Horor Anime
#71
Higurashi je ok anime. Priča je sasvim ok, likovi su isto interesantni. Više bi voleo da je manje harem-like anime. To mi je bio veliki problem. Ali nije mi jedan od omiljenih animea koje sam pogledao Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#72
Jucer pogledao Corpse Party OVA, i mogu rec da je daleko najbolji horror anime sa klasicnog aspekta horrora sto sam dosad gledao.
Dodje ko jedan 2 satini film, sto u biti i treba da bude horror a ne serija koja te konstantno prepada 13-26 ep, sad druge strane doduse takvi dugotrazni anime zive i od misterija i ne znaci da su losi.
Kod coprse party npr ta misterija koja se zeli prikazati nije bas idealno odradjena tako da u nekom trenutku sam se pogubio sa imenima svih likova sto se pojavljuju i malo mi je trebalo dok skontam ko je ko opet (to je valjda mana sto je relativno kratko a ponekad djeluje pretrpano)
Prednost naravno (kome se to svidja) je sto je OVA i samim tim se sve ama baš sve prikazuje, ima dosta bolesnih gore elemenata i tim upravo prikazuje ono sto zeli da bude -> horror.
Sve u svemu meni ima dosta dobrih pojedinih dijelova gdje sam se stvarno prepao i da su dobro odrađeni.
Inace je rađeno prema igri (gdje je cak i PewDiePie snimio seriju kako je igra Big Grin ) e tu sad postoji mala dilema kako sam citao igra vise zivi od misterije i puno su vise likovi objasnjeni i prikazani njihove osobine nego u OVA, dok OVA gotovo najvise zivi od suprise elementa i gora, ali ukusi su razliciti i nisam igrao igru a ovoj OVA bi dao jednu solidnu 7.5/10
[Image: 76561198098110211.png]
Reply
#73
Higurashi no Naku Koro ni- trenutno gledam i odusevljena sam odma sam se zalepila veceras da zavrsim prvu i odma se bacam na drugu sezonu..nije mi jasno kako nisam ranije naletela na ovaj anime..a da slabo gledam preporuke... jadna moja deca pored mene...XD
nezaposlen um je igralište za đavola
[Image: 23hu6j4.jpg]
Reply
#74
@jella@26 Evo i ja sada gledam taj anime, prvih 4 epizoda su bile fenomenalne.. Kasnije mi je sve konfuzno. Čitam dole komentare ispod anime-a kaže neki lik ako vam je konfuzno odgledajte prvu i drugu sezonu i biće vam jasno.. pa da samo 52 epizode da pogledam i biće jasno. Big Grin
-- bludni tata mata -- 
Reply
#75
XDI ja sam htio počet gledat taj anime no nisam se još uvijek natjerao, a možda i hoću, tko zna. Big Grin
___________________________________________________
Projekti:
             SERIJE:
                   - Pokemon (2023) Horizons: The Series
                   - Sengoku Youko
             FILMOVI: Rascal Does Not Dream of a Knapsack KidDigimon Adventure 02: The BeginningThe Boy and the Heron

Stranice: FacebookMyAnimeListDigimon Balkan, Discord: EpicMan®️ #5166
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)