Guin Saga
#1
Guin Saga
[Image: 22591l.jpg]

Vrsta: TV
Broj epizoda: 26
Žanr: Avantura, fantazija
Studio: Satelight
Godina: 2009


Prelepo kraljevstvo Paros je napadnut od strane Mongolije, koja je bila njihov saveznik sve do sada. Kralj i kraljica su ubijeni, ali njhovo dvoje dece su uspeli da pobegnu uz pomoć drevne mašine za teleportaciju koja ih je prebacila u Šumu Rud koja je poznata po svojim mračnim tajnama. Dva blizanca, devojčica po imenu Rinda i njen brat i zakoniti kralj Parosa Remus uskoro nailaze na snažnog ratnika Guina koji je izgubio svoje sećanje i ne zna ništa o svojoj prošlosti. Čudna stvar koja je vezana za njega je ta što je njegovo telo ljudsko, a glava od leoparda, a ni on sam ne zna kako mu se to dogodilo niti šta i ko je on. On se zaklinje da će štiti male naslednike Parosa i njih troje kreću zajedno u avanturu. Tokom ovog kratkog animea pojavljivaće se zanimljivi likovi poput ambicioznog Plaćenika Ištvana, kome je sudbina da postane kralj nekog kraljevstva, zatim Aldo Naris, mudri i lukavi princ Kristala, mala Sems majmunica Suni i mnogi drugi.

http://www.youtube.com/watch?v=a_eddZOmYG8

Anime je pun drevnih misterija, ratova, borbe, čudovišta i raznih spletki. Prelepa animacija samo održava gledaoce da nastave sa gledanjem.


*Rađeno po romanima Kaoru Kurimoto (1953-2009)*
[Image: maxresdefault.jpg]
Reply
#2
OK izgleda interesantno, možda i pogledam.
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#3
(2013-10-10, 21:59)Dream Omen Wrote: OK izgleda interesantno, možda i pogledam.

Nemoj možda, brate ovo vredi gledanja. Još će i biti titlovi za njega, moja lična preporuka svima je da obavezno pogledaju ovaj anime. Shy
[Image: maxresdefault.jpg]
Reply
#4
Javiću utiske pošto pogledam par epizoda.
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#5
Dobar naslov, manga ima rekordnih 130 tomova, serija pokriva 10% toga.
Inače Guin Saga je jedna od inspiracija za mangu Berserk.
Reply
#6
(2013-10-10, 22:45)Yuspawn Wrote: Dobar naslov, manga ima rekordnih 130 tomova, serija pokriva 10% toga.
Inače Guin Saga je jedna od inspiracija za mangu Berserk.


Kaoru je umrla pisajući 130 volume, nije stigla da završi. Od ovih 26 epizoda Guin Sage pokrivaju samo 13 volumea od mange, koliko ja znam.
[Image: maxresdefault.jpg]
Reply
#7
Zanimljiv je setting i ima zanimljivih momenata, mada ponekad ima nelogicnih situacija, davno sam gledao, ali secam se recimo poput one kada ona zena trazi onom mladom lordu da ga zastiti, a on je odbije i posle 5 minuta ga izda navodno stiteci ga na taj nacin...dosta konfuzno po mom misljenju sta je pisac tu hteo da kaze, sam glavni lik Guina je krajnje zanimljiv, seiyuu je isto odlican, ali nesto mi je falilo da ovaj anime objedini u nesto great, gledljiv je zaista, dao bi mu neku 7/10 i to samo radi prve polovine, druga nekako pocinje sama prica da se rasipa, ali sama cinjenica da manga nije zavrsena i da je izaslo samo 13 voluma mi malo isto ubija dozivljaj, taman se malo rascisti i razjasne odnose, zakuva i odjednom kraj.
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#8
tako je pošto je autor uzeo kartu u jednom pravcu ka večnim lovištima
Reply
#9
(2013-10-11, 01:42)Roronoa Zoro Wrote: tako je pošto je autor uzeo kartu u jednom pravcu ka večnim lovištima


Uuuu, to nije lepo.
Zašto si tako morbidan? Uostalom nema veze.
[Image: maxresdefault.jpg]
Reply
#10
(2013-10-11, 00:06)Eleran Wrote: i da je izaslo samo 13 voluma mi malo isto ubija dozivljaj, taman se malo rascisti i razjasne odnose, zakuva i odjednom kraj.


Izašlo je 130 volumena, manga je izlazila 30 godina (1979 – 2009). Anime je adaptirao samo 13 volumena pa posle čitaj mangu Toungue
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)