Mizu no Kotoba
#1
[Image: mizu.jpg]
Tip: Special
Epizoda: 1
Produkcija: Studio Rikka
Žanr: Drama, Sc-Fi, Psychological
Trajanje: 9 minuta

Opis:
Nekoliko ljudi provodi večer u jednom kafiću. Dvije djevojke, dva muškarca, štreber i mladić koji je upravo prekinuo sa djevojkom. Konobarica započinje razgovor sa njime i upučuje ga do slikarske ploće da pogleda nešto. U isto vriejeme, drugi gosti počinju primječivat čudne stvari.

Komentar:

Vrlo simpatično dijelo koje podsječa na bakemonogatari. Gosti u kafiću pričaju jedni sa drugima. Svaki par je ispričao svoju priču u tih 9 minuta. Rekao sam da podsječa na bakemonogatari zato što likovi pričaju vrlo brzo, a scene se isto tako brzo mjenjaju. Meni se ovo mini dijelo i više nego svidjelo, zato preporuka svima koji OPET žele nešto novo i neobično.


Reply
#2
Šta reći, koju posluku porati XD
Za tih 9 minuta i 5,6 sekundi opasno me podsjeća na "Eve no Jikan" koji je takodje strasno kratak, ali ne ovoliko XD
[Image: sig18.png]
Reply
#3
Aha, pošto se cijela radnja odvija u kafiću, a konobarica je skoro pa identična onoj iz Eve no Jikan. I još ima robota u priči Big Grin
Reply
#4
Da, bas htedoh reci kako lici na Eve. Zapitah se da nemaju neke veze (studio, autor?)
Takodje me ovaj anime podseca na kratke stvari koje tradicionalno radi studio 4C.
Reply
#5
Isti studio (Rikka) i direktor (Yoshiura Yasuhiro).
Ali kažem, prije me na bakeomongatari podsjetilo, tek onda na eve no jikan.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)