Man of Steel (2013)
#1
[Image: supermanmanofsteelposter.jpg]

IMDb
Rotten Tomatoes
Wikipedia

Quote:A young boy learns that he has extraordinary powers and is not of this Earth. As a young man, he journeys to discover where he came from and what he was sent here to do. But the hero in him must emerge if he is to save the world from annihilation and become the symbol of hope for all mankind

Necu mnogo pisati, jer ako krenem, ima da ispojlerisem pricu samo tako. Uglavnom, ja sam zadovoljan ovim filmom: i kao veliki ljubitelj DC sveta i Supermana, pa i kao ljubitelj filmova uopste. Prica je sasvim fino odradjena, ali da se ne lazemo, moglo je i bolje to odraditi i konacno jedan Supermanov film koji odise to nekom superherojskom atmosferom i lepo je prenet Superman iz stripa na veliki ekran. Sto se tice, ostalih stvari, gluma je na mestu: Henry Cavill je odlican Superman i nije bilo te depresivnosti Clarka Kenta koja je bila prisutna u ostalim filmovima i konacno, jedna odlicna rola Rusell Crowe-a, i naravno, Shannon je bio odlican u ulozi Zoda. Vizeulno je film veoma jak: efekti predobri, muzika skoro savrsena i naravno, onaj deo na snegu je bio prelep i sa neke umetnicke strane. Ne znam za vas, ovo je jedan od filmova sa najboljom akcijom i koja sluzi samo da se isprica prica. Prosto...mi nisu bili jasni pojedini komentari, kada sam izlazio iz bioskopa, kao ovo je jos jedan ocajan DC film, akcija i samo akcija, nikakva prica, bez humora, nema misterije i nekog vau efekta. Pa, jbg...ovo je Superman, najjaci superheroj (moze se reci, mada je diskutabilno), a ne neki psiho-thriller ili Nolanov Batman, pa da se ocekuje neka dublja poruka i misterija. Sve u svemu, ja sam zadovoljan sa ovim filmom i to pre svega, zbog toga, sto je ovo jedan odlican pocetak za Supermana i DC svet.

8.5/10

P.S. It’s not an S. On my world it means hope.

Ovo je celokupan smisao Supermana.

“Dreams save us. Dreams lift us up and transform us. And on my soul, I swear… until my dream of a world where dignity, honor and justice becomes the reality we all share - I’ll never stop fighting. Ever.”

Inace, otvorio sam ovu temu, jer me zanima vasa misljenje na temu: Zoda kao zlikovca ili kao obicnog coveka. Prosto...procitah dosta stripova u Supermanu, pa i Zodu, i nikada ga nisam smatrao zlikovcem, jer uvek je za mene bio obican vojni covek sa velikim principima, kojem je sve oduzeto, nakon unistenja Kryptona, i prosto...uvek sam se nekako saosecao s njim, zbog toga. Agreed? Big Grin
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)