Pandora Hearts
#1
[Image: 14736.jpg]

Tip: TV
Epizoda: 25
Godina: Apr 3, 2009 - Sep 25, 2009
Produkcija: Xebec, Square Enix, NIS America, Inc.L, flying DOG
Žanr: Adventure, Fantasy, Shounen, Supernatural


Oz Bezarius je naslednik jedne od četiri vojvodske kuće. Njegov život je bogat i bez odgovornosti, jedina stvar koja mu nedostaje jeste ta što njegov otac skoro nikada nije bio pored njega. Kada je napunio 15 godina održana je proslava, ali sve će se ubrzo promeniti. Napadnut je od strane misteriozne grupe i bačen u zatvor iz legendi, paklenu dimenziju zvanu "Abyss" u kojoj borave bića zvana "lanci" koja se mogu uporediti sa nekom vrstom demona. Njegova jedina nada je da da pristane i sklopi ugovor sa jednim od najmoćnijih bića Abyssa legendarnom B-rabbit (Alice). Oz mora da otkrije zašto je stvarno bačen u paklenu dimenziju, šta se je desilo sa njegovom porodicom, a i Alice ima svoje razloge zbog kojih želi da dođe u ljudski svet. Kao i kako se u sve to uklapa organizacija zvana Pandora koja navodno postoji da bi štitla ljude.





Ovo je jedan od onih naslova koji nije za svakoga, ako tražite neki naslov nabijen akcijom u svakoj epizodi ovo nije za vas. Smile

Meni lično se sviđa, trenutno sam na 10-toj epizodi, akcije nije da nema ali je akcenat više stavljen na misteriju i istraživanje. Prve dve epizode su prelomne pošto nisu žurili da ubace glavnu priču tako da u 1 epizodi imamo samo pripremanje za proslavu punoletstva ali ispada odlično posle pošto se u 1 epizodi pokazuje odnos između Oza i njegovog sluge što kasnije postaje bitno. Inače ne valja da se bas sve zbrza samo da se ubrza radnja.

Humor takođe ne nedostaje scene izmedju Alice i Ravena su odlične, a Alice je sama po sebi odrađena super (bar za sada).

Da li je neko gledao ovo? Smile
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#2
Hm nisam gledao,ali deluje mi interesantno,stavicu ga na listu definitivno ,malo mi se ne svidja izgled protagoniste,ali prezivecu .. Big Grin ...Samo kad odgledas ,kazi da li je to definitivno kraj,ili mora da se cita manga Big Grin .
Reply
#3
mhm
anime je najs...priča je zanimljiva., do kraja drži u neizvjesnosti., ima umjereno akcije., pa čak i najs brutalnih scena (yaaay)., likovi su zanimljivi., pogotovo Xerxes, meni jedan od fav likova., animacija je dobra, tu i tamo koja funny scena., sve u svemu dobro odrađeno., misterija se proteže u svemu., od priče do likova..meni osobno se sviđaju ovakvi naslovi., nije tipično i već viđeno., smatram da se isplati pogledati i eto....moja preporuka..
po meni je 8/10
[Image: 76561198202735940.png]
Reply
#4
Kanim se da pogledam ovo vec pola godine, juce sam rekao sebi "daj da izjedem koju epizodu pa da vidim". XD
I tako sam odgledao 5 epizoda i moram da priznam da mi je drago sto sam konacno pogledao, radnja je vrlo zanimljiva, likovi, a to sto nema puno akcije who cares? XD
Sve u svemu za sada ocena 9/10 Big Grin
If you dont stand for something youll fall for anything.
Reply
#5
Odgledao sam ceo naslov i svideo mi se, odnosno sve sem kraja serija. Bukvalno preseku kada je najzanimljivije i mozemo da se slikamo, ono mogli su bar da izmisle neki kraj kao u Claymore ili u Code: Breaker ali jbg. U svakom slucaju nije los naslov ima akcije, komedije, misterije najvise, samo je kraj malo bedak. Smile
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#6
Moram reci da me animacija nije bas odusevila ,al je dobra prica a nisu losi likovi.Borbe su izvrsne. Za ovaj anime dajem ocjenu 8.5
Reply
#7
Ovo mi je nekad bio među omiljenim animeima, doduše davno sam gledao 2009, nakon što se završio. Manga se bliži kraju, tako da hoću da je pročitam iz početka, taman da se podsetim svega. Animacija zaista nije ništa posebno, no, muzika je fantastična, likovi su takođe sasvim prijatni. Big Grin
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)