Air Gear
#1
[Image: 18227.jpg]

Godina snimanja: 2006
Broj epizoda: 25


Jedan od najvise "Underrated" animea koji je po meni cisto blago. Je li neko gledao ovaj anime (citao mangu) i kakvi su vasi utisci o tome + sta vise volite, dub ili sub ovog animea ? Big Grin

Plot Summary: Minami “Ikki” Itsuki, is a student and a delinquent. Also known as the “Unbeatable Babyface,” Ikki is the leader of the youth gang by the name of “East Side Gunz.” Upon his return home after being humiliated by a street gang of Storm Riders called the Skull Saders Ikki discovers a secret hidden from him by his benefactors, the Noyamano sisters. The sisters belong to a group of Storm Riders who go by the team name of Sleeping Forest. Keen on helping Ikki to regain his confidence and pride, they supply him with a pair of Air Trecks (abbreviated as “AT”). Ikki eventually settles his grudge with the Skull Saders, but in the process he receives more than the simple satisfaction of revenge. Determined to experience the sensation of “flight” for as long as he can, our headstrong protagonist is quickly sucked into the mysterious, yet irresistible world of Air Treck.

Radnja sama po sebi i nije nesto posebna, bar ne u pocetku, ali me fascinira nova ideja o motorizovanim rolerima koja se nigde ne pojavljuje. Takodje mi se svidja soundtrack za anime jer je u pitanju fank, nesto sto se ne srece tako cesto u animeima + po mom misljenju dub je 15x bolji od sub-a jer su fore docarane mnogo bolje nego u sub-u, a i glasovi su...kako da kazem: veseliji? XD
[Image: images?q=tbn:ANd9GcToQ-8l2WXibkPoHbGugGj...0HhJtw&t=1]
Reply
#2
Beše zabavan, priča stvarno nije ništa posebno, ali ni u jednom trenutku mi nije bio dosadan. Gledao sam ga odavno, tako da ne mogu da kažem ništa previše konstruktivno, ali šteta što nije duži.
Reply
#3
Nisam gledao anime al me je uvijek privlacio stil crtanja Oogure Itoa ili ti "Oh! Great" da citam mangu, mada mu prica od Tenjo Tenge i nije bila cemu.
Mozda se bacim na Air Gear mangu nekad kad budem imao vremena, pogotovo to sto je zavrsena moglo bi mi da prija
Reply
#4
Steta sto su umesto 2. sezone napravili 3 OVA epizode i zavrsili sa tim Undecided Manga je super, jedino me malo nervira kad na jednu stranicu ubace kilometarski tekst dok objasnjavaju neki trik i kad uvecam da procitam nista se ne vidi lepo XD
[Image: images?q=tbn:ANd9GcToQ-8l2WXibkPoHbGugGj...0HhJtw&t=1]
Reply
#5
(2013-02-16, 21:09)Sayou Wrote: Steta sto su umesto 2. sezone napravili 3 OVA epizode i zavrsili sa tim Undecided Manga je super, jedino me malo nervira kad na jednu stranicu ubace kilometarski tekst dok objasnjavaju neki trik i kad uvecam da procitam nista se ne vidi lepo XD
pa sta ces, OVA ludaci su OVA ludaci
AlexAnime
Reply
#6
Anime je dosta worth, bese to davno gledano, mogli su 2 sezonu napraviti, ali realno, sto se mene tice lepo je odradjen.
Jedan od članova tima typekitworks.

Reply
#7
''Dosta worth'' ? Surprised Really Booou? XD
Ne deluje mi kao anime koji bi mi se dopao, sumnjam da cu gledati.
[Image: bged4w.jpg]
Reply
#8
(2015-07-20, 15:29)D3xter Zoldyck Wrote: ''Dosta worth'' ? Surprised Really Booou? XD
Ne deluje mi kao anime koji bi mi se dopao, sumnjam da cu gledati.
Dexy veruj mi tako sam i ja mislio, komedija ove anime je dosta dobro odradjena xd prvi put kad sam video mislio sam, aa ovo je neki krs kad sam malo bolje odgledao svidelo mi se, no dobro svako ima svoj ukus XD .
Jedan od članova tima typekitworks.

Reply
#9
Ne, nismo se razumeli. Nisam time mislio nista vezano za anime, vec mi je recenica smesno zvucala. ''Dosta worth'' XD
Ne mogu nista reci za anime jer ga nisam pogledao, rekoh samo da mi ne deluje preterano zanimljivo.
[Image: bged4w.jpg]
Reply
#10
Pozitivna stvar koju mogu da kazem o ovom animeu je da se zavrsio na vreme, iako je u pitanju bilo odsecanje price "u pola". Kad se pogleda samo deo price koji je pokriven u animeu, u principu nije toliko lose. Prenabudzene rosule, ulicne bande, pravljenje "ekipe", to su sve stvari koje bi se svidele klasicnoj shounen publici. Autor se pogotovo trudio da sve puca od toga koliko je "kul" i da sve devojke budu izrazito obdarene.

Posle u mangi od ovoga postane neka borba za opstanak covecanstva i drama oko licnih patnji pojedinih likova dok se jurcaju po nekakvom orbitalnom liftu dok im je americka vojska za petama a pomaze im barak obama licno, sa kojim je jedan od likova zamenio um. Uz gomilu emo-drame na sve strane.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)