Blood Lad
#1
[Image: 2e5l4x3.jpg]

Epizoda: 10
Datum: 2013
Žanr: Action, Comedy, Seinen, Demons, Vampire
Rating: PG-13

U svetu demona svet se deli na teritorije, Staz je šef jedne od tih teritorija. Kao čistokrvni vampir on je sve samo ne običan demon. Uprkos tome potpuno je očaran ljudima i Japanskom kulturom, ceo život mu se vrti oko animea i mange dok mu je glavni idol u životu Goku iz DBZ. Kada Yanagi Fuyumi ljudsko biće slučajno završi u svetu demona Staz joj priskače u pomoć ali dok se on bori sa demonom devojka gine i postaje duh. Razočarani Staz se zaklinje da će da pronađe način da je ponovo učini čovekom. Ali kao što može da se predpostavi to neće biti baš lako..


http://www.youtube.com/watch?v=4qy9Knhwzaw

Što se naslova tiče šta reći, stil animacije i likovi me najvise podsećaju na anime Soul Eater ali s obzirom da ima samo 10 epizoda teško da će da bude nešto preterano epic ali naslov sam po sebi baš legne. Dosadašnjih 8 ep se fino odvijalo i ima potencijala al s obzirom da su ostale još samo dve imamo 2 solucije ili će da bude 2 sezona i da se sve lepo odigra ili će baš da zbrzaju kraj pošto se u ovih 8 radnja samo komplikovala, videćemo Smile
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#2
vidim da ima dosta fanservice-a (pa čekam BD), iz tvog komentara bi moglo da se gleda, ali da čujem još neki
Reply
#3
Pogledao zasad tri epizode i ono, nije lose, najveci akcenat trenutno je na humor i fanservice, ali humor nije los, glavni lik je onaj klasicni mrgud kojeg mrzi sve, zasad je bilo funny momenata, no pauziracu ga dok sve ne izadje pa pogledati u cugu, jer je dosta gledljiv...
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#4
Upravo sam odgledao i zadnju epizodu i moram reci da sam razocaran, radnja je vremenom postajala sve bolja a u zadnjoj epizodi su konacno dali pravi pravac prici koji nije samo vracanje Fuyumi u zivot kad ono kraj...

Ispada da je ovih 10 ep samo navlakusa za mangu.

U svakom slucaju cu da nastavim da citam cim zavrsim Lost Canvas a posto je anime dosta gledan mozda kao i neki naslovi pre njega nakon izlaska DVD-a izvuce jos jednu sezonu...
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#5
(2013-09-09, 00:02)Lavi Wrote: Ispada da je ovih 10 ep samo navlakusa za mangu.

Sto vazi za vecinu adaptacija. Retko koji anime otprati celu mangu. Ali da, ovde je bas lose ispalo jer se zavrsilo cliffhangerom. Ukoliko bude druge sezone, serija i nece biti u globalu toliko losa, ali ako ne bude nastavka, onda se slobodno moze preskociti.

Bila je zabavna serija, nista preterano kvalitetno, ali barem smesno. Likovi nisu bili nista specijalno, tipicni anime likovi. Bolje bi bilo da su ubacili neki originalan kraj ili da uopste nisu predstavili onog kralja. Serija je vise pitanja postavila nego sto je odgovorila, i ostavlja veliku prazninu, kao npr. Tenjo Tenge.

Kako sada stvari stoje, ili citajte mangu ili gledajte nesto drugo. Jeste da su 10ep, ali bez druge sezone nema smisla gledati. 5/10
[Image: 76561198041329936.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)