Aria
#1
[Image: 9931l.jpg]

Quote:Drift peacefully into Neo Venezia, a city on the planet Aqua (formerly known as Mars). By the 24th century, humans have found a way to colonize the previously uninhabitable planet. As futuristic as that sounds, Neo Venezia is still teeming with rustic beauty; gondolas on wide canals and waterways are the main mode of transportation. The city itself is a faithful replication of Manhome's (the planet formerly known as Earth) Venice.

To make sure that residents and tourists alike get the most from Neo Venezia's many wonders, companies offering guided tours via gondola were formed, one of which is named Aria Company.

This is the workplace of Akari Mizunashi, a free spirited teenager from Manhome who is now a novice Undine (the title given to tour guides). Join Akari as she becomes intimately acquainted with other Undine, tourists, Neo Venezia's residents, and even the city itself, learning many valuable life lessons along the way, such as the wonderful truth that there are such things as manmade miracles.

Genres: Fantasy, Sci-Fi, Slice of Life

Ova tema treba da uhvata sva tri dela (the Animation, the Natural i the Origination), ukupno 52 epizode ne računajući OVA-e i još neke specijale. Upravo sam završio treću sezonu, reč koja najbolje opisuje ceo anime po mom mišljenju je - čarobno. Priča o devojkama koje veslaju gondole ne zvuči previše atraktivno, no, ono što je bitno jesu njihovi svakodnevni doživljaji. Prosto, gledajući Ariu shvatate koliko svakodnevni život ne mora da bude dosadan kao i da je lepota u svemu i svuda oko nas. Možda vas i navede da sami tražite "mala čuda" u vašoj okolini. I atmosfera je isto odlična, neverovatno je kako može da vas opusti samo jedna epizoda. Prelepo.
Reply
#2
Razmišljao sam da li da pogledam Ariu ili Cardcaptor Sakura. ALi se ipak odlučio da negledam Ariu, malo mi je izgledalo kao da nema neku radnju ili priču. Što nije uvek loše.
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#3
Eee, pa bolje Ariu da si uzeo. Sad Nema ni CCS neku radnju na prvi pogled.
No, veliki plus za Ariu je to što nije repetitivna, svaka epizoda je novo iskustvo i vide se promene u likovima. Smile
Reply
#4
Koliko sam video animacija je fantastična Smile pejzaži su prelepi.
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#5
Radnja se odvija u (Neo) Veneciji. Nisam bio tamo, tako da ne znam koliko liči na pravu Veneciju. Ali postoje trgovi i ulice koje nose stvarne nazive. Lepo izgleda, mada polako stari, prva sezona je izašla 2005. Smile

[Image: Aria-The-Animation-screenShot02.jpg]

[Image: Aria-The-Animation-screenShot08.jpg]
Reply
#6
Animacija jeste fantasticna barem po meni Smile
If you dont stand for something youll fall for anything.
Reply
#7
Mnogo lep anime; muzika je opustajuca, kao i uostalom ceo anime, buduci da spada u iyashi-kei tip animea, sto u prevodu znaci nesto kao "healing" anime. Ali definitivno nije za svakoga.

Inace, imam 7 volumea mange Aria u papiru i nisam je procitao celu (niti sam odgledao sve tri sezone), vec procitam ponekad kad sam tako raspolozen. Definitivno nije naslov za maratonisanje, niti bih zeleo da ga spiskam odjednom.

U poredjenju sa mangom bih rekao da je najveca prednost animea audio komponenta, odnosno te blage melodije koje asociraju na more, leto, Veneciju, ali i neku blagu nostalgiju ka jednostavnijem zivotu. Sa druge strane, mislim da anime malo gubi sa vizuelne strane u poredjenju sa mangom, posto (kao sto rece Sagara) polako stari, dok sa mangom to nije slucaj.

Besramna reklama: Hoce mozda neko da kupi ove brojeve Arie sto imam na engleskom? Posto bih ja da kupim celu seriju original na japanskom, pa da se otarasim onda ove verzije XD
Reply
#8
Ne znam, meni je nekako smetao upravo taj pacing koji sve vas opusta, mene je smorio XD Pogledao sam jednu sezonu, ali apsolutno se nista ne desava, ne kazem da mora da bude neki bum/tras/bang action, vec jednostavno sam po sebi sam takav da se jako tesko upustam u epizodicne anime i treba da budu bas nesto posebno da bih se naterao. Sto se tice tih relaxing momenata, anime je zaista uspeo to da ostvari, sto vizuelno sto sa melodijama koje Knez spominje. Medjutim problem je sto su likovi nekako jednodimenzionalni. Moze da se vidi napredak u juniorima, ali ove seniors Undine ostaju takve kakve jesu. Maltene kao da imamo odnos, oni su vec razradjeni likovi, pa im se ne poklanja nikakva paznja po tom pitanju. I jeste i nije mi legao anime. Legao mi je sto se tice tog relaxed pacing, chill out feelinga, ali istovremeno ubijao zbog tog relaxed pacing, chill out feelinga i epizodicnosti. Mada definitivno preporucujem ljudima da probaju da pogledaju jednu sezonu pa ocene da li im lezi ovaj naslov.
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#9
Wut, jednodimenzionalni likovi. Prima undine i imaju gotov odnos. Big Grin Ipak se znaju ceo život poznaju i nije fokus na njima. Kasnije imaš neke flešbekove kao i razvoj odnosa između njih i učenica.
Definitivno baci pogled na the Natural kad budeš mogao, postaje daleko bolje. Big Grin
Reply
#10
Razvoj likova nije isto sto i preokret licnosti. Aria nema dogadjaje koji ce baciti naglavacke vidjenje zivota likova, poenta je u suptilnom obogacivaju njihovih karaktera svakodnevnim iskustvima, magijom zivota, o tome govori ovaj naslov.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)