Crysis
#1
Evo, dobili smo demo, shta reci nego da sam odusevljen, i grafikom, i gameplayom. Odlican naslov...istina zahtevan je, ali izgleda prelepo. Meni radi sve na high na 1280:1024 (samo sam bljutavi post procesing stavio na medium, jer me nervira "motion blur") i frame rate mi je oko 30, shto je i vishe nego dovojno za glatko igranje.
Za one manje upucene Crysis je igra istoga razvojnoga tima koji su napravili i fantasticni Far Cry pre koju godinu. Crysis koristi potvuno nov engine pod imenom cry engine 2, koji nosi neverovatne mogucnosti i podrzava do sada nevidjen broj poligona. Shaderi, fizika, teksture, efekti, high-poly modeli...neverovatno je. Ako imate volje, googlajte malo, videcete i sami. Igra izgleda ko cg, a josh + unosi dosta zanimljivih novina u fps zanr. Nema lazi nema prevare, ocekuje nas pravi hit sledecega meseca...jedva cekam izlazak full verzije.
BTW za zainteresovane imate da skinete demo OVDE (preporucujem evropske servere od 1000mbps). Ali upozoravam vas, bez grafe iz serije 8800/2900, 2 giga rama i dual core procesorom od 4500+ nemojte ni sanjati o high podesavanjima. Ali da se zna, igra i na mediumu izgleda fantasticno Smile
[Image: Crysis2.jpg]
BTW znam da je reklamna slika, ali ovako izgledaju modeli u samoj igri Smile
Reply
#2
Skidam, skidam, skidam, skidam....
[Image: 76561198078674713.png]
Reply
#3
I kakva je akcija? Ima li onda aliena i onih ledenih pustopoljina u džungli?
[Image: harpy211.png]
Reply
#4
Pa sada, shto se tice aliena, nema ih bash puno, mislim pojavi se koji u cut scenama, ali samo na sekund. Ebiga ipak ovo je prvi nivo. Akcija je preterana, predobro je uradjeno to shto mozesh da modifikujesh orzija, menjash modove odela (imash Maximum speed, maximum strength, maximum armor i cloak). AI je odlican, tako da nece biti rambo stila igre, nego ce te morati malo taktizirati (dobro, kada se stavi na easy, onda mozete biti i rambo, ali tesko...). Sve u svemu, odlicno. Postavio bi koji screenshot, ali poshto nema integrisano u igri "take screenshot" nemam volje da palim, gasim igru i da copy/paste u paint...to se mora odigrati, slike su samo slike, ali igra je...extremna, animacije, efekti, shaderi, ma sve zivo izgleda predobro.
Reply
#5
http://www.youtube.com/watch?v=z6-e1Ze_ATg
... iako i snimka nije najbolje kvalitete izgleda fenomenalno

edit: evo najnoviji video http://www.youtube.com/watch?v=3nzMdPwO2Qw
igra izgleda stvarno mocno, tesko ce ovo bit nadmasit bar neko vrijeme Smile
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
Reply
#6
Obrati paznju da datume postavljanja tih snimaka, oba su stara oko godinu dana. Od onda je izasao dx10, i g80, dosta toga je sredjeno i unapredjeno. Shta reci, cekam da goku skine pa da vidimo shta ce on reci Smile
Reply
#7
Za Inuyasha i ostale
Posto vidim da se razumes u kompove sta mislis o Sapphire HD2600Pro 512 DDR3-AGP, ima direcx 10 i pixel srader 4.0, kosta oko 7500-8000 din. Za Crysis kako bi radio na P4 3 GHz i 1 giga memorije mada bi ubacio jos recimo giga ili 2 i ovom 2600pro?
Reply
#8
P4? Hm, neverujem da ce ti raditi dobro...p4 je osluzio svoje josh pre nekoliko godina. Mada nishta nije sigurno, pazi, da sam na tvom mestu, nebi vishe bacao para na tu staru platformu, AGP graficke i ddr1 memorije. Jednostavno - preskupo je. Jeftinije ce te izaci da uzmesh novu maticnu, neki AMD od 64 bita i PCI-e verziju te tvoje grafe, ili mozda 8600gts.
Ali evo da ti odgovorim na pitanje. Slabo da bi se tako naigrao, procesor je preslab, memorija spora, a AGP zastareo. Islo bi ti (mozda) medium, na 1024:768 bez aa...josh nisam ni siguran dal uopshte mozesh igrati crysis na 32-bitnom procesoru. Znam da igra ne podrzava Athlon XP procesore koji tuku p4, ali mozda nisam dobro cuo. Probaj, javi, ali poslusaj me, skupi novac, i casti sebe sa novim racunarem. Neisplati se unapredjivati taj tvoj, bacash pare u jamu.
Reply
#9
OK, samo sto bi ja davao plafon 150e za budzenje ovog mog, ako bi morao da kupujem neki novi malo nadrkaniji komp pre bi za te pare uzeo PS3...
Mislio sam da je za te pare ovo najbolje resenje, jer negde sam citao da je bolje imati vise spore mem nego malo brze, pa sam kontao ako bi imao 4 gb ddr2 spore da bi ti donekle kopezovalo brzinu od recimo 1-2 gb novi brzih mem... A sto si tice graf vec 5 god koristim 9600pro 128mb i presrecan sam sa njom sljakaju i ove nove igre ali ne u punom sjaju vec na 1024:768 na low ili med. A sad ova 2600pro je po meni 4-5x jaca od 9600pro (9600ima 128ddr1 a 2600 512ddr3), jel sacam se kad sam kupovao 9600pro imao sam krs od kompa i gforce 2 od 64mb i nfs underground1 mi je jedva radio na low i kad sam ubacio 9600pro igra je poletela nasvirana na maximum sa svim opcijama, to je bio slucaj sa svim igrama iz tog perioda pa sve do pre godinu ili dve...
Koliko sam skontao iz tog primera za igre je mnogo bitnija graf nego procesor, a kontam da ce mi sa 2600pro leteti ove igre sto su do sada poizlazile a next generation igre mogu da se vuku na low ili med...XD
Reply
#10
Pa sada, nebi se slozio za ps3...malo igara, nepa piratkog cipa...ako hocesh nov zivot u tu tvoju staru konfu, onda uzmi taj 2600 i josh giga rama. Ali novijih naslova, tipa Crysis i Call Of Duty 4 se necesh naigrati. I veruj mi, procesor znaci dosta, mnogo vishe nego shto neki misle, u nekim grama je npr vazniji procesor nego sam GPU Smile
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)