Genshiken 1 i 2 + OVA
#1
[Image: Genshiken.jpg]

Godina snimanja: 2004 i 2007
Broj epizoda: 12+12+3

Genshiken je anime koji nam pruže lep uvid u otaku kulturu. Radnja serijala se vrti oko fakultetskog kluba, oko organizacije čiji su članovi opsednuti animeom, mangom i video igrama (pronalazite se?). Njihove dnevne aktivnosti uključuju održavanje kosplej fotosešna, crtanje doujinshija (mange za odrasle sa likovima iz poznatih anime serijala) i kupovanje istih na ComicFestu, igranja eroigara, kao i tolerisanje prisustva Saki, devojke jednog od članova koja se ježi na otakuizam svoga momka. Kako članovi odrastaju, tako se nove obaveze nameću njihovom omiljenom hobiju – kakva je sudbina jednog otaku lika, saznajte gledajući ovaj serijal.

Recenziju možete pročitati na Genshiken 1 i 2 + OVA
Reply
#2
Kako ne volim kad se ne napiše žanr animea XD

Izgleda super, malo odbija to što je parodia jer imam dojam da ih ljudi ne znaju napraviti kak spada.
U svakom slučaju ću bacit oko na ovo kroz par dana.
Reply
#3
Po mom mišljenju i nije baš parodija, više bih ga opisao kao svakodnevni život otakua. Big Grin Gledao sam prvu sezonu, skroz je ok.
Reply
#4
prva je odlična bila, ali se srozala od OVA i nastavka, ali gledljivo. čeka se nova sezona koje će uskoro
Reply
#5
Odličan anime. Vrlo zanimljiv pogled u život otaku-a. Nisam baš fan hentai i doujinshi, ali mogu da se poistovetim za neke druge stvari i ukuse.
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#6
Zanimljiv anime, pogotovo prva sezona, ja bih ga svrstao u slice of life naslov, odlicno mi je bilo isto sto su igrali guilty gear kada su se fajtali u igricama Big Grin Drugu sezonu je pokvarilo samo jedna sitnica, a to su one amerikanke Undecided
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#7
Odlicna komedija. Ko se smatra pravim anime fanom bi trebalo ovo da pogleda.
Iskreno, ne bi bilo lose da ima jos ovakvih animea. Ajde sto su tema otakui, nego i likovi su stariji - studenti a ne srednjoskolci, a drugo sto iako blesavi i mozda karikirani, opet imaju dosta licnosti. Kad ce ta nova sezona?
Reply
#8
Odlican anime danas ga odgleda da bar bude jos koja sezona Smile
[Image: 73os60.jpg]
Reply
#9
Da malo oživim ovu temu. Izašla je i nova sezona već sam odgledao, prilično je dobra Smile Puno smešnih scena, važnih pitanja i neki neobičnih dešavanja. Jedva čekam sledeću sezonu. Samo mi nije baš jasno koliko godina traju ovi falkulteti i ko je koja godina Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#10
^Ja sam krenuo da gledam, odgledao 2 epizode i batalio, razlog, nema vise nijednog muskog lika tako da sam imao osecaj kao da gledam K-ON otaku version. Ne nemoj me ispravljati Omene nema vise nijednog muskog lika XD
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)