Saber Rider and the Star Sheriffs
#1
[Image: saber-rider.jpg]

Godina snimanja: 1984-1985
Broj epizoda: 52

U dalekoj budućnosti ljudi su napustili Zemlju i nastanili se po celom univerzumu, stvarajući Novu granicu čovečanstva (New Frontier). Sa ciljem zaštite ovih novih naseobina i održavanja reda stvorena je Zemaljska konjička komanda (Earth"s Cavalry Command). Konjička komanda je vojna organizacija. U njoj postoje specijalne jedinice pod nazivom Zvezdani šerifi (Star Sheriffs). Oni služe kao terenski agenti, istražuju zločine i sprečavaju ih. Pod njihovu nadležnost spada cela Nova granica.

Recenziju možete pročitati na Saber Rider and the Star Sheriffs
Reply
#2
^ne verujem...pa ovo sam gledao ko klinac XD
i kad sam hteo da odgledam nisam znao kako da nadjem ovaj anime.
evo sad mi zvoni oppenning "Saaaaberrrrrrr Riiiiderrrrr!" XD
[Image: 33z5xsi.png]
Reply
#3
Jedino sto ces tesko naci japanski dub, 90 posto linkova su sinhronizovani na engleski, ali to sto kazes, kao klinac secam se da sam svake subote i nedelje strpljivo ischekivao na trecem kanalu da gledam svaku epizodu i sve i jednu sam snimao na kasete, posle su te kasete izlizane bile, pogotovo one sa poslednjih epizodama, za to vreme za mene je to bio najbolji crtani na svetu Smile posle njega je odmah isao i Voltron, ali on mi je bio na drugom mestu Smile
Dodacu samo uz sve ovo da ovaj anime ima jednu od najboljih spica ikada, ne znam da li je ovako u originalu, ali ako su ovo Ameri odradili, onda good job this time! Big Grin

http://www.youtube.com/watch?v=LKxWl4PcBY4
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#4
Dub sigurno necu gledati, a izgleda da niko nije zainteresovan ni da prevede seriju. Oh well, tu su barem rawovi haha.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#5
Elerane nisu sinhronizovani, cela serija je izmenjena. U Bismarcku negativci kada se ubiju umiru, ne prebacuju se u dimenziju pare. Fireball je glavni lik. Dosta epizoda je izbačeno. Redosled pretumban. Stvoreni novi likovi za Saber Rider. Nije kao Robotech-SDF Macross sa gotovo nebitnim razlikama.

Inače Bismark nigde nisam našao sa eng titlovm. Ili je japanski raw ili je nemački dub.

Original opening
http://www.youtube.com/watch?v=WA8OYMwqkM8
Reply
#6
(2013-03-18, 01:03)Eleran Wrote: Jedino sto ces tesko naci japanski dub, 90 posto linkova su sinhronizovani na engleski, ali to sto kazes, kao klinac secam se da sam svake subote i nedelje strpljivo ischekivao na trecem kanalu da gledam svaku epizodu i sve i jednu sam snimao na kasete, posle su te kasete izlizane bile, pogotovo one sa poslednjih epizodama, za to vreme za mene je to bio najbolji crtani na svetu Smile posle njega je odmah isao i Voltron, ali on mi je bio na drugom mestu Smile
Dodacu samo uz sve ovo da ovaj anime ima jednu od najboljih spica ikada, ne znam da li je ovako u originalu, ali ako su ovo Ameri odradili, onda good job this time! Big Grin

http://www.youtube.com/watch?v=LKxWl4PcBY4

kako sam razvio kez od uveta do uveta kad sam cuo opening XD
stavio da se skida...ima vala 12 gb
pa i meni se cini kada je to islo na trecem kanalu ,da nije bio japanski dub
[Image: 33z5xsi.png]
Reply
#7
amerčka verzija je bila na 3k-u, nzm mnogo sam voleo Sablju kao mali i gleda neke ep po više puta. imam daj eng dub na hdd-u i probao sam da gledam i sve je nekako naivno, a RAW ne mogu da gledam
Reply
#8
A od kada nisam ovo gledao jbt vec i zaboravio na njih, bas ko sto Eleran kaze nekada na 3 kanalu ovo i Voltron al onaj stari ne ovaj shit sto su preradili i posle ubacili Granzot XD
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#9
Meni samo nije jasno kako niko od ovih silnih grupa ne prevede Bismark. Saber Rider je dosta popularan, ima puno ljudi što žele da vidi i original koji je dosta superiorniji.
Reply
#10
a ko da prevodi? kda ima lakše neki krš da prevode
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)