Istorija Mortal Kombata
#1
[Image: mk_flyer.jpg?w=316&h=415]

Svaki čovek koji je ikada igrao Mortal Kombat treba da pogleda odlični jutjubovski dokumentarac "The History Of Mortal Kombat". Dosad je izašlo šest epizoda koje su obuhvatile zlatno arkadno doba MK-a u vreme njegove najveće slave koja se završila sa MK4. Legendarna franšiza je kroz svoju istoriju doživljavala uspone i padove. U arkadno doba MK je bio ispred svog vremena prepoznatljiv po digitalizovanim glumcima, završnim potezima (fatality i drugi) i nasilju (glavni razlog za formiranje organizacije ESRB). Tokom svoje 3D tranzicije franšiza se srozala ali sa ributom iz 2011. god je doživela renesansu.

http://www.youtube.com/watch?v=LJO4RUq-KWA

http://www.youtube.com/playlist?list=PLA67BCD7852D9F09A

Uživajte. Smile

http://www.youtube.com/watch?v=GBhm8kMVMVc

Reklama za MK2 je jednostavno fantastična. Big Grin Definitivno najbolji MK.

P.C. Hvala ti, Žan-Klod van Dame, na Mortal Kombatu haha. Toungue
[Image: 76561198088028945.png]
Reply
#2
Ovo ću pogledati obavezno Smile Igrao sam skoro sve MK igre koje su izašle do sada.
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#3
meni je recimo MK3 najomiljeniji, mda možda zato što nisam tada igrao MK1 i 2
Reply
#4
Ja sam na svu sreću imao prilike da igram MK1 i MK2 na arkadnoj mašini. Dok sam, nažalost, MK3 i UMK3 igrao samo kao port na segi. Portovi su uvek bili slabiji u odnosu na original. Posle MK4 više nisam igrao Mortal Kombat - tu je bio kraj (nadam se da će ribut MK-a izaći ove godine za PC, kao što se šuška, pa da se vratim franšizi, dosta je, bre, nostalgije Big Grin). Većina fanova se slaže da je MK2 najbolji. Odlično izbalansirana i maštovita borilačka igra sa najboljom pričom od svih MK igara, Mistična i mračna atmosfera (kreativni stejdževi) sa sjajnom plejadom odabranih likova koje su tumačili simpatičnii glumci (gotovo svi glumci iz MK1 i MK2 su dobili pedalu u MK3). MK3 ima bolju grafiku i brži gejmplej od svog prethodnika ali mu je falilo ono što sam nabrojao za MK2, tako da su ga pojedini fanovi hejtovali zbog toga.
[Image: 76561198088028945.png]
Reply
#5
Ja sam igrao skoro sve delove ( mislim da nisam igrao mk7 ), i omiljeni deo mi je ranio bio MK4 ali kako sam poceo da igram devetku koja je pokidala presto sam da igram sve slicne igrice ( BlazBlue, Teken, Soul Calibur... XD )
In the sea without lees
Standeth the bird of Hermes
Eating his wings variable
And maketh himself yet full stable
When all his feathers be from him gone
He standeth still here as a stone
Here is now both white and red
And all so the stone to quicken the dead
All and some without fable
Both hard and soft and malleable
Understand now well and right
And thank you God of this sight
Reply
#6
Gotivio sam Mortal Kombat uvek,pogotovo UMK3 (kontam da je to sinonim za borilacke igre na nasim prostorima)....MK 4 je po meni najgori MK,bar sto se vizuelnog polja tice,iako sam ga peglao kao blesav dok sam bio klinja....i kasnije nastavke sam igrao,ali mi nikad nisu drzali paznju previse...
Ali kada se sve to sabere i oduzme,MK9 je definitivno najbolja borilacka igra na trzistu vec nekih par godina....cak su i Street Fighter i King of Fighters (moje omiljene od kad je sveta i veka) nula naspram Mortal Kombata...onaj Tekken kukavac nije ni vredan poredjenja... XD
Reply
#7
nema više šuškanja, gotovo 99% biće na PC-u (steam)

no da MK1 i 2 jesu mračniji, kada sam video Baraku bilo je wtf, ali ipak MK3 za SMD mi je najomiljeniji
Reply
#8
(2013-04-12, 10:48)Roronoa Zoro Wrote: nema više šuškanja, gotovo 99% biće na PC-u (steam)

+ over NINE THOUSAAAAAAAND! :p

Onda, ludilo - zezanje. xd

http://www.youtube.com/watch?v=hWsBIQicYtE

http://www.youtube.com/watch?v=5V7X32O_b8E

[Image: 76561198088028945.png]
Reply
#9
Meni je MK2 najbolji. Prvi deo sam jako malo igrao, imao je svega par boraca a trojka mi je bila odlična ali nekako nije imala taj šmek kao dvojka. Posle sega mega/snes generaciije MK serijal je propao. Dok se nije pojavio ovaj MK9. Kada krenem da ga pikam verovatno će mi on postati najbolji MK Big Grin
Reply
#10
ih kad se samo setim kad smo na segi pikali mk2 i mk3 i umk3, pa smo ganjali sve poteze i fatalitije od ortaka koji je fazon jedini u kraju imao to od pitaj boga koga - jer u to vreme neta nije bilo, bar ne u vecoj meri, kao ni samih PCeva kad smo vec kod toga Wink znam da smo uz te poteze uzeli i tekstove sa pricom za sve likove i da mi je bas bilo fascinantno kako su svi povezani i kako je cela ta, naizgled nevazna prica u pozadini fajterske igre tako genijalno odradjena (mozda sada kada bih procitao to ne bi delovalo toliko sjajno, posto sam ipak bio klinac koga je bolelo uvo za pricu dok moze da se mlati i bije pa mu je sve to bilo jedno otkrovenje) Big Grin

umk3 je za razliku od prethodnika imao i brutality kao zavrsni udarac, i recimo da sam bio toliko zaludan da sam sam skontao brutality od 3-4 lika, i bas sam ponosan na svoj ucinak Toungue

a mk4 je realno najgori moguci deo ikada, likovi previse izduzeni i kockasti nikada nece biti zaboravljeni, nazalost XD
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)