Visual novel igre
#1
Jel igrate visual novel igre?Jel imate neku da preporucite? Smile Thumbs up! Cool
Reply
#2
Nisam igrao ni jednu, ali sam čuo da su Clanned i slične Key novele dobre. Isto sam čuo za jedan Katawa Shoujo da je dobra, ali iskreno bolje da ti preporuči neko ko je igrao ovako nešto Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#3
Imaš Steins;Gate na engleskom za PC, ja sam prvo gledao anime pa tek nedavno skinuo i igram igru, vrlo sporo sve ide pa ne znam kako bi ti se svidilo.
Anime je doduše odlican
[Image: 76561198098110211.png]
Reply
#4
Moram priznat da sam svega jednu visual novel igru odigrala, a radi se o Air (TV series), developer je Key. Na jedvite jade sam ju našla i meni se svidjela.
Anime i film ti mogu toplo preporučit. Smile
I don't suffer from Insanity. I enjoy every minute of it.
I'm not fit to help anyone. Not my family, not my friends... nobody.

When I'm standing in the Dark
I'll still believe...
...Someone's watching over me

The betrayal you can see is trivial. What is truly fearsome, is the betrayal that you don't see.
Reply
#5
Stvarno voliš Air Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#6
(2014-09-10, 17:23)Dream Omen Wrote: Stvarno voliš Air Smile


Naravno da volim Air. Anime mi je bio predobar, bez obzira na kraj. A film mi je bio još bolji. Smile A tek likovi. Big Grin Igra je sasvim solidna, malo ju teško naći, pogotovo sa engleskim prijevodom, ali našla sam ju i malo sam se razočarala, jer nisam uspjela otključat neke stvari unutar igre. I smeta me kriptični dio, gdje moraš neke stvari odigrat točnim redoslijedom da bi otključao nešto. :c
I don't suffer from Insanity. I enjoy every minute of it.
I'm not fit to help anyone. Not my family, not my friends... nobody.

When I'm standing in the Dark
I'll still believe...
...Someone's watching over me

The betrayal you can see is trivial. What is truly fearsome, is the betrayal that you don't see.
Reply
#7
Probala sam par, ali nažalost nemam strpljenja.. Confused
Reply
#8
(2014-09-11, 11:56)Rebel Wrote: Probala sam par, ali nažalost nemam strpljenja.. Confused


Koje si probala?
Inače volim takove igrice, pa čak i da su semi-flash, tipa Alistair++ koji sam odigrala 4 puta, samo da dobijem različite endinge. XD
I odigrala sam Always Remember Me i dobila sve endinge, no izgubila sam sve save-ove, a ne da mi se više igrat. XD

Air mi je bio dobar, ali me živcirao kripting, gdje moraš neke stvari baš točnim redoslijedom napravit kako bi otključao ending ili nešto. :c
I don't suffer from Insanity. I enjoy every minute of it.
I'm not fit to help anyone. Not my family, not my friends... nobody.

When I'm standing in the Dark
I'll still believe...
...Someone's watching over me

The betrayal you can see is trivial. What is truly fearsome, is the betrayal that you don't see.
Reply
#9
Procitao sam nekih 50-ak (52 ako cu da cepidlacim) vizuelnih novela, najbolje su mi Muv-Luv Alternative, Umineko, Grisaia no Kajitsu, Cross Channel, Rewrite, Ever 17 itd.
Reply
#10
Odigrao sam vise VNova, i to uglavnom nekih nekomercijalnih, manjih varijanti, bez mnogo ruta i biranja devojaka iz harema, kao i bez H scena. Glavni razlog je sto je takve bilo lakse naci prevedene i mislim da sam odigrao sve VNove koji su kompletno prevedeni na http://www.insani.org/. Na zalost, gomila takvih naslova spadaju u neku eksperimentalnu kategoriju; lako ih je napraviti valjda, pa ima i gomila djubreta, stvari koje se igraju ~10 minuta i koje se bave nekom totalno apstraktnom pricom.

Sve ispod navedeno preporucujem, dao sam i linkove kao olaksicu: Smile

Collage - relativno kratka, a opet zanimljiva i kvalitetno odradjena prica o ljudima. Ne lici na vecinu novela koje se mogu naci. Vecina novela su na fazon pomalo interaktivnog romance/harem animea, a ovu bih pre uporedio sa nekom JDramom.

