Berserk
#91
Kad nesto nastavljaju da bar ostave istu pozadinsku muziku bilo bi dosta bolje, makar bi malo podsecalo na ono od pre, a ovako
kad promene sve i animaciju i muziku nije uopste isti trip kad gledas. Razocaras se u startu jer nije isti osecaj, a nadao si se mozda
ce biti.
   [Image: 9aaa3d0dedce91097f10ea19853a3a90_480.jpg]
Reply
#92
Bravo Happy, objasnio si. Slažem se sa tobom. Big Grin
Nije bitna animacija već priča. Evo, nakon 5 epizoda Berserk-a, ja i dalje imam želju da nastavim sa gledanjem.
Jedva čekam sledeću epizodu. Al' OST je zaista bullshit. XD
[Image: maxresdefault.jpg]
Reply
#93
@Happy: CGI nije toliki problem, ali kao sto Pilja rece, previse je shounenasto i prevelik akcenat na akciju, a nula na pricu. Brljave i mrljave sa background story koja je jasna samo manga fanovima i onima koji su pogledali stari. I ne znam samo kako mozes tvrdeti da preskacu nebitne ili i drze se kljucnih delova ako nisi citao mangu? XD Ako su vec hteli da odrade format 12-24, onda su mogli da obrade 1-2 story iz arka i vide kako ce proci pa ako dobiju zeleno svetlo nastave dalje. Ima i dalje naslova koji imaju dobar pristup i nisu nuzno maratonci, ali opet se drze mange i izbacuju po jednu sezonu godisnje ili svake dve godine. Sto se budzeta tice imamo zilion moe s h i t koji imaju prvoklasnu animaciju. Da manga nije popularna pa ae, ali daleko od toga da nema bazu fanova koji bi isplatili ulozeni novac. Sto se tice starog, nije sto postotno pratio mangu, ali su ocigledno razumeli samu poentu i srz berserka i te delove oslikali kako treba. A i sto se samog CGI tice u industriji, serem se i na kompletan cgi i short episode formate i kompletnu industriju i pravac u kojem idu. Godisnje 3-4 naslova koja nesto kao valjaju. Doslo je vreme kada se prosek gleda kao "wow" i nije ni cudo. Kad vidim sta urade od materijala kojeg imaju, kao sto su uradili u ovom slucaju, nimalo me ne cudi. Madhouse je jos jedini studio koji meni licno iole valja, a ovo ostalo u kantu za smece.
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#94
Da, očajan je kvalitet ovih novih naslova. Srećom, ima mnogo dobrih starih pa ima šta da se gleda. Big Grin

Dobro je Eleran rekao, uopšte nema cilj ovo, ne znam kuda ovo ide. Prosto nije ni 2% starog Berserka. Nego eto, odgledaću čisto iz poštovanja prema starom. Možda se desi neko čudo pa kasnije bude solidan. XD
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#95
A ja pa suprotno. Iz postovanja prema starom, necu da gledam ovaj novi, nije dostojni naslednik. Smile
Reply
#96
@Vele: Taj neki slican rad je i kod mene. Iz nekog fandoma prema starom i mangi, gledam ovaj cisto da vidim how the mighty have fallen. Slican razlog zbog kojeg sam i citao bleach XD

Sto se tice CGI, da je to problem, onda sam avatar i signature koji imam ne bi bili tu Smile
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#97
Hahaha zaista, prvih desetak epizoda Kingdoma imaju najgori CGI ikad. Malo ko je preživeo i video kako se od nečeg odbojnog razvija odličan anime. XD
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#98
Evo i ja odlgledao 4. epizodu. I to zato sto sam se smarao dok sam cekao da mi se skinu neki filmovi (Barefoot Gen i onaj Wings of Honneamise) pa rekoh aj da gledam. Inace, nema veze sto je CGI, nego sto je tako lose uradjen. Stvarno je katastrofa. Kao da mi koci video, da koci stream.
Reply
#99
Pogledao ovaj novi Berserk.
Samo da kažem da nisam čitao mangu, tako da ne znam koliko dobro je ispraćena priča iz nje. Elem, videh mnogo negativnih i loših komentara, ali svejedno sam se bacio na gledanje. Zanimalo me je kako će priča dalje ići, tako da mi uopšte nije bilo dosadno dok sam gledao. Priča i likovi su jedino što mi se svidelo u novom Berserku. E sad, animacija... pa, navikao sam se posle 2-3 epizode, ali moglo je to mnooogo bolje da se odradi. Sad kad pustim bilo koji film iz trilogije od studija 4°, vidi se da su oni dosta bolje odradili animaciju, iako smo tada kukali za CGI. Ali, postoji još nešto što mi se nije svidelo a to je komedija. Nekako mi humor i Berserk ne idu; kao da su radili neki šonen naslov (to se odnosi i na opening). Ima tu još par sitnica, ali, sve u svemu, gledljiv je i može ga pogledati svako ko ne prati mangu. Oni koji čitaju, mislim da će se samo razočarati.

6/10

Barem ima jednu kvalitetnu pesmu


Reply
Kako je to lepo nacrtano... umetnički precizno i divno, a ovamo napraviše CGI anime.
Za žaljenje. Razočaran sam. I nema ni jedan dobar OST, sve je to smeće.
[Image: maxresdefault.jpg]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)