Origin: Spirits of the Past
#1
[Image: 32011.jpg]
Tip: Film
Produkcija: Gonzo, FUNimation EntertainmentL, Aiko, Yahoo! Japan
Žanr: Avantura, Drama, Fantazija, Romantika, Sci-Fi
Trajanje: 1h, 34 min.

Opis:
Propali eksperiment na DNA biljaka je izmjenio svijet zauvjek. Nakon što su demolirale mjesec, inteligentni i agresivni biljni životni oblik se raširio zemljom i uništio ljutsku civilizaciju kakvu sad poznajemo. Nekolicina ljudi što je opstalo, bori se za opstanak dok pokušavaju održati kakvo takvo primirje sa divljom šumom. Jednog dana, seljanin po imenu Agito slučajno nađe jedinicu za duboki san (neznam kako drukčije prevesti stasis unit), skrivenu duboko šumi i probudi Tulu, djevojku koja je spavala zadnjih 300 godina. Susjedno visoko-tehnološko selo Laguna koje je još uvjek u gorkom ratu sa šumom, spoznaju da je Tula ključni element za aktiviranje oružja koje je ostavio njen otac, oružje koje bi moglo zauvjek uništiti divlju šumu.

Komentar:
Film nije bio loš, ali kao da mu nešto fali. Dizajn likova je malo čudan. Sva dijeca izgledaju debelo, dok odrasli izgledaju normalno. Ostalo je bilo lijepo urađeno i animirano. Možda je jedino muzika mogla biti, ali s obzirom kakvu smo akciju dobivali, nije bilo potrebe za boljom. Jako podsječa na Mononoke hime, zapravo, jedina razlika im je to što likovi dobe moći od drugačijih strana. Inače, ne sviđa mi se kako šuma izigrava boga, a onda na kraju ispadaju pozitivci, iako su cijeli film negativci. Bio sam na strani čovječanstva, ali znao sam da će šuma pobjediti, bleh. Bilo bi dobro kad bi jednom pobjedila loša strana, ovaj dobra, haha. Nisam mogao da ne primjetim odnose između likova. Muških i ženskih naravno. Ona jedna klinka se zapalila za glavnog lika, dok glavni lik ganja drugu žensku. Njegov prijatelj ganja istu i tako kompliciraju odnose. Pretpostavljam da će glavni lik na kraju biti s onom što ju je natjeravao kroz cijeli film, a ona koja se zapalila za njega će izvisiti. Ili će je prijatelj ugrabiti. Sve u svemu, nije bio tako loš film. Mda, moglo je biti puno, puno bolje. Ali što se može.
Reply
#2
To sto si rekao nesto filmu fali, ima sve elemente koji bi trebali da ga cine zanimljivim, u sustini jeste zanimljiv, ali nesto jednostavno fali da bude odlican
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#3
Ne nedostaje mu nista da bude odlican. Prica je odlicno koncepirana i odradena, animacija je sasvim solodno napravljena, a soundtrack je odlicno ukomponiran.
Po meni je ovaj post-apokaliptican scenarij dobro odraden. Smile
Reply
#4
Jeste, dobro je odrađen. Ali meni fali nešto što ga je trebalo učiniti još boljim. Što ne znači da je film loš. Ali dosta ljudi je reklo da i njima nešto fali pa valjda nije bez razloga.
Animacija je bila super. Jedino ono deranje glavnog lika je bilo loše odrađeno.
Reply
#5
Dobro, to je sad sve stvar ukusa kako tko voli Wink
Reply
#6
@Amakage: Mozda se nisam dobro izrazio, to sto Sajber kaze, nije film los, daleko od toga, meni je sve vreme bio zanimljiv, ali nesto fali da bude jos bolji, onaj osecaj kada ti sve nesto igra u stomaku, exciting je i sve, ali onda na kraju neki prazan osecaj, ne znam kako bolje da opisem to Smile
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#7
Najjednostavniji odgovor bi na ovom bio: previse trazite/ocekujete Toungue
Reply
#8
Nisam ja ništa previše očekivao. Čak sam bio iznenađen koliko je super ispalo, ali osječaj i dalje stoji XD
Film se dobro razvijao, ali zadnji fajt ili zadnja akcija je završila tako kako je završila i nekako se odvila na način da je mogla biti puno bolja. Nekako, moglo se tu svašta izdešavati.
Reply
#9
Pa je da, moglo se jos puno toga izdesavati. Ali meni ovakav kraj pase, a posljednja borba nije bila pretjerana kao kod vecine anime- a. Toungue
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)