Dennou Coil
#1
[Image: 12711.jpg]

Dennou Coil (AniDB|MAL)

Genre: Elementary School, School Life, SciFi, Tragedy, Virtual Reality

Plot/Summary
Quote:In this future, a mobile phone like technology has people wear special visors to superimpose coordinated, instant virtual images over the top of their everyday real world. This cyberspace layer, "space", interacts perfectly as you move about or touch things. It even allows children to have advanced Tamagotchi style cyberpets (very tidy!), or to make video calls using simple hand gestures alone.

However, something is happening in Daikoku which the adults have not yet noticed. Cyberpets go missing, dangerous spherical robots patrol the skies and a mysterious gigantic character named Satchii seems connected to it all.

When 6th grader Yasako moves to Daikoku to be with family, her beloved pet goes missing too, and she is drawn into the affairs of a 'Cyberpet Recovery Agency' run by the local children.

Comment:
Vrlo unikatno ostvarenje, prica se odvija u nekoj blizoj buducnosti gde su ljudi integrisali virtuelni svet u svakodnevni zivot pomocu specijalnih naocara koje nalikuju trenutnim kompjuterima sa naprednim funkcijama samo sto nemaju potrebe za energetskim napajanjem, dopunjavanjem baterija i sl (koliko sam ja spazio barem). Pre nekog vremena je sproveden prvi test run ovakvog cyber okruzenja u Japanu, tako da ovo i nije toliko daleka buducnost verovatno.

Sto se price tice, Yuko Okonogi poznatija medju prijateljima kao Yasako doseljava se u novu sredinu gde se dogadjaju cudne stvari vezane za cyber okruzenje i nekoliko ljudi su povezani sa time. Jedna od tih osoba, Yuko Amasawa (Isako) takodje je povezana sa tim dogadjajima, ona krece da pohadja istu skolu kao i Yasako i kasnije se kroz tok price vidi zapravo koliko su njih 2 povezane sa problemima koji se dogadjaju. Ima drame ali ne i tragedije nesto preterano kao u npr Bokuranu, malo me je podsetila prica gde se deca povezuju sa ozbiljnijim incidentima na taj naslov.

Dizajn likova je malo cudniji od onog sto obicno vidimo u anime-u ali je lako navici se, dodatno kada se uzme u obzir jako dobra animacija koje ima u ovom naslovu. Muzika je takodje top notch, sve je odlicno ukloljeno u celinu gde je dosta paznje posveceno sitnim detaljima vezanim za taj gradic i samo cyber okruzenje.

Malo sam bio skeptican na pocetku koliko ce mi se ovaj naslov zaista dopasti posto deca hakeri i nisu delovali kao nesto perspektivno ali se pokazalo kao odlicna i prizemna fikcija sa zadiranjem u filozofiju i simboliku po malo. Jako se obratilo paznju na tehnicke detalje i skoro nista nije prepusteno slucajnosti (ostavljeno da zjapi kao plot hole), ovakvo okruzenje je ono cemu vecina ljudi stremi i sa dobro zaokruzenim krajem ovom ostvarenju treba pruziti sansu svakako.

- - -

2010. maj, nakon promisljanja, imam verovatno jos i bolje misljenje o ovom naslovu nego sto je to bilo nakon prvobitnog gledanja, Top Tier naslov u svakom pogledu.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)