Tokyo Godfathers
#1
[Image: 15246l.jpg]
AniDB
ANN
MyAnimeList

Quote:In Tokyo Godfathers, three homeless people - Gin, a former professional bicycle racer; Hana, a transvestite; and Miyuki, a run-away young girl - live together in Shinjuku, Tokyo. On Christmas Eve, the three discover a baby girl at a garbage dump. They head for the brighter parts of the city, where people are enjoying the holiday festivities, to look for the baby's parents. While the three search for the parents, uncanny luck results in their meeting other people while their adventures with the baby continue. Will the baby lead these three protagonists to their destiny? This small adventure lets each of the trio confront their own lives, which they almost threw away, while maintaining their dignity and happiness under unfortunate circumstances.

Odlican, ali bas odlican anime film, kao i sva dela Satoshi Kona. Mozda ce ovo cudno zvuciti, ali ovo je ubedljivo najbolji bozicni film koji sam ikada pogledao, a iste uopste ne volim. Jedan od najemotivnijih, pa i originalnijih prikaza tri skitnice ciji se zivot menja skoro iz korena, kada nadju napustenu bebu. Rezija i scenario odlicni, kao i uvek kada su u pitanju dela Satoshi Kona, likovi fenomenalni, a pogotovo Gin ciju smo background pricu nekako najbolje upoznali, pa i proziveli i sve to prati prelep stil, sasvim solidna animacija i lepa i opustajuca muzika. Sve u svemu, jedan od retkih filmova u kojima sam iskusio s jedne strane lepotu, veselje i smeh, a opet sa druge strane tugu, setu i losu stranu zivota. Stvarno, jos jedno remek-delo ovog genija, koje moze lagano da stoji rame uz rame sa Millennium Actress-om.

10/10
Reply
#2
Odlican film, mada davno sam ga gledao. Moracu da pogledam da li postoji neka HD verzija pa u skorijoj buducnosti ponovo da ga odgledam. Smile
Reply
#3
Upravo pogledao, super mali flick! Dotice odrasle teme na lagodan nacin, i docarava "caroliju" praznika (na vise nacina nego sto bi prvobitno mislili) Smile Malkice mracan da bi bio film za lagodno gledanje, ali ga ipak preporucujem Smile

Happy endings ftw Big Grin
Reply
#4
Da odlican, prvi koji sam gledao od Satoshi Kona. Mislim da sam najvise plakao od smeha na scenu kada se hitna zapuca u prodavnicu i lik izadje iz hitnih kola sav uslogiran i kaze "Zovite hitnu pomoc!" Izmamio mi je tako jak rofl da sam vracao scenu jedno 5-6 puta Smile
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#5
^ Da, ta scena je bila epic. Ali, meni je najjaca ona scena na groblju kada se Gin napije. That was so priceless. Big Grin
Reply
#6
Mogao bih ponovo da ga odgledam, baš mi se dopao.
Reply
#7
Baš pogledoh ovaj film. Predobar je, a humor je bio super. Bilo je par smješnih scena, ali su vrhunske. Napokon nešto da nije bacanje loših šala.

9/10
Reply
#8
Upravo sam odgledao ovo. Dobar je, kako je počelo mislio sam da ću se smoriti, ali od kada su našli onu bebu sve je bilo bolje i bolje. Ima dosta smešnih scena, a naročita mi bila ona kada Hana oplakuje onog dedu misleći da je to Gin XD Animacija mi je bila čudna, ali simpatična. Ocena 8/10

Sad mi od Satošija ostalo samo Millenium Actress, a posle ću videti za ostale njegove naslove.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)