Gundam Build Fighters
#1
[Image: 51815.jpg]
Tip: TV
Epizoda: /
Produkcija: Sunrise, TV Tokyo, Sotsu Agency
Žanr: Roboti
Trajanje: 25 min. po epizodi

Opis:
Priča je smještena u budućnosti kada su borbe sa robotima, "GunPla" jako popularne u svijetu. Sei Iori je srednjoškolac prve godine koji je jako talentiran za izradu robota, a ujedno je sin vlasnika dučana za prodaju robota. Iako je jako talentiran i dobar u izradi robota, borbe mu ne idu najbolje. Jednog dana, Iori slučajno naleti na misterioznog dječaka imenom Reiji koji mu daje kamen govoreći da će mu ispuniti bilo koju želju, samo treba poželiti. Dok je Iori opet gubio u borbi i sve što je želio jest pobjediti, pojavljuje se Reiji da mu ispuni želju. Njih dvoje sad zajedno kreću ka prvenstvu "GunPla" borbi.

Komentar:
Moj prvi Gundam xD. Nije loše. Sviđa mi se ideja da se bore sa mini robitima jer jako podsječa na neki game anime poput beyblade i sl. Prva epizdoda je bilo zabavna, nekako nostalgična na bayblade, yougioh i ostale Anime. U svakom sučaju, veselim se ovom naslovu i možda pogledam još koji Gundam naslov, iako nisam fan Mecha Animea.
Reply
#2
Gundam serijal sa svakom novom serijiom sve više i više propada... Počeli kao ratne drame a završili u predškolskom uzrastu... Doduše pogledaću par ep da vidim na šta liči, možda ispadne i dobro ali ovo nije ni G od Gundama...
Reply
#3
^Yugioh sa Gundam figurama umesto karti, boli njih patka, dokle god se figurice prodaju zabole ih i za pricu i franzizu, sve je ok za njih ok dokle god ima love, a verujem da ce kod ovog se posebno prodavati dobro imajuci u vidu da je i sam setting sa igrackama Smile Pogledacu cisto retrospektivno da vidim koliko moze neka franziza da se unisti vremenom i trendom jednog doba, ali jedno je sigurno, 80-te su bile zlatno doba mecha i horror naslova koje ocigledno vise necemo imati prilike da vidimo :/
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#4
Možda ovo postane prvi Gundam maratonac Big Grin
Reply
#5
Nisam gledao prijašnje Gundame, ali vjerujem vam kad kažete u što se pretvorio, ali štaš, meni je ovo super. Da sam gledao prijašnje Gundame, vjerojatno bi ga i ja hejtovo, ali ovako, boli me kuki, uživam XD
Reply
#6
Pogledah prvu ep. Nisam gledao trejler za anime ali svi oni reklamni opisu po netu su teški fejl XD

Gunpla modeli Gundama se bore. Kvaliltetnije napravljen model znači bolje performanse u borbi. Borbe su neka vrsta virtuelne realnosti. Oko igrača se stvori kokpit i on pilotira Gundamom. U zavisnosti koliko igrača ima stvara se arena (šuma, kanjon, grad, svemir...) u kojoj se Gundami bore. Kada dođe do borbe izgleda kao bilo koji Gundam naslov, a ja sam na osnovu opisa zamislio da se igračkice bore XD

Gundam Age me je odbio od prve ep, na silu sam pogledao 13 ep (kraj prve porodice) i batalio. Jednostavno anime mi je bio teško piiiiiiiiiii. Očekivao sam i ovde tako nešto ali celu epizodu sam provo u kezu Big Grin U ovom naslovu možemo videti sve popularnije Gundame iz svih naslova kako se međusobno bore. Glavni lik je napravio Strike Gundam (Gundam SEED), inače moj omiljeni naslov, doduše lik ga je malo modifikovao kao poboljšao, koji moj diraš nešto što nije pokvareno XD Vremenom će verovatno napraviti i krila i time postati Freedom Gundam (moj omiljeni Love).

Ne znam Sajber koliko je tebi ovo zanimljivo da gledaš, pošto je anime teška ložana za fanove svih Gundam naslova. Znam da sam se ja naložio, jedva čekam sledeću ep! Strike/Freedom Gundam ponovo u akciji Love Love Love De ćeš bolji anime od toga XD

Očekujem da prodaja svih Gunpla makete drastično skoči posle ove anime. Verovatno će oni stariji, zaboravljeni Gundami biti zver da još više nalože ljude Cool
Reply
#7
Rekao sam, jako mi se sviđa, iako nisam gledao ni jedan drugi Gundam. Da sam gledao vjerojatno bi mi bilo malo više uzbudljivije jer bi znao robote, kao što je tebi. Ali, i ovako mi je super. Ovo mi je jedan od boljih naslova ove sezone.
Reply
#8
Odlican fanservice naslov. Bio sam presrecan kada sam video kako Gyan lomi Wing Gundama. Jedva cekam da debituje Zaku Amazing Love

Bas me interesuje kakav ce biti dalji tok. Nekako sumnjam da ce biti samo obicna igra. Verovatno ce uvesti nesto poput Shadow Games.

Highlight:
[spoiler][Image: horriblesubsgundambuin8un0.jpg][/spoiler]
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#9
I druga epizoda mi je bila super, samo šteta što ne znam robote od prije.
Onaj crvenokosi klinac nije čovijek, a ako i je, ima posebne moći. Podsječa me na onog duha iz zagonetke u Yugioh gdje se je on borio umjesto Yugia. Potpuno je slično.
Reply
#10
Dobra je druga ep. Lepo su sve objasnili. Bilo je čak i dobrog humora. U prvoj ep je spomenuto da bi Redži mogao biti newtype, ostaje sledeća ep da se vidi šta je newtype. Problem je što ne znamo tačno kada se ovo dešava i kakav je svet. Ako je neka bliža budućnost gde ljudi žive u kolonijama u svemiru, onda je on odatle. Ili moguće da je kompjuterski AI koji može na određeno vreme da se materijalizuje.

Ako se ne varam svaki Gundam je do sada imao po 50 ep (osim ako su u pitanju OVA-e i specijali/filmovi), neki popularniji i 50+50. Tako da mislim da možemo očekivati barem 50-100 ep, ako ne postane maratonac.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)