očekuješ moderan horor poput Kinga mislim da bi se mozda i razocarao. Evo spiska svih priča koje ovo izdanje sadrži :

[spoiler]
Aleksandar Puškin : Pikova dama
Gi de Mopasan : Vuk
Gi de Mopasan : Jedna krvna osveta
Nikolaj Gogolj : Začarano mesto
Nikolaj Gogolj : Vij
Oskar Vajld : Duh iz Kantervila
Milovan Glišić : Posle devedeset godina
Anton Pavlovič Čehov : Crni monah
Ivan Turgenjejev : Priča oca Alekseja
Edgar Alan Po : Izdajničko srce
Edgar Alan Po : Crna mačka
Embrouz Birs : Prokletinja
Emrbouz Birs : Noć zbivanja u Mrtvačevom klancu
Brem Stoker : Drakulin gost
Alis i Klod Eskju : Ejlmer Vens i vampir
M. R. Džejms : Pacovi
Džon Lang : Fišerov duh
V. H. Hodžson : Kapije čudovišta
Džozef Šeridan le Fanu : Pripovest o sablasnoj ruci
Edmund Lental Svift : Duh u Taueru
Džozef Šeridan le Fanu : Bela mačka iz Dramganiola
Lord Liton : Opsednuti i opsedači
M. R. Džejms : Izgubljena srca
Volter Skot : Soba sa tapiserijama
M. R. Džejms : Ukleta kuća za lutke
Ser Artur Konan Dojl : Brazilska mačka
Ser Artur Konan Dojl : Totov prsten
Ser Artur Konan Dojl : Gospodar crnog zamka
Rajdard Kipling : Žig zveri
R. L. Stivenson : Markhajm
[/spoiler]
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply
#13
Vidim ja da su stariji pisci, pa zato i pitam. A iskreno volim, kao što kažeš, ove moderne pisce poput Kinga, ali to ne znači da ta knjiga nije zanimljiva. U svakom slučaju, neću je u skorije vreme kupiti. Možda mi je neko pokloni do tad.
Reply
#14
Imate zanimljive zbirke, sve bi ja to pomno pregledala... Smile
Primjetila sam da nitko u svojim zbirkama one dobre slikovnice odnosno zbirke sa pričama za djecu...ja ih imam par.. XD
Reply
#15
Imam i knjige za decu, ali to sam ostavio po strani. Dečije izdanje Žil Verna : Petnaestogodišnji kapetan, Deca kapetana Granta... gomila onih starih lektira i sličnih knjiga za decu, od bajki do slikovnica... samo nisu baš u sjajnom stanju XD
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply
#16
Fali gore *-nema- nitko u svojim zbirkama XD

Imam ih i ja bez korica, ugl Andrić, meki uvez, sve otpalo..no čuvam ih, volim miris starih knjiga...ne znam zašto Smile

@Akai...koja ti je ono zadnja knjiga ne vidim pročitati, The Complete Book of...?
Reply
#17
Naslov knjige je "The Complete Book of Corvette".

[spoiler]
[Image: book_corvette01.jpg]
[/spoiler]

[spoiler]
[Image: book_corvette02.jpg]
[/spoiler]

[spoiler]
[Image: book_corvette03.jpg]
[/spoiler]

Korveta iz 1960-1962 je moj omiljeni auto, pa sam na insistiranje burazera kupio ovu knjigu u Jordanu ( nije mi se davalo toliko novca, ali na kraju mi opet nije žao što sam to uradio ).
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply
#18
Fora...i ja bih htjela takvu knjigu ali Aston Martin Smile
Reply
#19
@sdj-serbiano

Knjiga "Hipnotizer", el dobar triler?
[Image: slika.jpg]
Reply
#20
Dobar je, prilično mračna atmosfera. Meni više ličio na horor.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)