Karas
#1
[Image: 18521.jpg]
Tip: OVA
Epizoda: 6
Žanr: Akcija, Fantazija, Sc-Fi
Trajanje: 50 minuta po epizodi
Opis:
"Svijet ljudi i demona se preklapaju, ostavljajući ljude da nesvjesno hodaju niz istu ulicu kao i demoni, koji su skriveni ljudskom oku. Yurine, naizgled mlada djevojka i njen sluga „Karas“ dugo su vremena održavali ravnotežu između ta dva svijeta, spriječavajuči demone da se mješaju u ljudske živote. Sa vremenom su ljudi zaboravili i prestali se bojati demona. Zgrožen tom ljutskom arogancijom, dosadašnji Karas okrenuo se protiv zakona kojeg je do tada poštivao, i u svom ljudskom obliku, pod imenom Eko, stvara stvara vojsku Mikura (mehanizirani demoni) i priprema se za napad na ljude grada kojeg je do tada štitio. Mladić po imenu Otoha nasljeđuje Karasove moći i uz pomoć nove Yurine kreće u zaustavljenje Eka i njegovog plana koji bi narušio balans između svijetova."

Komentar: OVA mi se svidjela, ali ne pretjerano. Radnja je komplicirana, a borbe iako su odlično urađene, nisu mi uspjele privući pažnju. Ipak, bilo je fora gledati po prvi put ovako svjetlucav anime. Čudi me da nije zabranjen u nekim državama, s obzirom koliko je svjetlucavo. Onaj tko voli hrpetinu efekata i ludih borba, svakako neka si pogleda ovo. Ja sam mu dao 5/10, ali to može samo značiti da će vama biti za veću ocjenu ^_^
Reply
#2
Gledao pre par godina posto je u fazonu Kamen Rider-a. Nije mi se preterano dopao.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#3
Pogledao sam prvu epizodu pre 4-5 god i animacija je bila odlična, ali nisam se dovoljno zainteresovao da nastavim.
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#4
Gledao davno dok su bile izasle tri epizode i bila je prica da jos tri treba da izadju (tada sam jos dobijao stvari sa DVD-jeva, pa nisam toliko bio u toku XD). Meni iz te tri epizode ama bas nista nije bilo jasno sto se tice price, ali mi je bilo jasno da mi se anime ne svidja Toungue
Reply
#5
Meni se svideo crtez i animacija, ali prica ne bas, iako je imala kul zamisao, ne svidja mi se nacin na koji je realizovana i akcione scene su bile previse isforsirane, u zelji da impresioniraju su izveli tesko preterivanje kakvo se moze videti u fajterskim igricama i slicno...ono sto se fino uklapa u anime je muzika...
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)