Dandy Girl - Ovo zapravo nije japanski VN, nego zapadni, ali je u pitanju pun pogodak. Prica je kratka (oko ~30 min) i zasnovana na postojecoj SF noveli "The Dandelion Girl". Ono sto je jos zanimljivo je da je doticna novela navodno uticala na RahXephon anime, kao i da se jedna recenica iz nje nalazi i u Clannadu - "Day before yesterday I saw a rabbit, and yesterday a deer, and today, you." U svakom slucaju preporuka.

May Sky - za razliku od prethodne dve, ova je standardna romanticno-komicna, slice-of-life prica, pa je ok za one koji nece previse da eksperimentisu. Jedan momak, jedna devojka, nema grananja, fino odradjena pricica.

Narcissu - tuzno-depresivna prica koja mi se nije bas previse svidela (nije moja soljica caja sto bi rekli americani), ali je po netu dosta hvale.

True Rememberance - jako kvalitetno odradjena (a nekomercijalna) novela. Ima cak i OP Big Grin

Planetarian - e, ovo je vec drugacija zverka. U pitanju je komercijalan naslov, ali malo blizi ovim nekomercijalnim jer nema grananja ruta i nije previse dugacak. Prica je postapokalipticna i tuzna, ali uz tracak nade. Kako bi rekli japanci, amazuppai (eng. bittersweet (ne znam imamo li mi rec za to)). Suzu sam pustio Big Grin Kvalitet je maksimalan, novelu je radio Key, koji je radio i Air, Kanon, Clannad i jos neke stvari (da navedem samo najpoznatije).

Katawa Shoujo - VN napravljena organizovanjem ljudi sa 4chana. Iako nije japanska novela, mislim da sasvim dobro imitira uzore i dovoljno je originalna i zanimljiva. U stvari, da ne znam da nije japanska, mogao bih da se predjem i da mislim da je u pitanju samo prevod na engleski. Ima vise devojaka/ruta, i ima H scene, mada mogu da se iskljuce. Stao sam negde doduse na prvoj ruti koju sam uzeo da igram, ne znam ni sam zasto, planiram verovatno da krenem iz pocetka na svom Android telefonu.

Brass Restoration - Iako na prvi pogled normalan VN sa vise devojaka/ruta, glavni lik je ovde toliko opicen, da se granici sa parodijom. Sto ne znaci da je lose Big Grin

Ever17 - solidan SF. Ima nekoliko glavnih ruta, i sve (glavne) rute su deo globalne price. Nije klasican harem.


Amagami (ebikore +) - E, ovo trenutno igram. U pitanju je igra po kojoj je pravljen Amagami SS anime (ako ga je neko gledao, ja doduse nisam). Igram na japanskom, i cini mi se da engleski prevod ne postoji. Igram PSP verziju koja je navodno malo prosirena u odnosu na original, na emulatoru na mom Android telefonu. Ja zapravo nisam igrao puno VNova na ovaj fazon, sa biranjem rute/devojke (vidi se valjda po ovim navedenim iznad koji svi imaju neki stos ili nesto specificno), ali i ovaj bih rekao da je malo drugaciji.

Trebalo mi je nesto vremena da izvalim kako igra funkcionise - u osnovi, svakog skolskog dana postoje 4 perioda kada se mogu preduzeti neke akcije (na velikim odmorima i posle casova). Sve akcije se biraju iz neke mreze, i neke mogu samo da se odigraju samo na prvom odmoru, neke na drugom i slicno. Kada se neke akcije odigraju, druge postanu otkljucane u toj mrezi. Neke akcije su tipa razgovori sa nekom od devojaka i onda treba u pet rundi birati odgovarajuce teme za razgovor. Ostale su klasicne za VN, samo prica i po neki izbor.

Trenutno sam na prvom prolazu, i svakako je izazov igrati na japanskom. Na ruti sam od Ayatsuji Tsukase, predsednice odeljenja. Crtez je simpatican, nema nerealnih boja kose i onih situacija kada prosto covek pocne da pamti devojke kao "onu zelenu", "onu crvenu". Tu su, doduse, standardni klisei - prijateljica iz detinjstva, muskaraca, sempai, stidljiva kohai i ponesto tsunderea. Prvi prolaz igram onako kako mi se cefne, u narednim (kada krenem druge rute) planiram da pratim neko uputstvo, posto mi nije neko uzivanje da se stvarno trudim oko igre, kad se vec cimam da igram na japanskom, sto je izazov samo po sebi. Ako neko igra ovo, nek se javi da razmenimo iskustva oko korisnickog interfejsa XD
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)