Lupin the Third: Mine Fujiko to Iu Onna
#1
[Image: lupinfujikotoiuonna.jpg]

AniDB
ANN
MyAnimeList
Wikipedia

Quote:Many people are falling prey to a suspicious new religion. Lupin III infiltrates this group, hoping to steal the treasure their leader keeps hidden. There he lays eyes on the beautiful, bewitching woman who has the leader enthralled. This is the story of how fashionable female thief Mine Fujiko first met Lupin III, the greatest thief of his generation.

Dugo, ali bas dugo vremena sam nameravao da se upustim u Lupin III fransizu, ali me je njena velicina odbijala, pa sam to tek konacno uradio ovim najnovijim izdanjem na preporuku jednog drugara. Prica je sasvim dobra, zanimljiva i pre svega, uber zabavna, sa lepom komicnom notom, uz odlican suptilan humor. Pored price, od prve epizode me je "opila" za moj ukus odlicna i dosta karakteristicna animacija i sam stil i dizajn likova, kao i odlicna jazz muzika. Ali, nekako najjacu sponu sa samim anime-om sam ostvario preko likova, ali tek od druge epizode jer se tada pojavljuje ubedljivo najjaci lik celog anime-a. Celokupno su mi svi likovi bili zanimljivi i na neki nacin simpaticni: od Goemona, Zenigate, Lupina, pa sve do Mine Fujiko u liku prave noir, fatalne zene i naravno, Daisuke Jigena - najjaceg lika i uopsteno jednog od najboljih likova u anime svetu, barem za mene. Prosto... uzivao sam u svakoj njegovoj reci, akciji, govoru telu ili u samom njegovom dizajnu. Stvarno, vrlo opusten, dobar i mozda i previse cool lik. Elem, vrlo raznovrsan anime, iako ima samo 13 epizoda jer prosto imali smo lep uvod, zavrsetak i odlicne "centralne" epizode, kao sto su: par klasicnih, noir epizoda, onda odlicna Indiana Jones like epizoda, kao i jedna sasvim cool politicka epizoda. Sve u svemu, odlican anime i jedan od najboljih koje sam pogledao u poslednje vreme i uz koji sam se bas, ali bas zabavio i pre svega, opustio.

9/10
Reply
#2
pratio kao ongoing, oduvan, tačka, kraj
Reply
#3
Danas ga konacno zavrsio. Likovi su zaista fenomenalni i jedna od najjacih karakteristika ovog animea, kao i sama atmosfera koja vlada odrzava anime konstantno zanimljivim, prica takodje nije losa, jedina zamerka su krajnje nerealne akcione scene poput samuraja koji sece bombe sa aviona i slicno, ali su opet na saljiv i zanimljiv nacin uradjene, imam osecaj da dok su radili anime da im nije bilo bitno da li ce biti realne ili ne, bitno je da su leprshave Big Grin
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#4
vidi se da nikada nisi gledao Lupina Big Grin

i umesto što gledaš krš naslove uzmi Lupina i miran si par nedelja
Reply
#5
Imam u planu i prethodne da gledam, cuo sam da je ovaj najmracniji od svih, ali obavezno cu da pregledam i ranije sto je izaslo Smile
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#6
Nisam kompetentan da sudim, a još manje da ocenjujem nešto iz Lupin III franšize, ali ova serija mi se nije svidela, a kamoli da sam se opustio uz nju.
Elem, u startu sam provalio da neće biti kao standardni Lupin III fazon, ali sem prve dve, 4te i 9te epke, sve ostale su mi bile skoro pa dosadne...
Ono, previše mračna i 'ozbiljna' atomosfera za nekoga ko je prvo iskustvo sa Lupinom stekao kroz Mijuzakijev Castle of Cagliostro, a s obzirom da sam posle Cagliostra odgledao još 2 filma i što je najvažnije uporedo sa ovom serijom gledao onu prvu iz 71', ovakva atmosfera je neuobičajena za Lupin III serije-filmove.
Naravno, nije atmosfera bila jedini, a daleko od toga da je bila glavni razlog zašto mi se ova serija nije svidela, već zato što Fuđikine sise nisu mogle da zamene Lupina!
Ne mogu da zamislim NI JEDNU JEDINU epizodu bez njega, a u ovoj seriji su bile 2-3. Prosto, Fuđiko je bila glavni lik, a on sporedni... Nisam navikao na to.
Jigen i Goemon su imali još i manje minutaže od Lupina. Što za Jigena takođe nisam navikao.
+ nekoliko mindfuck epizoda... Da l' beše 10 ili 11 epizoda, cela epizoda nešto sa iluzijama... puk'o mi mozak.
Da, onaj lik Oskar je bio baš, baš užasan i naporan lik... sa odvratnim glasom... užas!

Bilo je i urnebesnih scena u ovoj seriji(Monkey Delivery Service hahaha), ali u prve 4 epizode prve serije iz 71'(koju još nisam odgledao do kraja) dve epizode su slabe, a ove druge dve su fenomenalne... zanimljivije i uzbudljivije od svih ovih 13 zajedno...

Strašno me je zanimalo kako će na kraju da odrade deo sa Goemonom, Lupinom i Jigenom s obzirom da su se oni prvi put videli-sreli u 5 epizodi prve sezone, a ovi događaji su pre toga... Krajnje komično i ujedno odlično su odradili taj deo haha

Umalo zaboravih, animacija - sjajna, neobična, originalna, maestralna, FANTASTIČNA!
[Image: 2nr3vi0.gif]
Reply
#7
Pošto mi se Lupin III: The Castle of Cagliostro nije nešto svideo, ne znam šta me je nateralo da pogledam ovo. Možda me je privukla animacija ili što je ova serija nešto ozbiljnija. U svakom slučaju, nije me razočarala i dobio sam ono što sam i očekivao. Animacija je super odrađena, muzika ok, a priča solidna. Najbolje epizode su mi bile one sa Džigenom; mislim da nema boljeg lika od njega u Lupinu. Zato sam morao da overim nastavak ovoga sa njim u glavnoj ulozi i anime je oduvao. Šteta što je bio samo film, a ne neka duža serija.
Skroz solidan anime koga može pogledati svako ko nije overio starije serije od Lupina III.

7/10

Jedina pesma koja mi je ostala u sećanju


Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)