Gankutsuou
#1
Nisam uspio da nadjem ovu temu na forumu, a mislim da je ovaj anime to svakako zasluzuje (nadam se da mi moderatori nece izbrisat temu, jer sam se ubio pisuci Toungue )

[Image: 46929_zps7f7c2bc7.jpg]

Broj epizoda: 24
Zanrovi: Misterija, drama,triler...

Gankutsuou je anime koji je zasnovan na romanu ''Grof Monte Kristo''. Vjerujem da su svi na forumu culi za ovu pricu, gledali film, crtac ili citali knjigu pa da uglavnom ima predstavu o ovom dijelu.
Iako se u pocetku mozda cini da radnja u animi i knjizi nije ista, poslije nekoliko epizoda sve dolazi na svoje mjesto.
Dakle, prica prati prijateljstvo izmedju mladog i naivnog tinejdzera Alberta Morcerfa i mracnog i tajanstvenog Grofa. -Kad jedne noci Albert biva kidnapiran, Grof ga spasava i tako stice potpuno Albertovo povjerenje.
Zaslepljen i sav nekako glup (no sta on zna) , Albert poziva Grofa u Pariz da upozna njegove roditelje.
Iako Albertu sve djeluje sasvim slucajno, neko je to detaljno isplanirao...
Jedina veca razlika izmedju ove anime i onog sto ja znam, je ta sto je radnja u Gankutsuou smjestena u dalekoj buducnosti (mada se to u nekim situacijama i neprimecuje)
Ono sto mi se takodje svidja u ovoj animi su likovi. Gledao sam i film i crtani, knjigu nisam citao, ali u odnosu na film u Gankutsuou ima mnogo vise likova. Prica i radnja je dosta misterioznija i time zanimljivija. Drzi vas budnim okom non-stop dok ga gledate.
Takodje treba istaci i animaciju koja vam se mozda nece svidjeti u pocetku (ja sam zbog toga htio da ga dropujem), ali kasnije cete se navici i sta vise mnogo ce vam se dopasti. Muzika koja prati anime je ko slag na tortu.
Gankutsuou je komplicirano upletena prica kroz 24 epizode. Ni u jednom trenutku vam nece biti dosadno (naravno mozda prvih 5 epizoda nece biti bog zna sta narocito specijalno).Poslije svake epizode zelecete jos. Ja sam anime odgledao za dan-dva, recimo.
Dakle za sve one koje vole misterije, spletke, ubistva, ljubavne price manje-vise...Gankutsuou je prava stvar za vas.
Od mene je na MAL-u dobio cistu 10-ku!
Jel jos neko gledao ovaj anime, ne vjerujem da sam jedini XD?
Utisci...

[Image: sig18.png]
Reply
#2
Gledao sam ga davno. Za jedan od Gonzovih animea, sasvim solidno. Naravno, morali su da ubace bar jednu borbu robota u anime, al' to im ne znameram previse. Nije losa kombinacija SF-a i klasicne literature, pa ako vam je poznat monte kristo od ranije, bice vam zanimljivo da vidite kako ce sta da ukombinuju.

Sto se tice vizualnog dela, character design i povremena upotreba CGI-ja definitivno podsecaju na druge Gonzove animee, ali ima i neki svoj smek. Npr. kosa likova i materijali kao sto je odeca su u fazonu lik se krece a sara ostaje na mestu, sto me pomalo podseca na studio Shaft, npr. Hidamari Sketch koji to radi sa zavesama, samo sto je ovde to mnogo izrazenije i doprinosi trippy atmosferi.

Neka moja ocena po secanju bi bila 7/10.

Neki naslovi koji mi se cine slicni ovom bi mozda bili Speed Grapher koji je isto Gonzov, isto mracnjikava atmosfera i Romeo x Juliet, koji doduse nisam gledao, ali opet Gonzo i isti fazon SF + klasicna literatura.
Reply
#3
Necemo brisati temu samo ubaci neku sliku animea uz sav taj tekst sto si se raspisao Wink

Pokusao da ga gledam, ali nije mi se dalo, previse sam vezan za klasik, ali ono par sto sam odgledao nije bilo lose...
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#4
Meni se ovaj anime baš sviđa, crtež i animacija su fantastični. Treba odgledati par epizoda da ti se oči naviknu Big Grin
Eng Dub i Jap Dub su odlični, a sam glavni lik je pravi badass.
[Image: maxresdefault.jpg]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)