Riki-Oh
#1
[Image: 25504l.jpg]

"A Retelling of the prison arc of the manga RIKI-OH!

The story follows Saiga Riki-Oh, a young man blessed with inhuman strength. After taking revenge against a yakuza boss who was responsible for the death of his girlfriend, he ends up in a maximum security prison owned by a private organization."

MAL OVA1|MAL OVA2|AniDB OVA1|AniDB OVA2

Type: OVA, 2 episode
Year: 25.06.1989-24.08.1990
Categories: Super Power, Action, Law and Order, Manga, Violence
Original Work: Saruwatari Tetsuya, Takajou Masahiko
Direction: Dezaki Satoshi
Character Design: Seo Yasuhiro
Music: Nakajima Yuuki
Animation Work: Magic Bus

Slike:
[Image: riki-oh-storyofrickyo3fujc.jpg][Image: riki-oh-storyofrickyotvu49.jpg][Image: riki-oh-storyofrickyo48usr.jpg][Image: riki-oh-storyofrickyoh5u8i.jpg]
[Image: riki-oh-storyofrickyopeu9s.jpg][Image: riki-oh-storyofrickyo67u2r.jpg][Image: riki-oh-storyofrickyo7kutp.jpg][Image: riki-oh-storyofrickyooiuc3.jpg][Image: riki-oh-storyofrickyo2iuhd.jpg]

Komentar:

Gledljivo jeste bilo, i brzo su prosle epizode. Ali... OVA je prilicno losa bila. Nisam mnogo ocekivao, ali sam barem ocekivao "scene" po kojima je manga i poznata. Kad ono, nasilje je prilicno blago bilo. U screenshot-u se moze videti jedina takva scena, a trebalo je biti mnogo takvih, i trebale su oci da ispadaju na sve strane.

Prva epizoda prati prva dva volumea mange, odosno prvi arc, ali je dosta izmenjen. Cak su i izmenili glavni razlog zbog kog je Riki Oh dosao u zatvor. Neke promene cak nisu ni imale smisla i izbacili su par manje bitnih likova. Druga epizoda prati drugi arc iz mange, ali je mnogo izmenjen i prebrzo se odvila radnja. U drugoj epizodi je vec bilo malo vise nasilja, ali opet slabo u odnosu na mangu.

Mozda je neko gledao kineski igrani film Riki-Oh. Prva OVA prati istu pricu kao taj film, samo sto je film "detaljniji" i zadrzao je sve, bas sve nasilne scene iz mange, poput one kad lik isece stomak i krene da gusi Riki Oh-a svojim crevima. Toga ovde nije bilo. Sta znam, mozda sam "previse" ocekivao, ili jednostavno ocekivao violence OVA-u, pa mi je zato losa OVA.

OVAe ne preporucujem ljudima koji su citali mangu, posto je stvarno losa adaptacija. Oni koji nisu citali, mogu probati, ali bih pre preporucio igrani film i mangu (koja je odlicna).
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#2
riki oh...ken oh?
ima neke veze sa ovim ZZ?
a svakako fighthing-violence...mora se gledati
[Image: 33z5xsi.png]
Reply
#3
Citaj mangu, 100% ce ti se svideti. Nema veze sa Hokuto no Ken, ali je dosta slican. I ovde lik ubija ljude na slican nacin, samo detajnije. Ovde ne eksplodiraju, nego im otkine pola glave ili udari pesnicom lika i ispadnu mu organi iz stomaka. Doduse OVA je dosta cenzurisala i izbacila. Ako volis kineske martial arts filmove, mozes pogledati Riki Oh film. Vernije prati mangu i prilicno je detaljno. Mnogo je bolje od OVA-e haha.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#4
pa s obzirom da i treniram kinesku borilacku vestinu...svidece mi se Smile
pa bas sam i mislio da ima neke veze sa HnK iz onoga kako si opisao....
ubaio obe stvari za citanje i gledanje...pa cemo videti
[Image: 33z5xsi.png]
Reply
#5
Pročitao sam 4 volume-a mange i bila je cool, planiram da nastavim. Nisam želeo da gledam bilo kakve adaptacije jer sam se plašio da će mi uništiti utisak koji je manga ostavila.
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#6
Pretpostavio sam da je neka OVA u pitanju kad sam video naslov teme posto ne mogu da zamislim onu kolicinu krvi, organa i over-the-top nasilja u nekom full time animeu. Od toga bi crkavali ekrani. Definitivno citajte mangu ako niste (i ako mozete da svarite to XD)
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)