Lupin Sansei
#1
[Image: w9tqi1.jpg]

Kategorija: TV serija
Epizode: 23
Godina emitovanja: 24 oktobar 1971 do 26 marta 1972
Žanrovi: Avantura, Komedija, Šonen...
Više informacija: MAL AniDB

Opis: Arsen Lupin III je unuk majstora prerušavanja Arsena Lupina. Sa svojim prijateljima i saradnicima iz bande koju čine Daisuke Jigen, Goemon Išikava XIII i njegova večna opsesija Mine Fuđiko, odgovoran je za najveće pljačke svih vremena, uspevajući da svaki put pobegne inspektoru Zenigati.

Komentar: Dakle, ovom serijom počinje Lupin III franšiza(ne računajući pilot film iz '69).
Kao i većina Lupin III fanova, moje prvo iskutvo sa ovom legendarnom lopužom je bilo sa Mijuzakijevim debi filmom "Kagliostrov zamak" koji je za mene onako, laganica ispao pravo remek-delo. Sa lepom pričom, urnebesnom komedijom, sjajnom jurnjavom, šaljivim akcionim secenama i naravno likovima.
Te sam se zbog toga bacio na ostale Lupin III filmove očekujući isto ono što mi se svidelo u Kagliostru.
Međutim, nijedan sledeći film nije bio ni blizu Kagliostra tako da sam iz očaja odlučio da bacim pogled na ovu seriju koja me je odbijala zbog godine u kojoj je pravljena.
Prva epizoda smorić, druga ok, treća smorić i onda sve do kraja kvalitet varira od odličnih do FENOMENALNIH epizoda.
Kasnije sam pronašao informaciju da su epizode 4-23 režirali Hajao Mijazaki i Isao Takahata, koji su kasnije osnovali Studio Ghibli.

Generalno, smešna, prijatna i šašava serija sa COOL likovima. Neke scene su bile ono baš za padanje sa stolice XD
Omiljeni likovi, stvarno ne znam, ali top 3 možda Jigen, Lupin koji je jedan od najduhovitijih i najharizmatičnijih anime likova uopšte, i Zenigata, car i legenda, koji me je par puta nasmejao do suza.
Nikada mi neće biti jasno zašto nije toliko popularan na Zapadu...

Inače, posle Lupina sam konačno provalio zašto je Roronoa Zoro iz OP-a tako cool lik... (Goemon+Jigen= Zoro)

A sada, druga sezona... Let the chase continue!

9/10
[Image: 2nr3vi0.gif]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)