Warhammer 40 000
#1
"In grim darkness of 40 000st milenium there is only war."

Razmišljao sam da počnem ovo još davno, ali neznam kako da počnem. Svet WH 40k je toliko veliki i toliko opširan da je nemoguće preći i objasniti sve. Ali probaću bar nešto. Vreme je nekih 40 000 godina od sada. Ljudska rasa sada živi u Imperiji koja obuhvata milion svetova. Ljudski život je skoro beznačajan. I bez obzira što u galaksiji živi skoro nemerljiv broj ljudi, oni su tek traći po brojnosti.

[Image: Orks+02.jpg]
Orkovi su jedini koji stvarno uživaju u svom haosu u kome se nalaze. Oni žive samo za rat, ako nemaju nikog drugog, ratovaće međusobno. Njihove invazije su mešavina barske tuče i svetog rata.

[Image: warhammer-40000-eldar.jpg]
Eldari su druga najstarija rasa koja trenutno živi. Nekada su imali Imperiju koja je držala celu galaksiju ali sada jedva preživljavaju. I dalje su jedna od tehnološki najrazvijenijih rasa. Ali vreme provode spletkareći, pokušavajući da prežive. Tokom svog vrhunca svesno ili nesvesno napravili su novog Hao boga. Perverzije, ljubavi i mučenja.

[Image: Tyrant.JPG]
Tyrinadi su ekstra galaktička pretnja. Onis u dinosaursi, bube i ko zna šta već. Ponašaju se kao košnica pčela i rij skakavaca u isto vreme. Njihov broj je naizgled neograničen. Već su opustošili 12 galaksija i sada dolaze po mlečni put.

[Image: Warhammer-40k-Space-Marine_Box-Art_360h1.jpg]
Space Marines su najpopularniji i najpoznatiji likovi 40k univerzuma. Genetcki i biološki unapređeni vojnici u oklopima su najbolje što čovečanstvo može da ponudi. Spremni su da daju život u odbrani čovečanstva.

Ima još, ali to ću malo kasnije.
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#2
Whoo, nice, W40k. Jedan od mojih omiljenih fantasy univerzuma Big Grin Igrao sve igre za pc sto su ikada izasle, citao dosta o lore. Izuzetno zabavno if you can get into it.

Mozda i ja postavim malo o Space Marincima kasnije, ipak oni su mi fav "rasa" Big Grin
Reply
#3
Sad napokon ima neko ko zna šta znače moji avatar i sig Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#4
Ja bih pomenuo i da je igrica nastala po uzoru na "društvenu igru" Warhammer 40k koja seže do davne 1987, a igra se uz pomoć kockica i lenjira, ručno bojenim figurama ( a Warhammer 40k je opet nastao po Warhammer Fantasy Battle iz 1983, smeštenoj u fiktivno viteško doba)

Warhammer 40k
[Image: eldar.jpg]


Warhammer Fantasy Battles
[Image: m1090013a_P1Mb1.jpg]


Za Omenov avatar sam tek sad provalio :O

Btw
[spoiler]BLACK TEMPLAAAAAAAAAAARS Love[/spoiler]
[Image: daftpunk2o.jpg]

Reply
#5
(2012-12-03, 22:30)Oblando Wrote: BLACK TEMPLAAAAAAAAAAARS Love

I am more of a Blood Ravens person myself Toungue

[Image: th_55150_screenshots_2012-07-14_00001.jpg]

For the emperor! Big Grin
Reply
#6
(2012-12-03, 22:30)Oblando Wrote: Ja bih pomenuo i da je igrica nastala po uzoru na "društvenu igru" Warhammer 40k koja seže do davne 1987, a igra se uz pomoć kockica i lenjira, ručno bojenim figurama ( a Warhammer 40k je opet nastao po Warhammer Fantasy Battle iz 1983, smeštenoj u fiktivno viteško doba)

Warhammer 40k
[Image: eldar.jpg]


Warhammer Fantasy Battles
[Image: m1090013a_P1Mb1.jpg]


Za Omenov avatar sam tek sad provalio :O

Btw
[spoiler]BLACK TEMPLAAAAAAAAAAARS Love[/spoiler]

Ovo i treba da je posvećeno 40k svetu uopšteno. Svim aspektima. Možda neskupljam minijature, stvarno su preskupe, ali volim lore ili fluff kako ga popularno zovu.

For me I like the Harlequins Big Grin
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#7
Blood for the blood god.Elem Fabius Bile mi jedan od zanimljivijih likova iz 40k univerzuma plus Fallen Angels sa cool guy Cypher.Ranije smo drugar i ja pravili malo terene od stapa i kanapa uz primere iz casopisa Beli patuljak(White dwarf).








"Unbearable isn't it? The suffering of viewers, the agony of watching english dubbed anime.
Reply
#8
(2012-12-03, 23:06)Marko06 Wrote: Blood for the blood god.Elem Fabius Bile mi jedan od zanimljivijih likova iz 40k univerzuma plus Fallen Angels sa cool guy Cypher.Ranije smo drugar i ja pravili malo terene od stapa i kanapa uz primere iz casopisa Beli patuljak(White dwarf).

Servant of the great enemy! Smile

OK da napišem nešto još malo o drugim rasama.

[Image: Dark-eldar.JPG]
Dark Eldar. Dok su ostali Eldar-i odlučili da napuste način života pre njihovog pada, DE su nastavli i postali sve gori. Uživaju u mučenju i zlostavljanju. Njihova ekonomija, zabava, čak i umetnost zavisi od patnje i bola nesrećnih robova uhvaćenih tokom napada. Jedini razlog zašto nisu velika sila, bez obzira na sve što imaju, kao oružije koje pravi crne rupe, veliko kao obična torba, je što ih to neinteresuje.

"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)