Blade of the Immortal
#1
[Image: Blade-of-the-Immortal.jpg]

Godina snimanja: 2008
Broj epizoda: 13

Manji, glavni protogonist ovog anime-a, je besmrtni mačevalac, koji se zakleo da će ubiti hiljadu zlikovaca da bi oprao svoj greh koji je počinio ubijanjem i pokoljem nevinih ljudi i koji se završio smrću njegove sestre. Radi ovog cilja, odlučuje da putuje sa Rin, mladom devojkom koja ga toliko podseća na sestru koju je izneverio. Ona ima svoj zadatak, a to je ubistvo i osveta prema Itto-ryu, naročito prema njihovom vođi, pod imenom Anotsu; jer Itto-ryu je grupa elitnih mačevalaca koji su joj ubili oca i silovali majku pred njenim očima. Ipak, sama besmrtnost nije sama ključ za pobedu; Manjijevo umeće i besmrtnost će biti testirani na razne načine. Da li će Rin uz pomoć Manjija uspeti da izvrši osvetu? Da li će Manji naći spokoj koji traži? To ćete (a možda i nećete) saznati ako pogledate ovaj anime.

Recenziju možete pročirati na Blade of the Immortal
Reply
#2
Secam se da su se ljudi mnogo zalili na seriju i kako je jako lose adaptirano. Ja sam seriju odgledao odmah posle procitanih 5 volumea (koje i adaptira), i meni je fino legao anime. Nije nista specijalno, ali je dobro adaptiran koliko se secam.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#3
Pogledao sam dvije epizode i odustao. Jednostavno mi nije legao i dosadan je. S druge strane, mangu prevedenu na hrvatski kupujem u algoritmu i vjerno je pratim. Jedna od brutalnijih mangi ikada. Ako netko hoće krv, ubijanje, mučenje, silovanje, onda je ovo za njega.

Najbolja scena (iz mange) mi je bila kad su oteli jednu žensku. Tamo su je mučili tako što su joj kucali čavle u noge, i uz to su je silovali njih najmanje petorica. Kad je je njezin kolega spasio, ona ga je pitala: "Jesam li smrdila? To je zato što sam pišala po sebi dok sam bila zavezana".

Ili kad si je tip izbrusio kost koja mu je virila iz ruke (nakon što je odsječena) Te od toga napravio oštricu.
Reply
#4
a ja mislio ne moze biti odvratnije od Hnk....do duse...kad je najgore,oni zacrne sliku Smile

@sajber
nisi mogao lepse scene da opises? Smile
[Image: 33z5xsi.png]
Reply
#5
Pa zar nisam? XD

Nije to ništa, budući da je kao što iz opisa možete pročitati glavni lik besmrtan pa su na njemu rađeni pokusi tako što su rezali djelove njegovog tijela i šivali ih na druge ljude. Kad kažem druge ljude, mislim na njih 100-injak i više.
Reply
#6
moram pogledati,da bih posle mogao da se pitam,
sta ce da radi sa ostatkom zivota kada ubije "samo" 1000 ljudi Smile


[Image: 33z5xsi.png]
Reply
#7
potrefi se ispog svog posta
ali moram reci...
kako je ovo tezzzzak anime...namuci me ova jedna epizoda nikako da se zavrsi
moram da promenim naslov kako bih mogao nekad da odgledam ovo
[Image: 33z5xsi.png]
Reply
#8
I meni je bila teška. Dvije epizode su mi trajale vječno. Pokušaj s mangom, ona je puno bolja. Uostalom, anime je adaptacija nekih 5 vol.
Reply
#9
Čuo sam dosta pohvale vezano za ovaj naslov ali u manga formatu, sudeći po ocenama i svoje mišhljenje o anime-u izgleda nisu baš najbolje uspeli da odrade, nažalost.
Dosta stvari mi nije ni bilo jasno a sam kraj je užaš.
Borbe su manje više ok, Manji je takođe ok lik ali stvarno bi mogao da nauči da koristi katanu, i kako i odakle vadi naoružanje mi nije jasno, bolje da počeo igrati mahjong ili poker, imao bi para za sake Smile i ako ga uhvate da vara ionako ne bi mogli da ga ubiju.

The world is my country, science is my religion.
[Image: 2Rv1u]
Reply
#10
Manga mi je bila zanimljiva, ali anime adaptacija mi se nije svidela, nema taj shmek, ne znam kako bih to bolje objasnio, nisu nista preterano izbacili, ali nekako je sve mlitavo :/
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)