Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!
#1
[Image: summer-2013-watamote.png]
mal | aniDB

Broj epizoda: 12, ongoing.

Godina: 2013

Žanr: Comedy, School, Shounen, Slice of Life

Opis : "Kuroki Tomoko is a super popular, high school girl who has had 50 years of dating experience and 100 boys... in the Otome game world. In the real world, she is a 15-year-old shut-in who has all of the qualities of a "mojo" (a gloomy or unpopular woman).

However, when school isn't going as she expected, and she isn't as popular as she had thought she was, she takes a look at herself in the mirror for the first time in a few years, and has some shocking revelations..."

Komentar: trenutno sam na pola animea 6 od 12 ogledao, 10 ih je trenutno izaslo i za 12 dana je svakako gotov anime pa rekoh geldat cu ga laganini ep po ep.
I anime mi lezi al ono pravo dobro, Tomoko glavni akter u animeu mi nekako isto zenska verzija Satoua iz NHK. Samo nekako opet totalno drugacije, anime uopste nije tuzan iako nekad sazalim sa Tomoko, al je i smisao humora u ovom animeu sto joj bas ništa ne ide za rukom XD
Humor ide vise nekad na malo tripujuci, tipa neke face i reakcije od Tomoko su samo presmjesne XD al ima i dosta skrivenih asocijacija na neke meme i par drugih animea pa djeluje kao parodija.
Tomoko i jest otaku pa ih sama vadi "iz glave" u tim situacijama (Npr Death Note u prvoj ili Kuroko no Basket u 4 ep meni se cini Big Grin necu ni da spojlam previse )
Jedina primjedba bi mozda mogla biti sto neke glavne price ili toka nema, nista ne vodi tome da ona npr na kraju i postane popularna ili da joj makar krene na bolje i sto radnja u ponekim ep obuhvata nekad 2-3 razlicita scenarija.
Na kraju sta ja i znam XD manga je jos ongoing a nju jos nisam citao a i sam anime jos nije gotov, tako da tu ima jos prostora

Uglavnom ko voli ponekad tipujuci humor i koju skrivenu parodiju na neki anime ovo bi mu se trebalo svidjeti, likovi su mi totalno gotivni i ja cu definitvno do kraja pogledati a mozda i odmah mangom nastaviti Big Grin


I nek sam ija napokon jednom otvorio temu za anime XD
Reply
#2
da, njene face su priceless. mda nema tu sličnosti sa Satoom, jer on jednostavno ne želi napolje, dok ona ima problema da razgovara i sa trgovcom u radnji.

anime onako, za razbibrigu ok, ali ništa posebno
Reply
#3
Nije loš anime, ali mi je žao koliko joj ništa neide. Šta god da radi obično uspe da se obruka i da joj je još gore nego prethodni dan. Ima i smešnih scena kao ona na času sa profesorom Big Grin
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#4
Anime je odlican, konacno neki malo kvalitetniji humor, ali verovatno nam svima ponekad bude zao sto je nikad, ali bas nikad ne ide. Na parodiju na Death Note sam umro od smeha, komentari kada vidi neke parove poput onog dabogda se na svet svalili svi gantz alieni sam plakao od smeha XD ali zasad jedna od pobednickih je kad je cale zatekne u sobi kako spava sa upaljenim kompjuterom i igricom usred akcije i onim maserom za vrat koji vibrira XD Trenutno sam na tu negde 7-oj epizodi i prava je uzivancija, mada mislim da bi mogli da ubace bar jos jednog ili dva lika, steta je sto su se fokusirali samo na humor, mogli su da ubace i nekakvu pricu koja ce postepeno da napreduje.
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#5
To kad je otac vidi u sobi je odlična, a i ima i ona kad joj majka uđe u sobu, a ona je zaboravila da uključi slušalice već se sve čuje preko zvučnika Big Grin
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#6
^Da, ta je isto odlicna, ali mi je jaca ova sa caletom, veci je crnjak Big Grin Generalno svaku epizodu ima nesto sto je piiiiiiiii Smile Kada spijunira sa klincima onaj hotel XD Odlican je anime sto se humora tice i samog stila, trenutno je ocena izmedju 8 i 9, ali da ima konkretno neka prica koja postepeno napreduje bila bi cista 10ka, bar u mom slucaju, bez obzira sto su stavili do znanja od same prve epizode da im je glavni akcenat na humor, jednostavno takav koncept ne moze da drzi duze od 26 epizoda, plafon 26.

Lako moze da se odrzava ovaj humor cak i da nastave u vidu neke romance fore, onda bi mogli recimo da rade ispade koje ima sa deckom ili ispade koji joj se dese kada stekne nove prijatelje. Ne verujem da bi im previse tesko bili da ukombinuju podjednako dobre sprdnje.
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#7
Iskreno mislim da neće biti više od 12, 13 epizoda. I ja se nadam da će biti neka priča, stvarno bi bilo lepo da je se nešto lepo dogodi, da joj krene bar malo Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#8
već se zna da će biti 12.

izgleda da mi ova vrsta humora ne leži, ali je fakat ima epic scena + svaka čast cici koja joj daje glas
Reply
#9
+1 OVA ep koja pise na mal-u, da ce biti kao 13 ep od animea kad izadje
Reply
#10
Meni se anime baš svideo, čekam još ovu poslednju epizodu. Sviđa mi se način kako Tomoko svaku situaciju povezuje sa nekim anime-om a i kako pravi moguću scenarije. Ima dosta dobrih scena iz svake epizode, ali najjače scene su bile kada je otišla na krovu one zgrade da gleda vatromet, a onda završila sa onim dečacima da gleda onaj par u hotelu prekoputa, njen izraz je bio neprocenjiv. Isto mi je bilo jaka situacija sa onim profesorom i kada je zvala drugaricu da je pita kakav donji veš ima na sebi. Zatim tu je situacija sa usisivačem X), a u 11 epizodi mi je bilo jako kako je smišljala način da zagrli drugaricu i pozvala je u kuću strave. Sve u svemu meni je anime odličan.
[Image: psv9.jpg]
Reply




Users browsing this thread: 2 Guest(s)