Togainu no Chi
#1
[Image: 26808.jpg]
Tip: TV
Epizoda: 12
Žanr: Akcija, Sc-Fi, Shounen Ai
Opis:
Nakon devasturacije u trećem Svijetskom Ratu, Japan je raspodjeljen na dva dijela. Nekoliko godina nako završetka rata, jedna kirminalna organizacija nazivom Vischio je preuzela kontrolu nad gradom Toshima, nekadašnjim Tokyom, glavnim gradom Japana. U Toshimi se održava igra nazivom "Igura". Glavni lik ove serije je mladić imenom Akira. Akira je incidentom slučaja, ili tako rečenih namještaljka, prograšen kriminalcem. Sad kad je uhapšen, u njegovoj zatvorskoj čeliji se pojavljuje misteriozna žena, nudeći mu slobodu pod uvijetom da sudjeluje u "Igura" igri. Kako bi pobjedio igru, Akira mora poraziti najjačeg igrača igre, odnosno kralja igre. Dalje priča prati Akiru pokušavajući preživjeti u tom gradu prepunog kriminalaca, gdje je jedini izlaz poraziti kralja ili biti ubijen.

Komentar:
Anime je bio tako dobar, sve dok nije krenuo prvim putem. Ideja sa gradom u kojem nema pravila, gdje je preživljavanje cilj je bila savršenstvo. Napušteni grad u kojem opstaju samo najjači je bila odlična ideja o kojoj je svatko barem jedanput maštao. Šteta što se na kraju počelo svodit sve oko droge. Ovo je mogao biti tipično Shounen i survival anime, ali priče oko droge i pojedinih likova su sve pokvarile. Kraj ili nisam shvatio ili je glup do bola.
Reply
#2
(2013-03-15, 20:20)sajber Wrote: Kraj ili nisam shvatio ili je glup do bola.


Ceo anime je glup do bola. XD Jedan od najgorih animea koje sam ikada gledao, inače je shounen-ai. Big Grin Mnogo me je nervirao glavni lik valjda se zvao Kei koji je muška verzije Orihime i gore. I CEO ANIME JE TAKO EMO
Reply
#3
meni je također bio maksimalno bezveze..ista stvar kao što je sajber napisao...sama priča je imala potencijal no anime se pokazao kao čisti šrot...nisam mogla vjerovat' da mogu tako zaj.....likovi također...jedino mi je Gunji fora tip(s onim brutalnim oštricama i tetovažama :3), no lika prikažu maksimalno 3x..kako god.,ne isplati se gledat' ... jedan od većih gluposti koje sam do sada pogledala! toliko je loš da ti dođe da zaplačeš XD eto.. takav dojam je anime ostavio na mene..al' možda bi se nekima svidio :'D
[Image: 76561198202735940.png]
Reply
#4
Manga još uvijek izlazi i čini se da ju anime ne prati. Značilo bi da je sve izmišljeno, osim likova. Inače, na MAL-u, za mangu piše Shoujo, lol
Reply
#5
Anime nema veze sa mangom zato sto su oba adaptacija vizuelne novele. Ako hoces originalnu pricu onda citaj novelu (koja verovatno nije ni prevedena haha)
[Image: 76561198041329936.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)