Saint Seiya
#11
(2013-03-31, 11:04)Dream Omen Wrote: Ja sam odlučio da gledam onako kako je izlazilo. Mislim da je tako najbolje, bez obzira na postojanje prequela.

^Kod mene to malo drugacije funkcionise, uvek gledam hronoloski onako kako prica ide, a ne kako je izlazilo, pogotovo ako su akcioni naslovi, jer ako neki lik recimo pogine i onda urade posle toga prequel, taj lik i njegove borbe mi uopste vise nece biti toliko zanimljive zato sto znam sta ga ceka u seriji koja je izasla pre toga i slicno Smile
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#12
^Eto npr. Roy Focker iz Macrossa. Ako prvo gledas Zero, onda je Roy sasvim neutralan i dosadan lik, sigurno ga neces pamtiti. Ako gledas Zero posle originala, onda je vec i sam naslov zanimljiviji jer ima Roy Fockera Big Grin (ne menja cinjenicu da je Zero los)

Mada kod Saint Seiye mislim da je potpuno sve jedno jer se Lost Canvas odvija daleko u proslosti. Isti je koncept, ali nema zajednicke likove niti vezanu pricu. Dodje ti kao Gundam i Gundam Victory. Isti time line ali veliki razmak. Taman te Lost Canvas zagreje za glavno jelo Big Grin

@Dream Omen Proveri samo kakav je prevod kod tih streamova. Prevod od ~60. epizode na dalje je prilicno los, ali je nedavno neko izbacio dobar prevod dotle, pa mozda stream nije uploadovao taj. Imas na bakabt prve 60 epizode od joseole. Osim ako naravno ne zelis prevod ovog kalibra:
[Image: url2ux0e.jpg]
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#13
Izgleda mi da je prevod OK. Nisam primetio neke veće probleme. Prilično su pouzdani na ovom sajtu gde ih gledam. GoGOAnime, imaju stvarno veliki izbor, starih novih i ongoing animea. I Fairy Tail i One Piece sam gledao kod njih i skoro sve što sam tražio u poslednje vreme. Bodacios Pirates, Outlaw Star i Little Busters. Skoro sve imaju Big Grin
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#14
Evo ja posle toliko godina poceo show iz pocetka i prosto gutam epizode a s obzirom da kada sam prvi put poceo da gledam bilo je tamo negde kod fighta sa cristal saintom ( i bio bas klinac ima vec 10tak godina kako je to bilo ako ne i vise ) ovo sada mi dodje extra, uopste nisam znao za istoriju likova posebno Ikia..

1 epizoda me zbunila ( cak sam trazio na 2 sajtu da potvrdim da je ok ) ocekivao sam pricu kako su dosli do tamo ovo-ono al odmah u centar radnje dok se kasnije kroz seriju sve otkriva, Iki me iznenadio na pocetku...

Idemo dalje XD
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#15
U junu izlazi CGI film (specijal) namenjen fanovima povodom 25 godina fransize, navodno bi trebao da obuhvata deo vezan za bitku 12 hramova. Ne znam koliko ce uspeti da odrade to posto ceo arc u seriji oduzima 33 epizode.

Sve u svemu sumnjam da ce neko ko nije pratio seriju uspeti da pohvata sve ali videcemo, vidim u traileru da se pokazuje i deo sa Aioliom i njegovim prvim susretom sa brozanima kao i neke scene van 12 hramova pa mozda nekako odarade da ima smisla i onima koji nisu pratili seriju.

Nisam bas fan CGI kada je anime u pitanju i uglavnom ga izbegavam ali ovo se gleda (iako me se ne svidja kako su likovi odradjeni).



[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#16
A pogledace ce ,ipak je Svetac Seiya.Inace meni se dopao Macross Zero...i Plus isto.
"Unbearable isn't it? The suffering of viewers, the agony of watching english dubbed anime.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)