Chuunibyou demo Koi ga Shitai!
#11
Ne bi da pravim od ovoga neku veliku raspravu, pa cu samo pitati koji su to mnogi animei? i sta podrazumevas slicnim problemima? Smile
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply
#12
Normalno je da ljudi imaju predrasuda ka Kyoani produkciji, uzimajuci u obzir da se u svakom naslovu njihove produkcije javljaju slicni retardirani gimici koji bi ljudima trebali biti kawaii desu nee, drugim recima blatantni moe product placement. Sam Chuunibyou je prilicno dobar, na interesantan nacin je pristupljeno odrastanju, pomirivanju sa sobom i suocavanju sa demonima iz proslosti. Moglo je to i ozbiljnije malo, uglavnom kod tog ponasanja likova na sitnijem planu, ali u globalu nemam velikih zamerki.
Reply
#13
(2013-01-02, 18:03)Akai Wrote: Ne bi da pravim od ovoga neku veliku raspravu, pa cu samo pitati koji su to mnogi animei? i sta podrazumevas slicnim problemima? Smile

Za ovo prvo, recimo, Kokoro Connect. Skoro sam ga pogledao pa mi deluju slično.
A slični problemi:

(2013-01-02, 16:44)Akai Wrote: Za razliku od mnogih slice of life naslova koji je Kyoani radio, ovde je provuceno mnogo ljudskih problema vezanih za odrastanje, uklapanje u drustvo, prihvatanje i prevazilazenje teskih momenata u zivotu.
I kroz Hyouku se prožimaju delimično. Big Grin

Kao što sam rekao, nije Chuu2 loš anime, samo nije ostavio jak utisak na mene. Toungue

Reply
#14
Pogledao i ono podeljeno misljenje, nije mi bio ni u jednom momentu dosadan i bio je simpatican sve do poslednje tri epizode koje su imale previse drame, bez razloga nekakvih izliva tuge i patetike i poslednja epizoda u americkom stilu trcim po svaku cenu iste sekunde jer cu zakasniti na ne znam ti sta? (posto jelte zivi kod dede i babe, a on trci kao da ce heroina i odatle da ode XD ) elem da sumiram poslednje tri epizode su usrale anime, ali i dalje ponavljam nije bio ni u jednom trenutku dosadan i onako imao je neki simpa shmek...neka konacna ocena 4/10
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#15
(2013-01-04, 18:58)Eleran Wrote: Pogledao i ono podeljeno misljenje, nije mi bio ni u jednom momentu dosadan i bio je simpatican sve do poslednje tri epizode koje su imale previse drame, bez razloga nekakvih izliva tuge i patetike

Definitivno, delovalo je malo isforsirano. Mene te scene nisu pogodile/dirnule, samo su mi bile čudne. Huh
Reply
#16
Trcanje je dosta ucestali motiv u anime naslovima sa dramom, koliko puta su likovi trcali jedni ka drugima iako realno nisu imali potrebe za time, ali to je zato sto je i njihov nacin zivota znatno brzi od naseg, a i dosta su introvertniji po pitanju ispoljavanja svojih misli i osecanja, i onda kada dodju do neke realizacije, trce ka svom cilju, svaki momenat je dragocen i sl., to je moja interpretacija toga barem.

Forsirane drame jeste bilo u Chuunibyou, ono sa Dekomori na stanici se nekako najvise provlaci kroz secanje, ali to je Kyoani ffs, ako vam to u Clannadu i drugim njihovim naslovima slicnog karaktera nije smetalo, zasto bi to ovde bio slucaj? Oni zive od smene retardiranih gimmicka sa forsiranom dramom.
Reply
#17
Ocekivala sam da ce ceo anime biti moe moe komedija i romansa eventualno. Drama mi je napravila obrt, i mislim da jeste isforsirana malo, pokusaj da se uozbilji ceo aspekt njihovog ludovanja. Neke scene jesu smesne i da su ih ubacivali povremeno, a da je anime vec bio od pocetka ozbiljniji bilo bi bolje.
Scena na stanici je trebala da bude uzrok reakcije: ''Kako je ovo emotional i tuzno, kme, placem i ja sad!'', ali je zapravo bilo ''... woah, jel umro neko?''. Isto vazi i za scenu kad je Shinka morala da odvuce Deko iz sobe one. Too much je.

[Image: tumblr_meyireZqYA1roi9fwo2_500.gif]
''The wind blows. Dekomori sways.''

Ova scena mi je bila posebno slatka iz nekog razloga. :3
Reply
#18
(2013-01-19, 20:43)Dojikko Wrote: Scena na stanici je trebala da bude uzrok reakcije: ''Kako je ovo emotional i tuzno, kme, placem i ja sad!'', ali je zapravo bilo ''... woah, jel umro neko?''.

Majke mi.

Scena sa gifa me podseća na jednu scenu iz Hyouke gde se Oreki naginje kroz prozor i tapše.
Reply
#19
Bice jos chuuni-ja. Bio tizer trejler na kraju poslednje epizode Tamako Marketa:
http://www.alafista.com/2013/03/28/chuun...al-teaser/
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)