Akira
#11
ODggledah i ja ovaj klasik. Krenuo je neverovatno , animacija me odusevila (rastura i dalje ) , mnogo detalja, muzika, sam realan crtez, sve to dopronosi uzivanju u ovom animeu, svideo mi se taj postapokalipticni svet. Nisam ocekivao da ce anime biti onoliko brutalan niti da ce krenuti u onm smeru. Ideja price je dobra , nesto na foru one price da koristimo samo 5 % mozga i sta bi bilo kad bismo polomili te okove(mada su mi bili previse mocni,lete po svemiru Big Grin ), evolucija bla bla. Anime nije dosadan i stalno se nesto desava , mada sam stekao utisak da je previse zbrzan i da su zbog toga neke stvare neobjasnjene (kako je doslo do nastanaka AKire i ostalih, zasto zele da ih kontrolisu ,samo zbog rata i moci ili ima nesto drugo itd..) S
@Dream Omen..
Slazem se oko ovoga, ovo je i meni zasmetalo, mislim jedan klinac sa motorom zamalo nije ubio Tetsua , a on pre toga unistio silne divizije, tenkove itd. Likovi su mi bili okej, imali su ono sto trebaju. prva polovina anime-a je bolja od druge , imao sam osecaj da su u drugoj samo hteli sto pre da zavrse anime kako su ga zbrzali. Glavni utisak ovog anime-a je ta atmosfera, beznadje, postapokalipticni svet. Ocena 8/10.
Reply
#12
Mozda ce izgledati kao da nema veze sa temom, ali mislim da na sveukupnu ocenu treba uzeti i kada je radjen. To je detalj koji uvek uzimam u obzir kod old school naslova, jer tada se neke stvari nisu uzimale zdravo za gotovo kao danas po pitanju ideja i same radnje. Kada mi neko kaze za neki anime iz pocetka 80-ih ili kraja 70-ih da je prepun klisea, pomislim u sebi, ok klise na sta jbt? XD Valjda su novi klise na te starije, ali to je bar kako ja gledam na sve to Smile
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#13
Samo zato sto je star, ne mora znaciti da ne moze biti klise. Anime serije postoje jos od 60ih. Vecina prevedenih mecha naslova su medju boljima na primer, ali imas i brdo naslova koji su previse klise jer su svi zeleli da kopiraju uspeh Mazingera i Getter Roboa.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)